Back to Question Center
0

Semalt: SEO ve İşletmeniz İçin Önemi

1 answers:

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), işletmenin çevrimiçi görünürlüğünü arttırmayı amaçlayan tüm pazarlama çabalarına atıfta bulunan bir çevrimiçi pazarlama terimidir. Bir sitenin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) sıralamasını iyileştirmek için teknik ve yaratıcı çeşitli unsurlar kullanır. Lisa Mitchell, Semalt uzmanı, SEO'nun zamanla değiştiğini ve şimdi ve sonra yeni stratejilerin tanıtıldığını açıklıyor. Ancak bu disiplinin temel kavramları iyi yapılandırılmış / SEO optimize edilmiş ve insan dostu bir web sitesidir.

SEO Önemi

İnternetin neredeyse hayatın her alanına sızdığı dünyada ve daha çok iş yapan şirketler, satış yapmak için çevrimiçi varlığa güveniyorlar. Bununla birlikte, bu satışları yapmak için işletmelerin büyük oranda Google, Yahoo ve Bing gibi büyük ticari arama motorları tarafından yönlendirilen trafiklere ihtiyacı var - faire un bulletin de paie en ligne gratuit. İnternet kullanıcıları, sitenizi, sunulan ürün ve hizmetleri ve diğer ilgili içerikleri görüntülemek için arama motorlarında gezinir. Ancak, bu trafik kolay gelmiyor. Siteniz yaptığınız malları veya hizmetleri sunabilecek yüzbinlerce siteyle rekabet halindedir. SEO, bu yarışmayı yenmenin en etkili yöntemlerinden biridir.

Araştırma ve tecrübeye göre, arama motoru trafiği, iş başarısını etkileyen önemli bir faktördür. Bu trafik, tanıtım, daha fazla gösterim ve artan gelirlerle iş sağlayabilir. Arama motoru trafiğine kıyasla, getirileri geri verebilecek daha az pazarlama türü vardır.

SEO ve SERP sıralaması arasındaki ilişki

Siteniz SEO optimize edildiğinde, arama motorları taramayı daha kolay bulmaktadır. Siteyi daha iyi optimize ettiyse, Google SERP'lerde en üst sıralarda yer almak şansını arttırır. Bu, sitenizi mümkün olduğunca çok ziyaretçinin göreceği anlamına gelir. İnternet kullanıcılarının çoğunluğunun, arama sorgusu sonuçları çıktığında bir arama motorunun ilk sayfasını asla aşmadığını unutmayın. SEO eksikliği veya yanlış SEO kullanımı, sitenin SERP lerin derinliklerine gömülmesine neden olur; burada yalnızca birkaçı veya internet kullanıcısının hiçbiri göremez.

SEO uzmanı işe karşı SEO kendiniz yapmak

SEO gerçekten dinamik bir disiplindir. Temel bilgiler anlaşılması ve uygulanması oldukça basit olmasına rağmen, rekabetçi SEO bilgileri ve deneyimi olmayan bir kişiye karşı bir meydan okumadır. Şans eseri, SEO hakkında ücretsiz bilgi var ve biraz uygulama ile, sitenize kendiniz göre SEO yapabilirsiniz.

SEO şirketleri normalde tüm SEO ilgilenenlerinizi işlemek için profesyonel bilgi ve uzmanlık sunmaktadır. Bir SEO şirketini işe alırken, amacınızı anlayabilen bir şirket arayın. Yani, öncelikle ne SEO ile ulaşmak istediğinizi anlamaya ihtiyaç duyacaksınız. SEO uzmanı ile çalışmak için en uygun zaman, bir siteyi yeniden tasarlamayı veya yenisini başlatmayı planladığınız zamandır. Profesyonel, sitenin arama motorları için optimize edildiğinden emin olmak için sizinle birlikte çalışır. Kurulduktan sonra SEO uzmanı olması sitenizi düzenli olarak kontrol etmeniz de önemlidir. Düzenli kontroller alanındaki yeni gelişmelere ayak uydurmanızı sağlayacak ve iyileştirmeler uygun bir şekilde yapılır. İşletme sahipleri arasındaki artan popülaritesi ile kanıtlandığı gibi, SEO bugünün iş dünyasında rekabetçi kalmasını isteyen herhangi bir işletme için hassas bir konudur.

November 24, 2017