Back to Question Center
0

Semalt Uzman: Segredos De Criar Conteúdo Compartilhável

1 answers:

İçerik pazarlaması, bir kitleye içerik getirmenin etkili bir yoludur. İçeriğin paylaşılması en büyük dijital eğilimlerden biri olsa da, çoğu insan bunun neye ihtiyaç duyduğunun farkında değil gibi görünüyor. Anahtar, paylaşmak için yeterli değeri olan içeriği geliştirmektir - windows server hosting vps.

Andaltit Dyhan, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, her bireyin paylaşılabilir içeriği almasına yardımcı olmak için aşağıdaki on ipucu sunar.

1. Gerçekten Harika İçerik

İnsanın içeriği paylaşmasının tek yolu, içeride değer bulabilirlerse. Bu bağlamda büyük içerik, alakalılığı ve kaliteyi birleştirmektir. İçerik, hedef kitleyle ve yüksek kalite düzeyiyle oldukça alakalı olmalıdır.

2. Isırılmış Eserler Best

Çok teknik ya da derin olan iş, okuyucuları ya da izleyicileri kaybeder, böylece paylaşım oranlarını düşürür. İçerik uzun olabilir, ancak okuyucuların sindirilebilir bulmaları gerekir. Bunun en üstünde açık bir başlık ve özet özet olmalıdır. Uzun metinler hakkında konuşurken, okunabilir bölümlere ayrılması gerekir.

3..Derin dalış

İçerik pazarlamacılar, yazdıkları içeriği daha derin araştırmalar yapmaktan çekinmemelidir. Özellikle belirli bir konuyla ilgili bir başkasını eğitmeye çalışırsanız, bu da konuyla alakalı bir sonuç getirirse, çok önemlidir. Kişi, bilgileri paylaşacak olursa, belirli soruya detaylı bir şekilde yanıt vermeli ve bilgiyi daha küçük okunabilir parçalara ayırmayı hatırlamalıdır.

4. Görsellere Katılın

HubSpot'tan alınan istatistikler, görsel içeriğin sosyal medyada daha fazla katılım aldığını gösteriyor. Bu, birinin illüstratör alması veya içerikteki her şey için bir bilgi grafiği oluşturması gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, içerik, materyalle alakalı bir başlık fotoğrafı veya küçük resim ekleyerek görsel olarak çekicidir.

5. Bir Sürpriz Çetesi Ekle

İçerik pazarlamacılar, şok edici, ancak aydınlatıcı içerikte değer bulmalıdır. Eğer öne sürülen içerik, kullanıcıları doğru şekilde şoklarsa, payları alması olasılığı yüksektir.

6. Bilgi Grafiklerinde Büyük Değer Var

Bilgi grafikleri oluşturmak kolay ya da ucuz değildir. Bununla birlikte, eğer biri içeriğinde bir şeyler bulabilirse, o zaman içerik paylaşmak için kullanılan stratejinin önemli bir parçasını oluştururlar. Görseldir, anlaşılması kolaydır ve bazen içeriğin "vay" yönünü sunar. Bilgi grafikleri, içerik pazarlamacısının ne hakkında konuştuğunu özetler; yeterince ilginç hale getirirlerse, paylaşmak kolay bulacaktır.

7. Analitik Olun

İçerik pazarlamacılar her şeyin ve içeriklerinin aldığı pay sayısının izlendiğinden emin olmalıdır. Yeni içerik yaratmanın bir yolu, önceki bir stratejinin sonuçlarını temel almaktır. Geçmişte başarılı bir strateji oluşturmak, yeni içeriğin başarısını garantiliyor. Analitik olmak, iş için neyin işe yaradığını görmek için mümkün kılmaktadır.

8..Mizah ekleyin

Bazen içerikte espri çekilmesi zordur. Harika bir mizah duygusu ve izleyeni anlama- yan ve onlara neyin çekici geldiğini bilmediği sürece, bir pazarlamacının mizahı önlemesi veya minimumda tutması gerekir. Zarafet için eğlenceli şeyler yapmak düzleşebilir ve bir izleyici kaybına neden olabilir.

9. Orijinal İçerik

Bir okuyucu tabanı için itirazda bulunmak için kaliteli içerik yaratmak istiyorsa, bunu bütünlük içinde yapmalıdırlar. İnsanlar, satış sahalarını içerikten bulabilir. Birinin düzenli bir dolgu ile sonuçlanabilecek bir gündemi olduğu algısını yaratır. İnsanlar dürüstlüğü ödülliyorlar ve orijinal içeriği paylaşmak isterler. Ayrıca, ileri ve dürüst oldukları sürece, şirketlerin içeriğini bir kenara koymazlar.

10. Eylem Çağrısı

İçerik pazarlamacılar, özellikle web sitelerinde bulunuyorsa içeriklerinin paylaşımını kolaylaştırmalıdır. Sosyal düğmeler ekleyebilir, paylaşma becerilerini vurgulayabilir veya beğendikleri takdirde paylaşmalarını isteyebilirler. İçerik için harikalar yaratan basit bir işlemdir.

Bonus: Kitle ile Etkileşim

İçeriğin piyasaya sürülmesi, yazarın dahil olmasını gerektirir. İçeriğin yaşam döngüsü genişletme etkisi vardır. Bu süreçte, içerik pazarlamacıları kitleleri ile anlamlı ilişkiler geliştiriyor. Böyle bir yakınlık ile doldurabilecekleri boşlukları bulmak kolaydır.

Sonuç

On puan, bir kontrol listesi gibi davranır. İçeriğinin bir anda tüm ipuçlarına ulaşması gerekmez. İçerik, listede yer alan bazı noktalara ulaşırsa, okuyucunun paylaşma ihtimali yüksektir.

November 26, 2017