Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı - WordPress Web Sitesini Sürünerek Google'tan Nasıl Durdurulacağı İpuçları

1 answers:

İnternet pazarlamacılığı söz konusu olduğunda geliştirme aşamasından geçene kadar web sitenizi geçici olarak endekslemekten arama motorlarını engellemek çok önemlidir. Bir web sitesi sahibi olarak, birincil amacınız, Google'ın web sitenizi dizine almasını ve algoritmaları mümkün olan en kısa sürede sıralamasını sağlamaktır.

WordPress'i yükledikten sonra, Google'ın sitenizi taramasını durdurmanız, yapmanız gereken ilk şeydir. Web sitenizi geliştirmenin ilk aşaması karışıklık kazanabilir ve pazarlama danışmanı olarak çalışmak için gelecekteki çabalarınızı mahvedebilir. Web siteleri geliştirme sürecini başlattıktan sonra webmasterlerin çoğunun kafasına çarpan ilk şey, trafik çekmek ve botları ve tarayıcıları davet ederek sitelerini endekslemektir.

Arama motorlarını nasıl engellersiniz ve Google'ın sitenizi taramasını durdurursunuz? Bu, pek çok webmasterin aklına gelen bir sorundur.

Semalt 'dan üst düzey bir uzman olan Igor Gamanenko, arama motorlarını ve Google'ın sitenizi geçici olarak tarayıp web sitelerinin geliştirilmesini önlemek için bazı ipuçları ve ipuçları sağlar.

cPanel ile sitenizi korumak için şifre kullanma

Yeni web sitenizi bir şifreyle korumanın önemi ve Google'ın taramasını durdurmanın önemi yeterince vurgulanabilir. Geliştirme aşamasında arama motorlarının web sitenizi mahvetmelerini istemezsiniz. Bir web sitesi sahibi olarak, kayıt dosyalarınızı cPanel gösterge tablonuzdan kolayca koruyabilirsiniz. Google gibi Web tarayıcıları, bir parola ile korunan kayıt defteri dosyalarını dizine eklemez ve erişemezler. Dosyanızı şifre korumak için;

a) cPanel hesabınızı başlatın ve 'Parola Koruma Dizinleri'ni seçin

b) Hesaplarınızın Ana Sayfa dizinini açın ve Git'i tıklayın. '

c) WordPress'in kurulduğu yeri seçin

d) 'Bu dizini şifreyle koru' seçimini yapın ve korunacak dizininin adını bir sonraki kutuya yazın. 'Kaydet' düğmesine tıklayın

e) Bir başarı kodu aldıktan sonra, gösterge tablosuna geri dönün ve yeni bir kullanıcı adı ve şifre oluşturun. Google'ın sitenizi taramasını geçici olarak durdurmak için 'yetkili kullanıcıyı / add'i değiştir'i tıklayın

Arama motorlarını engellemek için Robots.txt Dosyasını kullanma

Diğer arama motorlarını ve Google'ın web sitenizi dizine eklemesini engellemek için oluşturulan robots.txt dosyanızı sitenizin dizinine el ile oluşturup yükleyin ve arama motorlarına ve Google'a web sitenizi dizinlememesini söyleyin.

Diğer seçenek, yüklü WordPress'inizdeki dahili özelliği, arama motorlarına web sitenizi taramamalarını söylemek için kullanmaktır. Bunu yapmak için;

a) WordPress gösterge tablonuzu açın ve 'Ayarlar' ı tıklayın ve 'Okuma' seçeneğini seçin.

B) Tüm arama motorlarının web sitenizi geçici olarak taramasını engellemek için 'Bu web sitesini dizine eklemeden arama motorlarından vazgeç' seçimini yapın ve 'Değişiklikleri Kaydet' seçeneğini tıklayın.

Bir WordPress eklentisi kullanarak web sitenizi şifre ile koruma

Bir webmaster olarak, Google'ın sitenizi taramasını durdurmak için bir WordPress eklentisi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, etkili sonuçlar elde etmek için güncelleştirilmiş bir eklenti kullanılması önerilir. Eklentinizi etkinleştirin ve 'Ayarlar'ı tıklayın. Eklentinizi başlatın ve yeni şifrenizi girin. Arama motorlarının sitenizde gezinmesini engellemek için 'Değişiklikleri Kaydet' düğmesini tıklayın.

Web sitenizin kayıtlarını ve istatistiklerini güvenli tutmak, dijital pazarlama söz konusu olduğunda son derece önemlidir. Google arama motorunun web sitenizi taramasını ve dizine eklenmesini engellemek, onu geliştirme ve gerçek zamanlı olarak temiz veriler elde etmek için yeterli zaman tanır. Google'ın ve diğer arama motorlarının sitenizi geçici olarak dizine eklemelerini durdurmak için yukarıdaki ipuçlarını kullanın Source .

November 26, 2017