Back to Question Center
0

Semalt: Tavsiye Spam Hariç Tutma için Yapabileceğin Müthiş Hileler

1 answers:

İnternet kullanıcıları, analitik verilerin neden yanlış oranda hemen çıkma oranlarını görüntülediğini, dönüşüm oranını düşürdüğünü veya trafikteki ani artışları neden anlamaya çalışırken sinir bozucu buluyor. Uygulama zorluklarının yanı sıra, yönlendirme spam'i (hayalet trafik veya yönlendiren olarak da bilinir), Google Analytics kullanıcıları için yanlış verilerin en önde gelen nedenidir. Ayrıca, hayalet spam her iki erişim ve hacimde sürekli artmaktadır ve herhangi bir yolla durdurulamaz.

Ancak, kullanıcılar, gönderim spaminin veri analitiklerinde gösterilmesini engelleyebilir ve bu nedenle, performans hakkında rapor vermek, bilinçli pazarlama kararları almak ve içgörüleri toplamak için gereken veri bütünlüğünü tekrar kazanabilir. "Basit" bir filtrenin kullanılması, bir Google Analytics profilinde neredeyse tüm yönlendirme spamlarından kurtulmak için yeterlidir.

Igor Gamanenko, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, bu virüsün ortadan kaldırılmasına yönelik gerçek çözümleri ele almadan önce İsteğe Bağlı Spam'in anlamını açıklıyor.

'Hayalet trafik' veya 'tavsiye spami' nedir

Bir sitenin trafiği başka bir webden edinildiğinde hayalet trafiği kaydedilir, genellikle ziyaretçinin tıkladığı bir köprüdür. Spam gönderenler ve bilgisayar korsanları, bir kullanıcının ilgisini çekmek için, bir web sitesini veya sahte bir trafikli bir sayfayı ziyaret etmelerine neden olan, genellikle kötü amaçlı yazılım yüklemek veya bir ürünü satmak için bir Google Analytics profilindeki yanlış trafiği izlemeye çalışır. Bunu gerçekleştirmek için dolandırıcılar bir sitenin trafiğini bir hayalet olarak kaydederler, böylece bir kullanıcının görmesi için bir hedefi veya sayfasını bir Google Analytics profiline "yönlendirme" URL'si ve alan adı ekleyebilir. Ayrıca, spam gönderenler sahte girişler oluşturabilir veya taklit olayları diğer sayfalara bağımlı boyutlarda, örneğin dil için uygulayabilir. Bu durumlarda, yönlendirme trafiği en doğru terimdir.

Tavsiye edilen spamlerin işlenmesi

Spam göndericilerinin sahte trafiği bir web sitesinde kaydetmek için kullandıkları çeşitli yollar vardır. En basit teknik, Google Analytics mülkiyet kimliği kullanımını gerektirir. Kullanıcıların spam göndericilerin belirli bir web sitesini hedeflemediklerini anlamaları önemlidir. Genellikle mağdurlar ve konumları hakkında hiçbir fikri yoktur. Bu nedenle, analitik kimlik, spam gönderenlerin sistemi dolandırmak için basitleştirir. Dolandırıcılar daha sonra kendi web ortamında barındırılan web sitelerinde analiz javascripti çalıştırmak için web sunucuları oluştururlar. Analitik kodu içeren boş bir site oluşturmayı ve kullanıcının görmesini istediğiniz bir URL'yi yerleştirmeyi içerir. Dahası, bazı dolandırıcılar sunucu alanından tasarruf etmek için gerçek web sitelerindeki kimlik kodunu tarayabilir ve dizine ekleyebilir.

Tavsiye edilen istenmeyen posta filtresi

Kullanıcılar hayalet trafiğini ve yönlendirme spamini en aza indirmeye veya ortadan kaldırmaya çalışırken bazı hatalar yaparlar. Birçok kişi, konunun ele alınmasında çeşitli taktik ve yöntemler kullanıyor. Bununla birlikte, sahte bir trafik trafiğinin sahte bir ana makine adı kullanan bir sitede göründüğünü veya hiç bir ana makine adı kullanmadığını anlayarak, hayalet spekülasyonunu tek bir hedefle hedeflemek mümkündür. Böylece, bir web sitesi için geçerli olmayan herhangi bir trafik hariç tutulabilir. Bu bağlamda, Google Analytics kodunun yüklü olduğu bazı web mülkleri için geçerli alanla eşleşmeyen herhangi bir ana makine adı, bir ana makine adı filtresi kullanılarak hariç tutulabilir Source .

November 23, 2017