Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Sesli Arama Konusunda Konuşuyor - SEO Üzerindeki Etkisi

1 answers:

Sesli arama özellikleri motor optimizasyonunda arama yapmak için ince ayrıntılar taşır ancak devam etmelidiryıllar boyunca önemini arttırmak. Sesli sorguların, el kitabı ile karşılaştırıldığında halkla ön plana çıkmaya devam ettiği söyleniyorakıllı telefon arama kutularına sorgular yazma.

Artem Abgarian, Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital Hizmetler, sesli arama ve SEO performansıyla alakalılığını belirtir.

Sesli Arama Nedir?

Komutları, cevap alma umuduyla bir aygıta konuşmak, bir ses teşkil ederarama. Birçok üst düzey dijital teknoloji şirketi, kişiselleştirilmiş sesli arama özelliklerini cihazlarına eklemeye devam ediyor. Örnekler arasında "Tamam,Google ", Apple aygıtları" Siri ", Microsoft" Cortana ", Amazon'da" Alexa "ve Samsung için" Bixby ".

Google aramalarının toplam sayısının yarısından fazlası akıllı telefonlardan kaynaklanmaktadır. DışındaBunların yüzde yirmisi, kullanıcılar ekranlarına dokunmadan sesli komutlara geri döndüler. Şu anda sesli arama, doksan beşe yaklaşıyorİngiliz dili yüzdesi, onları daha doğru hale getiriyor. Google bulgularına dayanarak, bu insan ses tanıma eşdeğerdirdoğruluk.

Sesli arama popülerliğinin nedeni, ev içi dijitalin artan kullanımıdırasgari arayüzlerle asistanlar. Örneğin, Amazon Echo'nun Alexa ve Google'ın Ev cihazı, yalnızca sözlü isteklere ve komutlara güveniyor..Onlarhem eğlenceli hem de kullanışlıdır, bu nedenle çoğu kullanıcı kendilerine evcil hayvan benzeri bir bağ oluşturarak konuşmaları daha doğal hale getirir.

Konuşma araştırması, arama motoru optimizasyonunda en önemli eğilimler arasındadırtüm arama sorgularının yüzde 70'i doğal dilden oluşmaktadır. İnsanlar dijital arama cihazlarıyla aynı şekilde konuşurlarbaşkalarına yöneltilen sorular sormak

Sesli Arama Aramasındaki Alaka Sonuçları

Google konuşma araştırmasında büyük adımlar atmaya devam ediyor;sesli arama ve dolayısıyla sorulara cevap verme. İnsanın kullandığı kelimeleri tanımaya ve yorumlamayı öğrenme niyetini ortaya çıkarmak için öğreniyorve en alakalı sonuçları sunmak.

Örneğin, Google'ın üç eş arama sorgusu aldığı durumdaayakkabıları nereden alacağınıza ilişkin olarak, arama sonuçlarını müşteri niyetiyle alakalı olarak ayarlamalıdır. "Nereden ayakkabı alabilirim?" olgusalistek. "Ayakkabılarımı nerede almalıyım" fikrine dayalı bir sorundur. "Ayakkabıları nereden alacağımızı" görüş ve gerçeklerin bir karışımıdır, bu da tarafsızlığa neden olur.Niyet gösteren fiilin Bu farklılıklar, varyasyonların, her varyasyonun arkasındaki niyetin ve belirli bir yere hizmet etme kabiliyetininSonuçların Google'ın aramadan aldığı anlam üzerinde belirgin bir etkisi vardır.

Google'ın diğer davalar için daha açık yanıtları var. Google'ın amacısonuçları geri getirmek ve kullanıcıları, sorgulanan bilgileri içeren tam sayfaya yönlendirecek tek noktadan bir dükkan olarak hizmet etmektir. BenziyorSiri veya Alexa, kullanıcılar onlara soru sorduğunda ne yapıyor, tek bir kesin cevap veriyor.

Sonuç

Markalar ve e-ticaret siteleri, cevap kartlarının çok büyük bir tehdit oluşturduğundan korkuyorlarbir siteye giden trafik miktarı ve tıklama oranı üzerine. Bu doğru olabilir, ancak cevap kartları burada kalmaya ve işletmeler için en iyi seçenek,onları kazanmak için yarışmak ya da rakipleri tarafından üstlenilmek riskine sahip olmaktır Source .

November 23, 2017