Back to Question Center
0

Semalt'tan Dijital Pazarlama İpuçları, Oteldeki Geliri Artıracak

1 answers:

Ağırlama endüstrisi farklı zevk ve tercihlere sahip müşterileri cezbetmektedir.Sektördeki pek çok pazarlamacının, "içerik pazarlaması" veya "büyük veriler" gibi en son vızıltı veya eğilim kelimelerini analiz etmeye çalışırken zor kararlar alıyor.Otelcilerin karmaşık stratejilerle uğraşmalarına ve pazarlama bütçelerini düşünmelerine neden olurken, yine de otomatik bir görevliyi cevaplamak için kullanıyorlartelefon çağrıları. Bu yanlış ve otelciler önemli olan şeylere odaklanarak temellere geri dönmeliler.

Sağlanan dijital pazarlama gereksinimlerinizi öğreninAndrew Dyhan, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt .

Konuk defteri deneyimini iyileştirin.

Bir otel odasının satışında en önemli nokta konuk rezervasyonu deneyimidir.İstatistik Beyin'e göre, otel rezervasyonunun% 58'i çevrimiçi gerçekleşti. Bu ezici bir sayı. Bir otelin web sitesinin ana sayfası önemlionline rezervasyon yönü. Şaşırtıcı bir şekilde, pek çok otel web sitesinin ana sayfasında dolaşmak zordur ve konukların çok çalışmasına neden olurlar.kitap Odası. İnsanlar "aktivite" ya da "konaklama" yı tıklamamalı ve sayfa yüklenmeden önceki saatleri beklememelidir. Ek olarak, birverimli otel ana sayfasında, bir ziyaretçi kayıt yapmadan önce önemli bilgileri bulabilecek bir bölüm bulunmalıdır. MisafirOdalar, derecelendirme, referanslar ve rezervasyon kutusunu görmek isteyeyim. Etkili bir SEO strateji uygulamak, bu deneyimi geliştirmeye yardımcı olabilir.

Otelcilik sektöründe SEO hakkında gerçeği öğrenin.

Oteller 2004 yılından bu yana SEO faaliyetlerinin ilk benimseyenler arasında yer alıyor. O zamanlar,bir otel sitesi yalnızca ana sayfadaki görünür olmayan etiketler içine anahtar kelimeler yerleştirebilir ve Google gibi arama motorları anahtar kelimeleri birkaçaylar sonra. Bununla birlikte, her şey şimdi gelişti ve Google algoritma endeksleri bir sitede birkaç gün içinde yansıtıyor. Ayrıca, Google kullanırRankBrain, inanılmaz tahmini doğruluğa sahip bir yapay zeka. Bu, işletmelerin daha az kontrol sahibi olmaları anlamına gelirarama sıralaması. SEO çok daha az çalışıyor ve otel işletmecileri artık SEO bütçesini sosyal medya gibi diğer dijital pazarlama yaklaşımlarına getirebilirler.

Sosyal medya ve konukseverlik arasındaki bağlantıyı fark edin.

Bu bağlamda, otelcilerin çoğu hızlı bir hızdan dolayı yakalanmışlardır.Snapchat ve Facebook gibi sosyal medyalar büyümeye devam ediyor. Otelcilerin, dijital ortamda kullanabilecekleri en iyi sosyal medyayı kavramaları akıllıca olur.pazarlama. Belki de SEO deneyimini arttırmaya katkıda bulunmalıdır. Uzmanlar, otelcilerin videolar oluşturmaya yatırım yapmaları gerektiğini de ortaya koyuyorÇünkü konukların% 67'si bir oda rezervasyonu yapmadan önce seyahatle ilgili prodüksiyonları izliyor. Videolar ayrıca, gezginlere daha iyi bir gerçeklik hissi sağlıyor.

Instagram ve Facebook'ı kucaklayın.

Her bir sosyal medya platformunda olması imkansızdır, ancak otelcilerBu ikisinde olmalı. Yeni müşteriler, tek bir otelin hizmet sunumunda hala aktif olup olmadığını belirlemek için bu platformlara güveniyor.

Takipçi sayısını arttırın.

Çoğu otel işletmecisi takipçilerinin sayısını bilmiyor. Birkaç yüz hayranı olmanın olmazOtelcilik sektöründe dijital pazarlamayı teşvik etmek.

Sosyal medyaya tahsis edilen kaynakları atayın.

Sosyal medya, otelcilerin uzman istihdam ederek yatırım yapmalarını gerektiren bir platformdur.Fotoğraf ve tasarım becerilerine ek olarak stil, marka bilinci ve mizah duygusuna sahip olmalıdırlar Source .

November 23, 2017