Back to Question Center
0

Semalt Payları Google Analytics Spam Engelleme ve Kaldırma Kılavuzu

1 answers:

Spam spami yeni bir konu değil, ancak son zamanlarda spam her zamankinden çok daha tehlikeli hale geldi. Burada, Semalt, Lisa Mitchell'den önde gelen uzman, Google Analytics spamlarını engelleme ve kaldırmanın bazı yollarını açıklayacak. Ayrıca, sitelerinizi nasıl etkilediğine dair bir fikir edinebilirsiniz.

Bilmeniz gereken ilk şey, analitik spam'ın farklı biçimlerde geldiğidir: hayalet spam ve bot spam. Bu formların her ikisi de Google Analyticsinizi büyük ölçüde etkiliyor. Bu nedenle onlarla başa çıkmanın yolu farklı olmalı ve odaklanmanız onları bütünün üstesinden nasıl alacağınız üzerine olmalıdır.

BOT SINAM Nedir?

Bot trafiği veya bot spami, hiç beklemediğinizden daha yaygın ve tehlikelidir. Son aylarda, düşük kaliteli trafik nedeniyle iki milyondan fazla web sitesine bulaşmış durumda. Yine de, tüm botlar tehlikeli veya kötü değil. Google, Bing ve diğer büyük arama motorları , web sitelerindeki içeriğin taranması ve dizine eklenmesi konusunda arama botlarına bağımlıdır. Sembrush, Pinterest gibi ticari tarayıcılar, FeedBurner, Twitter gibi besleme getiricilerinin yanı sıra WordPress, Uptime Robot gibi botları izleme de hepsine iyi gelir. Ancak, sitenizi büyük ölçüde mahvedebilecek spam botlardan kurtulmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

Spam bot'ları veya tarayıcı spam'ı, içeriğinizin ve verilerinizin çalınması, sunucunun kimliğe basılması, yorumların spam edilmesi, kimlik avı saldırıları ve DDoS saldırıları gibi farklı görevleri otomatikleştirmek üzere tasarlanmış programlardır. korsanlık, spam yapanlar ve kazıyıcılar gibi farklı kategorilere ayırır.Kimliğin temsilcileri, güvenlik önlemlerini atlamak için sahte kimlikler kullananlardır.D DDoS saldırılarını dağıtmak için kullanılır.İkincisi, dağıtmak için kullanılan hack aracıdır farklı kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler var.İki yıl önce, Google, bu sayı yüzünden yüzde 200'lük web sitelerinin saldırıya uğradığını iddia etti.Sırpıcılar, web içeriği ve verileri çalmak için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Çoğu durumda, çalınan makaleler diğer alanlarda ve forumlarda tekrar yayınlanmaktadır. promosyon içeriğini kimlik avı linkleri ve yorumları şeklinde yaymak için botların kullanılması.

Botları ve istenmeyen postaları engellemek ve kaldırmak için farklı yollar vardır. Bazıları aşağıda tartışılmıştır.

Otomatik Bot / Örümcek Filtreleme Özelliği

Bu özellik birkaç ay önce Google tarafından kullanıma sunuldu. Bilinmeyen IP adreslerinden gelen trafiği kontrol etmenizi ve engellemenizi sağlar. Bu türden örümceklerden ve botlardan kolayca kurtulabilirsiniz. IAB / ABC Uluslararası Örümcekler ve Bot listelerinde filtreler oluşturabilirsiniz. Otomatik filtreler, çeşitli sitelere zaten yararlandıklarından bot spamine karşı en güçlü savunmadır. Uygulaması kolaydır ve size mükemmel sonuçlar verir.

.htaccess kullanarak Blok Botları

Başka yol da .htaccess dosyalarını kullanarak botları engellemektir. Bu otomatik filtre özelliği, Google Analytics'inizi ziyaret eden botların kaldırılmasına yardımcı olur. Botların gelmesini engeller, ancak web siteniz için kalıcı bir çözüm olamaz. Burada verilen çözümlerle ilgili herhangi bir karışıklık veya sorularınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

November 24, 2017
Semalt Payları Google Analytics Spam Engelleme ve Kaldırma Kılavuzu
Reply