Back to Question Center
0

Semalt'tan İpuçları: Google Analytics'te .htaccess Dosyasını Kullanma

1 answers:

Son birkaç aydır, Google analitik yönlendirme spam'ı, dijital pazarlama sektöründe tartışma konusu olmuştur. Hem tarayıcıyı hem de hayalet spam'ı engelleme ve kaldırma GA raporunuzdan hiçbir şekilde yok sayılmaz. Temiz ve doğru raporları elde etmek, elde etmek ve analiz etmek, WordPress web sitenizi algoritmalar üzerinde takip edip sıralamaya başlayın.

Bir webmaster olarak, araştırma yapmanın önemi ve yönlendirilen spam'in web sitelerine nasıl yayıldığını anlaması son derece önemlidir. Google Analytics yönlendirme spam'inin 1. bölümünü engellemeye ilişkin olarak hem hayalet yönlendirme spam'ı hem de tarayıcı yönlendiren spam'in temizlenmesi farklı şekilde yürütülmelidir. Pazarlama uzmanlarına göre, hayalet yönlendirme spam'si harici sunucuların kullanımıyla GA verilerinizi çarpıtmaktadır. Öte yandan, tarayıcı spam'i web sitenize doğrudan erişir. Analizden istenmeyen postaları silmek için Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jack Miller'ın sunduğu püf noktalarını yerine getirmeyi düşünün.

.htacess özel düşüncelerini kullanarak GA yönlendirme spaminin kaldırılması

.htaccess özel düşüncelerini kullanarak GA yönlendirme spam'ı kaldırmak, yerel makinenizi kullanarak doğrudan uygulayabileceğiniz bir iş. Bu yöntem, web yöneticilerine WP htaccess düzenleyici ve WP htaccess denetimini kullanma fırsatı verir.

WordPress eklentileri kullanarak hem tarayıcıyı hem de hayalet spam'ı daha erişilebilir hale getirir. Bununla birlikte, .htacess dosyasını yürütmek ve eklentileri kullanırken analitiklerden spam'leri silmek için WordPress web sitenize doğrudan giriş yapmanız gerekmediğini göz önünde bulundurun. WordPress'de bir .htacess dosyası bulunmadığını düşünüyorsanız, web sitenizin 'Ayarlar' bölümüne gidin ve 'Permalinks'i seçin. Bir dizini çalıştırmak ve spam'leri analitikten başarıyla silmek için 'Değişiklikleri Kaydet' simgesine dokunun.

Analizden istenmeyen postaları kaldırmak için .htacess yöntemini kullanma

Spam'ı Google Analytics'ten kaldırmak ve silmek için .htaccess dosyasını kullanmak çok basit ve kolaydır. Bu teknik, tarayıcı spamının web sitenize erişmesini engellemek için en iyi yöntemdir. Sitenizdeki .htaccess yapılandırma dosyasına erişmek için web sitenizin sunucusunun kök alan adına gidin. .htacess yapılandırma dosyasını kullanarak analiz raporunuzdan gelen tavsiye spam'ı engellemenize yardımcı olacak bir prosedür kılavuzu.

  • A) .htaccess dosyasını bulmak için web sitenizin sunucu kök alanına gidin. Dosyayı bir dizine kaydedin ve bir yedekleme çözümü oluşturmak için başka bir kopyasını oluşturun.
  • B) Dosyanızı, yönlendirme istenmeyen kaynaklardan kaynaklanan en yeni kaynaklara güncelleyin. Tavsiye spam exclusions işlemini başlatın ve orijinal komut isteminize 'RewriteCond' ekleyin.
  • C) Dışlanmanın başarıyla uygulandığına ikna olduktan sonra, gözden geçirilmiş sürümü kopyalayıp web sitenizin sunucusunun üzerine yazın. Bazı durumlarda, web siteniz yüklenemeyebilir. Endişelenmeye gerek yok. Önceki sürümleri geri yüklemek için orijinal kopyasını yeniden yükleyin.

Neden .htacess dosyanızı değiştirmemelisiniz

Bir webmaster olarak WordPress .htacess dosyanızı gereksinimlerinizi ve şartnamelerinizi gerçek zamanlı olarak karşılamak üzere değiştirmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, yapılandırma dosyasını bir dizi IP adresinin sitenize erişmesini engellemek için kullanabilirsiniz. Bu, webmasterlerin analitiklerden spamleri kolayca silmek için kullandığı bir başka numara. Bir aralığı veya tek bir IP adresini engelledikten sonra, adresleri kullanarak web sitenize erişmeye çalışan ziyaretçiler her zaman hatalarla karşılaşır.

Tarayıcıdan ve hayalet spamten etkilenen bir web sitesinin yönetilmesi yorucu bir görev olabilir. Ancak, Google Analytics raporlarınızda yönlendiren spam'le karşılaşırsanız panik yapmanız gerekmez. Spam'ten etkili şekilde spam'leri silmek için yukarıda tartışılan yöntemleri uygulayın Source .

November 26, 2017