Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Darodar nedir?

1 answers:

Bu makaleyi okumadan önce, Google Analytics'teki web sitesi trafiği günlüklerinizi kontrol edin. En çok yönlendirenlere bakın ve 'Darodar.com' ile herhangi bir girişi bulup bulamayacağınıza bakın. Varsa muhtemelen kendinize, "Darodar nedir?" Sorusunu soruyorsunuzdur.

Darodar nedir?

Darodar web sitesi, SEO hizmetleri sunan bir şirket olduğunu göstermektedir. Artem Abgarian, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi, Darodar'ın kökeninin tam olarak bilinmediğini söylüyor. Araştırmacılar, Darodar'ın trafik oluşturmak için örümcek kullandığını, robots.txt türevlerini görmezden geldiğini ve hiçbir fayda sağlamadığını biliyoruz.

Darodar, dikkati çekmek için şu anda bu indeksleme botlarını kullanarak kendisini konumlandırmıştır. Mümkün olduğunca çok web sitesini taradıklarından ve meraklı yöneticilerin bulması gereken trafik raporlarında bir iz bırakmalarından emin olurlar. Trafiğin nereden geldiğini bilmekle ilgilenmek için, yöneticiler SEO değer teklifini ve onlarla kayıt olma teklifini gördükleri Darodar web sitesini ziyaret ederler. Şirketin meşru olup olmadığını kimse bilmiyor. Robots.txt dosyasındaki kuralları dikkate almadan web sitelerini taramak için kaba kuvvet kullanması gerçeği çok fazla endişe yaratıyor. Bununla birlikte, ayrıca, endekslerinden kaldırılmasını isteyen herkesi listeden çıkarabileceklerini iddia ediyorlar. Bu açıklamanın gerçeği henüz teyit edilmemiştir.

Darodar'ın Dezavantajları Sitenizi dizinleme

1. Eğik Veri Analizi

Darodar'ın bir siteyi ziyaret etmesinin sonuçlarından biri, trafik kayıtlarına kaydedilmesidir. Bununla ilgili problem, listenin geçerli bir başvuru kaynağından çekilmesini ve Darodar'ın analitik raporda görünmesini neden bir yönetici ekiple açıklamak kolay değildir.

Darodar, aynı zamanda sitenin hemen çıkma oranını etkiler. Darodar botları bir seferde tek bir sayfayı ziyaret ettikleri için, işlemlerinde hemen çıkma oranları daha yüksek bir sayıya çarpıtılır.

Veri analiz ve izleme uygulamaları istenmeyen trafiği filtrelemeye yardımcı olabilir. Darodar'ı Google Analytics'ten filtreleyebilirsiniz. Bir filtre uygulayarak, Darodar artık raporlarınızda görünmeyecek. Yönetici'ye gidin ve ardından görünüm / profil altında kullanmak istediğiniz filtre aracını seçin.

2. Bant Genişliği Maliyeti

Darodar tarayıcısı siteye istekte bulunduğunda, veriler sunucudan ileri geri akar. Özellikle sunucu sınırlı bir bant genişliği ile çalışıyorsa maliyetli olabilir. Darodar'ın ürettiği büyük trafik hacimleri çok hızlı bir şekilde artabilir.

Darodar'ı engellemenin en iyi yolu, genellikle göz ardı eden robots.txt dosyasını kullanmaktır. Ayrıca, etki alanını htaccess direktiflerini veya benzeri yaklaşımları kullanarak engellemek zordur, çünkü trafik oluşturmak için birkaç yer kullanıyor. Diğer seçenek, sunucu performansında ciddi etkilere sahip olabilecek ve bu nedenle önerilmemiş bir blok uygulamaktır.

Nereden gideceksin?

Darodar trafik kayıtlarında görünmüyorsa, şimdilik onları görmezden gelin. Bant genişliği ücretlerinde bir artış olduğunu fark ederseniz veya yalnızca raporlarınızdan kaldırmak istiyorsanız endeksleme işleminden çıkarılmasını isteyin. Bu işe yaramazsa, Darodar.com'dan gelen herhangi bir etkinlikten erişimi reddeden bazı sunucu tabanlı kurallar uygulayın Source .

November 26, 2017