Back to Question Center
0

Semalt: SEO Şampiyonları için 13 Metin İçeriği Türü Kazanma

1 answers:

Kullanıcıların basit ama bilgilendirici içeriği okumayı sevdiklerini söylemek yanlış olmaz. Örneğin, kelime içeriği, animasyonlar, resimler ve videolar kullanan çoğu insan, sitelerine çok sayıda ziyaretçi getiriyor.

Makalelerinizi kategorize etmek için birkaç yol vardır ve Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi , arama motoru optimizasyonu için en iyi metinsel içerik türlerinden bahsetmiştir.

1 - www ray ban. Ultimate kılavuzları

Birçok kişi kılavuzları okumayı sever, böylece düzenli olarak yazabilirsiniz. Çoğu zaman, bir kılavuz 2000 ila 3000 kelimeden oluşur ve kullanıcıların aradığı tüm gerekli bilgileri içerir. Ziyaretçileriniz için rehber yazarken, kendilerini tatmin hissettirecek ve dikkatlerini haftalardan haftalarca bozmadan koruyabilirsiniz. Uzun vadeli etkileri nedeniyle, bir rehber kolayca paylaşılır ve çok sayıda yorum alır.

2. Uzman yığmamalar

Çoğu web yöneticisi, kolaylaştırdığı ve 1500 kelimeden uzun olmamasından dolayı, uzman yuvarlak forma yazmayı seviyor. Round-up'ların gerekli tüm bilgileri kapsadığından ve düzinelerce doğal geri bağlantıya sahip olduğundan emin olun. Bir uzman çevirisinin yazılı hale getirilmesi çok zaman alacağını söylemek yanlış olmayacaktır, ancak ilgi çekici ise, AdSense ve benzeri diğer ağlardan çok fazla kar elde edebilirsiniz.

3. Evergreen content

Sonsuz makaleler aylarca ya da yıllarca ünlü olan makalelerdir. Esasen, her zaman yeni konular yazmak kolay ve bazı eğilimler, değiştirilebilir konular ve haberlerle ilişkili olması gerekiyor. Yıllar sonra aynı kalırlar ve onlarla birlikte yaptıktan sonra değişikliğe ihtiyaç duymazlar.

4. Listeleri

Listeler yazmak büyüleyici ve kullanıcılar için bir sürü bilgi içeriyor. Listeler gerçek tabanlı olabilir ve kullanılabilir olur. Listeleriniz bilgilendirici ise, okuyucular beğenerek onları çok sayıda paylaşmayı severler. Listenizi kısa paragraflara bölün ve kullanıcılarınıza gerekli tüm bilgileri sağladığınızdan emin olun.

5. Gündelik blog yayınları

Gündelik blog gönderileri çok sayıda blog yazarı tarafından yazılmıştır. Şu an itibariyle, insanları sitenize çekmek için iyi bir yoldur, ancak önemin nicelikten çok kalitede olması gerekir. Günlük blog yayınları daima trend halindedir ve yalnızca 500 kelimeyle yazılmalıdır.

6. Kaynak sayfaları

Kaynak sayfaları anında bir sitenizin iyi sıralamasını alamayabilir ancak her mevsim yenidir ve de-indekslenmesini kolaylaştırmazlar. SEO'lar ve pazarlamacılar arasında ünlüdürler ve Çok sayıda insan, bazı konularda daima ek veriler arar, böylece onlara ihtiyaç sahibi olursunuz.

7. Makale dizileri

Okuyucularının okumak ve paylaşmaktan hoşlandığı makaleleri yazmak iyi bir fikir. Hakkında yüzlerce ila binlerce konu var. Hikayenizi akıllıca seçmeli ve ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarına dikkat etmeliyiz. Bir okur kitlesi yoksa, makale dizisi size bir sürü okuyucu bulabilir ve markanızı tanıtmanıza yardımcı olabilir.

8. İçerik farklı sayfalara yayılır

Bir sonraki sayfayı ziyaret etmenizi isteyen URL'leri açtıysanız, metin içi bağlantılar diyoruz. Bu, daha fazla insanın katılması ve uzun süre sitenizde kalmasına yardımcı olmak için en iyi hilelerden biridir. İçerik, çeşitli sayfalara yayılmalıdır, ancak alakasız içerik sitenizin itibarını berbat edebilir nitelikte olmamalıdır.

9. Zengin içerikli bilgi

Zengin bilgi içeriği yazmak önemlidir. Arama motorunda iyi bir rütbe olan herhangi biri ile tartışamazsınız. Muhtemelen bu tür içeriğe çok dikkat ediyor. Bilgi açısından zengin makaleler basittir ve düzenli olarak yazılmalıdır.

10. Zengin kategori iniş sayfaları

Bazı insanlar sitenizdeki tüm kelimelerin faydalı ve bilgilendirici olduğunu göz ardı etmektedir. Aynı şey kategori iniş takımları için de geçerlidir. Siteniz ziyaretçileri alırken, neye göz atacağınızı belirleyebilmek için onları farklı gruplarla karşılamalısınız. Kategori açılış sayfaları, makalelerinize çok sayıda layık bilgi verir ve sitenizin katılımını artırır.

11. Araştırma postaları

Hiç şüphesiz araştırma yazıları her zaman talep ediliyor, böylece dökme olarak yazabilirsiniz. Birçok kişi, özellikle de öğrenciler ve akademisyenler, araştırma kağıtları ve bu tür yazıları ararlar. Her zaman geliştirilmesi gereken bir şey vardır ve insanları çekmek için bir sürü fikir icat edebilirsiniz.

12. E-kitap

Bir e-kitap, ziyaretçilerinizi metinsel içeriğe çekmek için mükemmel bir yoldur. Bugüne kadarki en güçlü metin içerikli araçlarınızdan biridir. PDF veya Word dosyalarını sitenize yükleyebilir ve kullanıcılarınıza indirilebilir içerik sağlayabilirsiniz.

13. Görüşmeler

Röportaj yapmalı ve web sitenize veya blog'unuza yayınlamalısınız. Röportajlar politikacılar, şöhretler olabilir ve yazılı materyal, ses ve video biçiminde gelmelidir. Bunlar herkese görünür olmalı ve halka çok sayıda bilgi sağlamalıdır.

November 24, 2017