Back to Question Center
0

Semalt Uzmanına Sorun: İşletmeler için Hangi Google Analytics Kıyaslamanın Vasıta?

1 answers:

Google, en ünlü ve en etkili arama motorlarından biri. Son zamanlarda, tüm Analytics kullanıcılarının endüstri kıyaslama raporlarına önümüzdeki aylarda gösterge tablolarından erişebileceklerini açıkladı. Bu raporlar webmasterların kendi web siteleriyle ilgili bir fikir sahibi olmalarını sağlar. Ayrıca, bu günlerde trendin ne olduğu ve Google'ın gözünde iyi performans göstererek sitelerine güçlü trafik kazandırmanın yollarını öğreniyorlar.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Andrew Dyhan, bu konuda bazı etkileyici ve kullanışlı ipuçlarına göz atmaktadır.

Karşılaştırma raporlarının tüm web sitesi sahiplerinin kullanımına sunulmadığı doğrudur. Bununla birlikte, bunlar, hemen çıkma oranı, oturum sayısı ve makalelerinizin kalitesi hakkında bilgi sağlamanın iyi bir yoludur. Ayrıca kırık linklerin türü ve bunların nasıl geliştirileceğini bilebilirsiniz. Artı, kullanıcılar ziyaretçileri web sitelerini kontrol etmek için hangi cihazları kullandığına dair bir fikir edinebilir. Google ayrıca, kullanıcılara iyileştirme fırsatları sunmak için karşılaştırma raporları aracılığıyla haritaları ve ısı yerlerini belirtti.

Gösterge tahlilini etkinleştirmek önemlidir; çünkü bu, Analytics kontrol panelindeki Kitle bölümündeki verilere erişmenin tek yoludur. Neredeyse tüm büyük web yöneticileri, bir seyahat şirketi olan Twiddy'yi de içeren kıyaslama raporlarını kullanmaktadır. Kıyaslama raporları aracılığıyla endüstride büyüme fırsatlarını tanımlar. Twiddy CEO'su Ross Twiddy'ye göre, hedefledikleri ve ürün ve hizmetlerinden kaç kişi ilgilendiğini öğrenmek için sonuçları analitik ve kıyaslama raporlarıyla elde ediyorlar.

İşyeriniz için Karşılaştırmalı Kıyaslamayı Kullanın

İster büyük bir işletme veya küçük ölçekli bir organizasyon işletiyorsunuz, şirketiniz için analitik kıyaslama kullanmalısınız. İşadamları, trendin neye odaklandığına, onlara en iyi neyin yararlanabileceğine ve işletmelerini nasıl geliştireceğine ve istenen sonuçları elde etmeye odaklanmasına yardımcı olur. Ayrıca, doğru verileri elde etmemizi sağlar. Ayrıca, sitelerimizin hemen çıkma oranını kolayca analiz edebilir ve değerlendirebiliriz. Şimdiye kadar, Google Analytics bize sitelerimizin ne kadar iyi performans gösterdiğine dair çok sayıda bilgi verdi. Bununla birlikte, analitik kıyaslama, sitelerimizi nasıl geliştirdiğimizi ve gerçekçi hedefler belirlemenin bir yoludur.

İyileştirme öncelemesine öncelik verme

Sitenizi sektördeki diğerleriyle nasıl karşılaştırıyorsunuz? Dikkat etmeniz gereken şey budur. Karşılaştırmalı değerlendirme raporlarını kullanarak, sitenizin daha iyi sonuçlar almak için hangi çabaların gösterildiğini çabucak öğrenebilirsiniz. Böylece, çok zaman kazandıracak ve doğru şey üzerinde durabilecek misin? Bu raporlara eriştiğinizde, sitenizin performansını kolayca ölçebilirsiniz ve iyileştirme fırsatlarını büyük ölçüde önceliklendirilebilirsiniz.

Gerçekçi hedefler koyun

Karşılaştırmalı raporların gerçekçi hedefleri belirlemenize yardımcı olabileceğini söylemek güvenlidir. Bu, akranlarınızla kendinizi daha iyi karşılaştırmanın ve endüstride nasıl yenilgiyeceğiniz konusunda size bilgi sağlayabilir. Sitenizin hemen çıkma oranının yüzde elli oranında geçmemesi zorunludur. Böyle bir durumda, ziyaretçilerinizin çoğunu kaybedeceğiniz ve Google'daki sıralamanızın etkileneceği ihtimali var.

November 24, 2017
Semalt Uzmanına Sorun: İşletmeler için Hangi Google Analytics Kıyaslamanın Vasıta?
Reply