Back to Question Center
0

Yararlı Uygulama Semalt - Ofisinizi Malware'ten Nasıl Kurabilirsiniz

1 answers:

Kötü amaçlı yazılımlardan kaçınan her tür endüstri için en büyük sorunlardan biridir. Verilerinizin ve bilginizin korunması, bir dizi program ve yazılımla gerçekleştirilebilir. Web sitelerini ve sosyal medya sayfalarını başlatan şirketlerin sayısı arttıkça, kötü amaçlı yazılım ve virüs saldırılarını önlemeleri gerekiyor. Zararlı yazılımlara, casus yazılım, virüs, korkutucu yazılım ve diğer tehlikeli programları içeren düşmanca yazılımlar denir.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown tarafından özetlenen aşağıdaki ipuçları, kötü amaçlı yazılımların ve virüslerin büyük ölçüde önlenmesine yardımcı olabilir.

Karmaşık şifrelerini kullanma

İnsanları ele geçirmenin başlıca yollarından biri sıradan ve kolay tahmin edilen parolaları kullanmalarıdır. Karmaşık şifreleri kullanmak ve bunları düzenli olarak değiştirmek çok önemlidir. Evde beslenen hayvanınızın, annenin, babanızın, arkadaşınızın veya doğum tarihinizin adını kullanmamalısınız. Bunun yerine, sayıların yanı sıra büyük ve küçük harflerin birleşimi ile en az on karakter kullanmanız gerekir. Çevrimiçi güvenliğinizi sağlamak için şifrenizi haftada bir veya iki kez değiştirmeniz ve giriş bilgilerinizi bilgisayar cihazınızda saklamamanız gerekir.

Daha akıllı bir sörfçü ol

İnternet'i kullanan her kişi için bilge ve akıllı olmak önemlidir. Web sitelerini gezerken dikkatli olun. Çeşitli köprüler ve bağlantılar kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler içerebilir. Açılan bağlantıları tıklamamanız ve asla e-posta eklerini açmamalısınız..En sevdiğiniz web sitelerini kullanırken, reklamlar tarafından sıkışmamalısınız ve hiçbir zaman bunları tıklamamalısınız. Web sitelerinin ve e-postaların çoğunun anketlere karşılık olarak ödül ve para vereceğini unutmayın. Hiçbir şey için iyi oldukları için onlar tarafından kandırılmamalısınız.

Ne indirdiklerini izle

İndirme alışkanlıklarınızı her zaman kontrol etmeniz ve dengelemeniz gerekir. Demek istediğim, güvenilmez görünen hiçbir şeyi indirip yüklememen. Bunun nedeni bilgisayar korsanlarının her zaman kişisel bilgilerinizi çalması ve verilerinize erişebilmesidir. Çoğunlukla virüs ve zararlı yazılım kaynaklı saldırı kaynakları pop-up pencerelerdir. Açılır pencerelerin bazıları kullanıcılarına öğelerini yüklemelerini ve indirmelerini söyler.

Burada size virüs ve zararlı yazılım içerdiğini ve internette acı çekmenizi sağlayacaklarını söyleyeyim. Birisi anketi tamamlamanızı rica ediyorsa, bunu başka şeylere odaklanmadan yapmamalısınız. Aynı zamanda asla web sitesi reklamlarını tıklamamanız gerekir. Reklamlar meşru gözüktüğü için onunla iyi geçtiği anlamına gelmez. Bazı Google AdSense reklamları bile bilgisayarınız veya mobil cihazınız için sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, birileri size bu konuda para teklif etse bile, reklamları herhangi bir ücret ödememelisiniz.

Bir başka ipucu, indirip ücretsiz oyun yüklememenizdir. Candy Crush hayranları için kötü haber şu ki en son sürümleri virüs içerebilir. Bu nedenle, bu oyunların bedelsiz olarak indirilmesi durumunda indirmemelisiniz. Son olarak, en azından, kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler içerebileceğinden ortam yürütücülerinize dikkat edin. Bilinmeyen kaynaklardan medya oynatıcıları yüklemek iyi değil. Bunun yerine resmi veya orijinal web sitelerinden indirebilir ve yükleyebilirsiniz Source .

November 23, 2017