Back to Question Center
0

Semalt Uzmanlık: Kaç Alan Adlarına İhtiyacınız Var?

1 answers:

İşletme sahipleri, stratejik planlamanın önüne geçmek için sürekli yenilikler yapmaya çalışmaktadırlar.rekabet ve markalarını korumak. E-ticaret ivme kazanırken, işletmeler şu anda bu stratejilere her zamankinden daha fazla güveniyorlar. Belli bir eğilimşu anda piyasada yaygın olan web sitesi sahiplerinin markaları için alan adlarının tüm sürümlerini satın almasıdır.

Görünürlüğünüzü optimize etmek ve markanızı korumak için kaç alan adına gerçekten ihtiyacınız var? Lider uzmanı Semalt Dijital Hizmetler, Max Bell bu soruya hızlı bir şekilde cevap verir.

Birkaç alan adına sahip olmak bir varlık veya yükümlülük olarak kullanılabilir. Birkaç tane tutuyorAlan adı, bir varlık olarak, benzer alan adlarını rakiplerinizin kullanımından korumanıza izin verir. SEO bağlamında, ayrıca sahip olmanızı sağlarTüm optimize tohum anahtar kelimeleri. Bu avantajlar size çevrimiçi bir avantaj sunarken, yükümlülükler doğabilir.

Yönlendirme etki alanları

Tüm alanlarınız kullanıma sunulacağından, arama motorları onları birİstenmeyen bir sıralamayı içeren sert cezalara neden olacak şekilde Spam girişiminde bulunun. Bu durumda SEO uzmanları, tüm işletmeleri konsolide etmenizi öneriralan adlarını ve ilişkili siteleri tek bir web sitesine dönüştürür. Bu daha sonra her alan adının gücünden yararlanarak tek bir güçlü alan adı oluşturur;önceki sıralamaya zarar vermeden tüm meşru arama motorlarında yüksek derecede sıralamaya yetecek kadar güçlü. Konsolidasyon sadece hakkında bilgi sağlamayı gerektirir.Kaynak etki alanından birincil alana 300 kalıcı yönlendirmeler; bu, hakiki bir SEO uzmanı veya web yöneticisi tarafından kolayca gerçekleştirilen bir görev.

Düşük kaliteli bağlantılar

Tüm kayıtlı alan adları, zaman zaman düşük kaliteli bağlantılar elde eder.yönlendirilen, benzer düşük nitelikleri ile arama motorlarında daha düşük bir indeks ile sonuçlanan iletirler. Bununla başa çıkmak için Majestic veyaYönlendirmeden önce düşük kaliteli bağlantıları incelemek ve ayırmak için Google Search Console. Bir metin dosyası, düşük kaliteli linklerin adlarıyla yüklenir.bu sorunu ortadan kaldırmak için arama motoruna yüklenir.

Maliyet Anlamı

Genel olarak, sahibi olduğunuz alan adlarının sayısı arttıkça giderleriniz artaryıllık olarak yenilenebilir ücretler şeklinde ödenir. Tek bir alan adı, bakım maliyetlerini hesaba katmadan yılda bir kez 10-35 dolar arasında değişir.Bunu, kendi alan adlarınızın sayısıyla çarpın ve masraflı bir şekle bakacaksınız.

Birden Fazla Etki Alanıyla Markanın Korunması

SEO uzmanları, marka korumasının mutlaka satın alınmadan elde edilebileceğini belirttibirden çok alan adı. Alan sahipliğinin sıkı ve iyi tanımlanmış kuralları izlediğini unutmayın. Örneğin, belirli bir marka için bir markanız varsaalan adı kullanıyorsanız, başka bir taraf sizin ticari markanızı içeren başka bir alan adı kaydı yaparsa, gerçekte itiraz edebilir ve etki alanınızı kurtarabilirsiniz. VarTekdüzenli Alan Adları Uyuşmazlıklarının Çözümü Politikası hakkındaki bilgilerle birlikte alan adı avukatları ve uzmanlarının birçoğu. Ancak, bu işlemsinir bozucu ve zaman alıcı.

SEO uygulamaları ve marka bilinci ile zaman ayırın. Yukarıda tartışıldığı gibi,alan adları kısa vadede faydalı olabilir, ancak uzun vadede maliyetlidir. Hataları önlemenin en iyi yolu deneyimli kişilerle görüşmektir. SEO uzmanları Source .

November 23, 2017