Back to Question Center
0

Semalt: SEO, Bilmen Gereken Her Şey

1 answers:

SEO, site pazarlamacıları tarafından web sitelerinin arama sıralaması sonuç sayfasında en üst sırada yer almalarını sağlamak için yapılan etkinliklerdir veya arama platformundaki görünürlüklerini arttırır. Siteler, içerikle alâkalı olan anahtar kelimeleri kullanmalıdır. Semalt'ın Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson, arama sıralamasında bir kenar kazanmak için hile arama motorunun algoritmalarının günlerinin sona erdiğini belirtti. Çağdaş pazarda, site sahipleri için, içerik stratejilerini ve diğer SEO yöntemlerini iyi sıralaması ve bağlantıları veya püf noktalarını kullanmamaları şarttır.

Aşağıdaki yazı, SEO'yu performansı etkileyebilecek temel kavramları özetlemektedir.

İçerik

Çevrimiçi pazarlama, içerik pazarlamacılığında önemli bir sıçrama gördü . Son dönemde yaşanan dalgalanmanın sebebi, Google'ın düşük kaliteli içeriği cezalandırmaktı. Kalite her zaman miktarı geçersiz kılacaktır. Bunu anlamanın bir yolu, SEO'nun pazarlama gereksinimlerinin ne olduğunu açıkladığı ve içerik pazarlamacılığının aynı şeyi gerçekleştirmeye çalıştığı şeklindedir. İki kavram birbirine bağlıdır. SEO içeriği talep ediyor ve içeriksiz hiçbir SEO yok. En iyi duruma getirme, etkili anahtar kelimelerin yayınlarına eklenmesi ve tüm sözcük boyunca stratejik olarak kullanılması anlamına gelir.

Hız

Google'ın bir arama motoru olarak temel amacı kullanıcıları için en iyi deneyimi sunmaktır. Düşük kaliteli içeriğe sahip kullanıcılar değildir ve site için de aynı şey geçerlidir. Çoğu kullanıcı için hız eşit kalitedir. Bir çevrimiçi kullanıcı, yüklenmesi çok uzun sürerse, bir web sitesini düşük kaliteli olarak sınıflandırır. Sonuç, arama sıralamasını olumsuz etkilemektedir. Yavaş yüklenen siteler ve sayfalar arama sonuçlarında üstte görünmez. Daha hızlı yükleme kullanıcı deneyimini geliştirir ve siteler yüksek hemen çıkma oranlarıyla karşılaşmaz. Hız ayrıca, site optimizasyonunun bir parçası olarak da işlev görür.

Bağlantı Bina

Pazarlamacıların göz önüne alması gereken bir diğer önemli kavram, bağlantı kurma . Bu, diğer web sitelerinden, geçerli sitedeki içeriğe işaret eden yeterli sayıda köprünün bulunduğundan emin olma işlemidir. Arama motorları, siteler arasındaki bağlantıları not alır. Aşağıdaki iki yolla bir bağlantıyı kullanabilirler. Sitede buldukları bağlantılar, konu için aynı türdeki içeriğe sahip yeni bir web sayfası bulmalarına veya sonuç sayfasında sayfanın nasıl sıralanacağına karar vermelerine yardımcı olur. Bununla birlikte, kaliteli bağlantılara ulaşmak zordur.

Sosyal Konuşma

Pazarlamacılar, SEO söz konusu olduğunda sosyal medyanın gücünü gözardı etmemelidir. Sosyal medyada paylaşımda bulunulduğunda SEO'nun diğer tüm yönleri için, özellikle bağlantılar, kalite konularında ilerlemektedir. Bununla birlikte, geniş paylaşım da faydalıdır. Sosyal medya, çok sayıda potansiyel hedef kitleyle konuştuğu için marka bilinirliği ile yardımcı olur. Site sahipleri, içeriklerini yaymak ve paylaşmak için kaldırabilecekleri ağları ve sonunda markayı oluşturmalıdır.

November 24, 2017
Semalt: SEO, Bilmen Gereken Her Şey
Reply