Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı - Negatif SEO'nun 6 Türü Üzerine Zaman kazandıran Sorunlar

1 answers:

Günümüzde birçok web sitesi geliştirildi ve beyaz şapka SEO ve siyah şapka SEO arasındaki farkı ayırt etmek zorlaştı. Olumsuz sonuçları elde etmek için güvenli bir strateji olmadığı için olumsuz SEO hakkında endişelenmeniz gereken bir şey. Olumsuz SEO'nun çok fazla tehdidi olduğunu söylemek yanlış olmaz ve sitenizi bir ömür boyu yasaklayan arama motorundan ayrılabilirsiniz.

Burada Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jason Adler, dikkat etmesi gereken altı negatif SEO hakkında konuştu.

Yazının ayrıntılarına girmeden önce, burada negatif SEO, rakibin sıralamasını düşürmek için kullanılan stratejilerin bir kümesidir ve böylece kendi sitenizin arama motoru sonuçlarında iyi seviyelere geldiğini söyleyeyim. Çoğu zaman, insanlar doğal olmayan bağlantılar kurar, içeriği yeniden yayınlar ve sitenin görünümünü web yöneticisi için sorun yaratacak şekilde değiştirir - animali gonfiabili per saltare prezzo. Olumsuz SEO birdenbire sıralamanızı düşürmezdi. Bunun yerine, sitenizin arama motoru sonuçlarında kaybolması biraz zaman alacaktır.

Bağlantı çiftlikleri

Birkaç spam linki bir web sitesine zarar veremez. Bu nedenle çeşitli kişiler önemli sayıda bağlantı oluşturmak için bağlantı çiftlikleri kullanıyorlar. Bu tür bağlantıları birbirine bağlı web sitelerinden edinecekler ve bunları uygun olmayan sitelerle düzelttiler. Birkaç ay önce, bir web sitesi bağlantı çiftliği nedeniyle rütbesini kaybetti ve sahibi rakipleri tarafından gönderilen çapa metinleri ile binlerce bağlantıyı kaldırdı. Olumsuz SEO saldırılarını önlemek mümkündür. Bunun için, web sitenizin geri bağlantılarını bulmalı ve sitenin büyümesini düzenli olarak izlemelisiniz.

Kazıma

Kazıma, makalelerinizin diğer web sitelerinden kopyalanacağı yerdir ve web'de çoğaltılmış içerik sorunları yaratır. Google, aynı metinle çok sayıda makale bulunduğunu keşfederse, zarar verebilir Sitenizin sıralamaları Çoğu zaman, arama motorları orijinal makalelerin ilk nerde yayınlandığını bulmak için yeterince zekidir.Popyscape, kazıma önlemek için mükemmel bir araçtır.Öncelikle birincil sürümünü edinin ve kopya örneklerini bir kez Makalelerinizin nerelerde yayınlandığını bulmaya ve bunları herhangi bir maliyetle ortadan kaldırmaya çalışmalısınız.

Kuvvetli sürünme

Rakiplerinizin kim olduğunu ve web sitelerinin ne kadar hızlı sırada yer aldığını bilmek için çaresizce vakitler vardır. Her şey tarama meselesi ve biraz zaman alabilir. Sitenizin genel performansını olumsuz yönde etkileyebileceğinden, web sayfalarınızı hiçbir zaman zorla taramamalısınız. Web sitenizin yavaş çalıştığını gözlemlerseniz, yararlı öneri ve ipuçları için hosting şirketi veya web yöneticisine başvurmalısınız.

İçerik modifikasyonu

İçerik değişikliği, yeniden yazma ve eğirme iyi bir fikir değildir. Kısa yol ve istenilen sonuçları elde edemezsiniz. Yeniden yazılmış veya döndürülmüş içeriğin çoğu spam olarak kabul edilir. Siyah şapka SEO ya da olumsuz SEO önlemek için arıyorsanız, taze içerik yazmak ve yüksek bir otorite web sitesinin keyfini zorunludur. Google'ın sitenizi karalamasına neden olabileceğinden, içeriğinizi geri dönüşler uğruna değiştirmemelisiniz.

Dizin-dizine ekleme

Web sitenizin tekrar tekrar dizine eklenmesine gerek yoktur. Robots.txt dosyasındaki küçük değişiklikler bile her zaman kalıcı izlenimler bırakabilir. Kalitesini sağlamak için sitenizin bağlantılarını ve geri bağlantılarını düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Rank Tracker, web sayfalarınızdaki otomatik bağlantıları test etmek için kullanılabilecek iyi bir araçtır. Günlük veya haftalık güncellemeleri almak için bu aracı indirebilir ve kurabilirsiniz.

Web sitesi kesmek

Eğer saldırganlar kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışıyorlarsa, arama motorunuzun optimizasyonuna zarar vermek için elinden gelen çabayı gösterebilirler. Tüm bunlar, sitenizin itibarını ve arama motoru sıralamalarını bozabilir. Bu nedenle, tüm kullanıcıların bilgisayar korsanlarından korunmasını istemek için Google'ın ipuçlarını takip etmeniz gerekmektedir. Negatif SEO, çevrimiçi verilerinizin korunmasına dikkat etmiyorsanız web sitenizle birlikte yapılabilir.

November 24, 2017