Back to Question Center
0

Semalt - SEO Kampanyası Sırasında Başarılı Olmanız Gereken Anahtar Kelimelerin Türleri

1 answers:

Semalt Digital Services'in Müşteri Başarı Yöneticisi Andrew Dyhan, bu makalede SEO kampanyanıza dahil etmeniz gereken 3 anahtar kelime türü hakkında ayrıntılı bilgi verir.

Genel Anahtar Kelimeler

Benzer şekilde, başlık, web kullanıcılarının aradığı son derece genel, spesifik olmayan terimlerdir. "Dijital Fotoğraf Makineleri" gibi kelimeler genel bir terim olarak görülür - fotos tomadas de diferentes angulos. Doğal arama sistemi oluştururken, son derece odaklanmış ve bir web sitesinde bulunan içerik için yeterince özel olmayan terimleri önleriz. Her durumda, kapalı bir şans için genel bir cümle için sıralamanız sitenizin o anahtar kelimeden müşterilerin adil bir ölçüsü almalıdır. Bir terim, son derece nonspesifik genel bir konu için bir web sitenizi ziyaret ettiğinden ve aşırı derecede özel olmadığı için, söz konusu terim için dönüşümler biraz düşük olabilir.

Her durumda, bir AdWords pazarlama müdahalesi yürütüyorsunuzdur. Her açık şansın ele alındığından emin olmak için bu genel kelimelerin bazılarını birleştirmek iyi olur. Genel bir anahtar kelimeye odaklanan fikir nedeniyle, tıklama başına ücretler daha fazla olacaktır. Reklamın iyi derecede yer aldığı ve Google'dan terbiyeli promosyon puanları alması ihtimali yüksekse, iyi trafik takip edebilir. Benzer şekilde, organik arama gibi, bir müşteri arama motorundan sitedeyken, dönüşümler şüphesiz bu anahtar kelime için düşük olacaktır.

Genel terimler, aramak için yoğun bir seçimdir. Doğru içeriğe ve doğru tanıtım bütçesine sahip siteye sahip olmadığım sürece onlardan stratejik bir mesafe tutmayı tercih ediyorum.

Geniş Eşleme Anahtar Kelimeleri

Geniş eşleme terimleri, web sitesi optimizasyonunun merkezidir. Geniş eşleme anahtar kelimeleri için ilerleme, sınırlı rekabetle mükemmel trafik sağlayacaktır. Geniş eşlemeli araştırmacıların, sonradan oldukları belirli içerikleri vardır ve bu tür terimler için ilerleme, dönüşümlerin normal bir ölçüsüdür.

Bu anahtar kelimeler şeylerin yanında uygundur ve doğrudan tıklama oranı ve rekabet / maliyet nedeniyle önerilir. Bu tür terimler etrafındaki içeriğin baskın kısmına dayanan bir web sitesi, istenen şekilde gerçekleştirilmelidir.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler

Uzun kuyruk anahtar kelimeleri bakmak için son şeydir. Örneğin, "dijital T3I gelişmiş kameramdaki açmayı nasıl yaparım" uzun kuyruk anahtar kelime olarak görülecektir. Bununla birlikte, web sitenize gelen en büyük trafik sürücüleri olmayacak, ancak, uzun bir kuyruk sözcüğüne sahip olmanız durumunda, belirli doğası ve düşük rekabeti nedeniyle etkinlik kazanacaksınız.

November 24, 2017