Back to Question Center
0

Semalt: Sitenizden Darodar Hayalet Tavsiyelerini Nasıl Engellenir?

1 answers:

Bazen Google Analytics'iniz üzerinden geçerseniz, göze çarpan bazı trafik yönlendiricileri bulmanız gerekir. Trafik raporlarında görünmeye devam etmeleri, birilerinin siteye bir miktar trafik gönderdiğini gösterir. Buna rağmen, tüm yönlendirenler gerçek insanları temsil etmiyor - firmenumzug checkliste schweiz. Sitenizden engellemeniz gereken şeyler var.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Oliver King tarafından sağlanan aşağıdaki makale, istenmeyen yönlendirmeleri kaldıran bir prosedürü kapsar. Bu durumda, Darodar dolandırıcı yönlendiren, ancak yöntem de istenmeyen diğer yönlendiriciler için etkilidir.

Darodar nedir?

Darodar isminde bir yönlendirmenin yaptığı alışılmadık bir hareket fark ettim. Yönlendirenin etki alanı günlüklerimde görünmeye devam etti ve bu da sitemi ziyaret etmemi ve nelerin hepsiyle ilgili olduğunu görmemi sağlamıştır. Bulduğum bilgiler, basit bir SEO aracı olduğunu belirtti. Sitemden bilgi toplayan bir standart site gezgini aracı olduğunu ve bunun kaymasını bekledim. Darodar konusundaki bir çevrimiçi grubun bazı üyeleriyle etkileşimde bulunduktan sonra, bana sorunun düşündüğümden çok daha önemli olduğunu belirtti.

Darodar, birçok web sitesi sahibine yönlendiren spam göndermek için kötü alışkanlıkları ile bilinir. İddia edilen spam'ı bir botnet aracılığıyla dağıtılan kötü amaçlı yazılım kullanarak yaymaktadır. Böyle bir saldırının kurbanı olmasanız bile, bu sahtekar yönlendirmeyi sitenizden engellemek için önlemler alınması önerilir.

Darodar'ın sitenize girmesini engelleme

İlk adım, .htaccess dosyası aracılığıyla tüm şüpheli alanları engellemektir. WordPress kullanan her site web sitesinin kök dizininde bu dosyaya sahiptir. Paul Thompson'dan Buzzwords to Business'ten kullanacağınız kodları alabilirsiniz. Kodu aldıktan sonra, varolan .htaccess dosyanızı açın ve alt kısmına yapıştırın. Yeni verileri kaydedin. Sitenizin, yönlendirenlerin listelediği ve kullandığı alanlardan saldırıya uğramamasını sağlayacaktır. Hileli başvuranların birçok atılabilir alana sahip oldukları ve herhangi bir zamanda değişebilecekleri belirtmek önemlidir. Bu nedenle, her zaman dikkatli olun ve .htaccess dosyasını güncel tutmaya devam edin.

Bir sonraki adım, Darodar'ın tüm izlerini Google Analytics'ten kaldırdığınızdan emin olmaktır. GA analiz ve raporlarının doğruluğunu sağladığı için bunu yapmak önemlidir. Şans, Darodar'daki sayısız ziyaretten elde edilen hemen çıkma oranlarının tüm verilerin çarpık olmasına neden olur. Darodar botları gibi benzer taktikler kullanan yönlendirmeleri kaldırmak, Google Analytics'teki e-ticaret izleme ve izlemenizin gelecekte bunları hesaba katmamasını sağlar. Çarpıklığın önemli olup olmadığı önemli değildir, herhangi bir koşulda kararlarını yanlış veya yanlış istatistikler üzerine dayatmamalıdır.

Sonuç

Geçerli yazı, esas olarak Darodar'ı sitenizden engellemek için kullanılan yöntemleri açıklamaktadır. İyi haber, yöntemin sitenizden engellemek istediğiniz istenmeyen yönlendiriciler için geçerli olmasıdır. İkisi, istatistiklerinizin gelecekte çarpıklığını önlemeye yardımcı olacaktır.

November 26, 2017