Back to Question Center
0

Uzman Semalt'den: Wiki Kurgu

1 answers:

Wikipedia, 3.3 milyondan fazla İngilizce makalenin küresel bir başarısı olan bir ansiklopedi web sitesidir. Wiki, internet kullanıcılarının yorumlarını herhangi bir sansür olmadan doğrudan göndermelerini sağlar. Aslında, bir kişi tarafından aynı anda milyarlarca kullanıcıya erişilebilir. Birçok kişi, Wiki'de sunulan bilgilerin meşru olup olmadığını merak edebilir. Şaşırtıcı bir şekilde, birçok insan Wikipedia üzerinde güvenilir bilgi göndermeye hazırdır. Wikipedia, dünyanın en iyi çevrimiçi ansiklopedi biçiminden biridir.

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Julia Vashneva, e-ticaret web sitelerinin ve başka bir çevrimiçi girişimin, Wiki'de görünme avantajını kazanabileceğini belirtmektedir. Her şeyden önce, bu meşruiyet yanı sıra inanılırlığın bir işaretidir. Dahası, insanlar, Wikipedia üzerinde bulunan herhangi bir bilgiyi yorumlama veya eleştirme yetkisine sahiptir. Farklı bilim adamları, Wiki topluluk ağına dayalı çalışmalar geliştirdiler. Farklı bireyler, çeşitli nedenlerle markalarını farklı düzeylerde kurmak için kullanabilirler. Bir web sitesinin Wikipedia arama veritabanına girmesine yardımcı olmak için bazı ipuçları aşağıda verilmiştir:

Kayıt ol Çoğu web sitesi gibi, sitelerine de bir hesap kaydetmek esastır. Bir hesap, kullanıcının gizlilik ve kişisel güvenlik gibi çeşitli avantajları kazanmasını sağlar. İçeriğin hangisinde olduğu ortaya çıkarsa, siber güvenlik için adsız bir kullanıcı adı elde etmenin birçok yararı vardır.

Beş direği öğrenin. Wiki'de, kullanıcıların başarılı olmayı öğrenmek için ihtiyaç duyduğu beş temel ilke vardır. Bu direkler, bu web sitesinin tüm kullanıcıları için zorunlu bir bağlılık oluşturmaktadır. İnsanlar Wikipedia'yı kişisel ihtiyaçlarını, bencil ideolojileri ve teorileri kanalize etmek için kullanmamalıdır. Wikipedia'da ilgili kaynakların atıfının zorunlu olmasının nedeni budur.

Mesajınızda cesur olun. Wiki'de başarılı olabilmek için cesur bir mesaja ve bir otoriteye ihtiyacımız var. Binlerce yeni Wiki kullanıcısı var. Wikipedia'da, markanızın hedef nişinde yetkili olması gerekir.

Kitlenizi bilin. Bir hedef nişe yönelik içerik yayınlamak esastır. Görünüm de önemlidir, özellikle de bir markanın yalnızca ilgili kitleyi genel sürecin çalışması için yönlendirmesi gerekiyorsa. Esasen, izleyici, Wiki'de bağlantı olan gerçek alan adınıza daha fazla ziyaretçi getiriyor.

İntihal etmeyin. İçeriğinizde ve markanızda orijinal olun. Kullanıcı hesapları oluşturma amacı, telif hakkı ihlallerinin web sitelerinin performansını etkilememesini sağlamaktır.

Alıntılar kullandığınızdan emin olun. Bir görevin yetkisini nasıl kazanabileceğinden biri tırnak içindir. İçeriğiniz diğer yayınlara işaret ettiğinden, belirli bir yerde nispeten yüksek bir kullanıcı katılımının yanı sıra bir alakalılık duygusu var.

Kendini tanıtmaktan kaçının. Wikipedia, kişisel veya gayri resmi bağlamda herhangi bir şey yazacak bir platform değildir. Wiki, modern bir elektronik Wikipedia sistemi kullanma fırsatı verir.

Sonuç

Wiki, çevrimiçi başlangıcınız için önemli bir gelişmedir. Sonuç olarak, bu, insanların mevcut uzantılarının ötesinde bir kitley kazanmalarına yardımcı olabilir. Wiki, bir işletmeyi bilgi paylaşımı biçiminde çevrimiçi müşterilerin bulunduğu bir havuza açabilir. Yeni başlayanlar için, Vikipedi'de öğelerin bulunduğu yoldan herhangi bir yardım almak mümkündür Source .

November 26, 2017