Back to Question Center
0

Semalt Payları Önemli Host Adlarını Ekleyerek Yönlendirme Spaminden Kurtulma Talimatları

1 answers:

Robotlar

Botlar, sitenizi büyük veya korkunç olan verileri toplamayı umut ederek yavaşlarlar. Örneğin, siteleri dolaştıran Google botu, endeksleme amaçlı olduğu için harika, korkunç olanlar (mesajlar gibi) veri toplamak, sunucunuzu denetlemek ve duyarlılık aramak gibi.

Hayalet Spam

Siteyi ziyaret etmediğinden, soruşturma sırasında en çok bilinen spam'tir. Hiçbir iletişim olmaksızın bilgileri doğrudan Google Analytics hesabına iletir. Siteler keyfi olarak odaklanmaktadır, bu nedenle yalnızca aradıkları siteye inanarak endişelenmeyin.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi olan Igor Gamanenko, burada tavsiye spam'ı önlemek için yararlı bir çözüm sunmaktadır.

Tavsiye Spamini Tanınıyor

Google Analytics hesabını açın ve ardından Tedarik altındaki Tüm hareketler'in ardından Referanslar 'ı tıklayarak, hangi ana makine adlarının etkinliği buna göre ilettiğini bulun. Herhangi bir gayrı meşruiyeti algılayacak kadar bilgiye sahip olduğunuzdan emin olmak için daha fazla çizilmiş bir tarih uzantısı seçmelisiniz. Ölçümlerde birkaç anormalliği vurgulamaya çalışmak, bazı anlamsız bilginin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Birincil kaygıyı çözmeden önce, hayalet spam etkisi ile ilgili olarak her Google Analytics hesabında sürekli kontrol edilmesi gereken bir alternatif var. Ayara bakın ve "Ünlü botlar ve böceklerden gelen tüm isabetleri barın" sayfasında bulunan Checkmark'ı tıklayın. Bu alternatif doğal olarak belirlenmiş spam kaynaklarını Google Analytics'ten saptayacaktır.

Google Analytics'in gelecekteki spam etkinliğini soruşturma bilgilerinden reddetme olanağı veren mükemmel bir Kanal seçimi vardır. Sahte tavsiyeleri, eşzamanlı olarak yavaşlayan kapatma şansları nedeniyle dışarıda bırakılabilir; böylece, spam yolunun uzun süre devam etmesini önler. Google Analytics'te görünmelerini engellemek için en iyi yöntem, hakiki etkinliği sitemizde barındıran meşru konak isimleri içeren bir kanal oluşturmaktır.

Ev sahibi soyadlarınızı ayırt etmek için İnsanlar Buluşması'na, ardından İnovasyon ve ardından Sistem'e gidin. Uzun zaman aralığı çalışacak şekilde ayarlandı, bu nedenle herhangi bir bilgiyi kaçırmayın. Ana makine adı ölçümüne dokunarak, spam dahil olmak üzere tüm ana makine adlarının yıkımını göreceksiniz ve bilgi tamamlanması için meşru olanları bulacaksınız. Ürettiği hareket ölçüsüne bağlı olarak, müşterilerin sitenizin içerik hizmetlerini gösterebilmeleri için translate.googleusercontent.com'u dahil etmeniz gerekebilir.

Neuralab sitesinde, regex artikülasyonunu kanalda konakçı isimleri kullanırken kullanabiliriz.

Bu eklemlemeyi kullanarak, oldukça yakın bir zamandan itibaren ya blog.neuralab.net adresindeki tüm hareketi birleştireceğiz. Ya da www.neuralab.net. Daha önemli ana makine adları keşfettiğinizde bunları regex eklem içine ekleyebilirsiniz, dolayısıyla bunları birbiri ardına eklemenize gerek yoktur. Tüm ana makine adlarını keşfettikten sonra, onları Kanallara dahil etmek için harika bir fırsat.

1. Google Analytics'in yönetici alanını ziyaret edin ve Kanallar'a hafifçe vurun.

2. Yeni kanalı ekleyin ve olması gerektiği gibi adlandırın.

3. Özel kanal sıralamasını seçin ve birleştirmeyi seçin (yapılması gerekenler!).

4. Kanal alanı altındaki ana makine adını seçin.

5. Kanalın altında, önemli orijinal ev sahibi adlarınızı içeren regex eklemesini yapın

6. Kaydetme ikonuna dokunursanız, işlem tamamlanmış demektir Source .

November 23, 2017