Back to Question Center
0

Semalt - Bir Malware Saldırısı Riskini Nasıl Ortadan Kaldırmak?

1 answers:

İnternette güvende kalmak mümkün değildir. Üst düzey anti virüs yazılımı ve programları bile saldırı ve sızıntıdan kaynaklanan riskleri ortadan kaldıramaz. Böylece, virüs bulaştırma şansınız her zaman yüksektir. Bununla birlikte, birkaç önlemi alıp güvenlik ayarlarımıza dikkat ederek kendimizi internet üzerinden koruyabiliriz.

Semalt Dijital Hizmetlerin Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson tarafından tanımlanan bu uygulamalar ve stratejilerle kötücül yazılım saldırıları riskini en aza indirmek mümkündür:

1. Bir korsan size saldırdıysa veya sisteminiz düzgün çalışmıyorsa ESET ürün sağlayıcınıza başvurmalısınız.

2. Kendinizi ESET ürünlerinin en son sürümleriyle koruyabilirsiniz.

3. Her zaman güvenli göz atma yöntemini uygulamalı ve en son antivirus ve anti-malware yazılımını kurmalısınız.

4. Bilgisayarlarınızı güçlü parolalar ve kullanıcı adları ile koruyun.

5. Kendiniz ve çocuklarınızın internette nasıl kalacağınız konusunda eğitin.

ESET ürünleriyle kendinizi koruyun

Veritabanınızı güncel tutmanız çok önemlidir ESET virüs laboratuvarlarındaki uzmanlar, internet tehditlerinin çoğunun insanların yazılımlarını ve işletim sistemlerini güncellemeye dikkat etmediğinden kaynaklandığını söylüyor. Verilerinizi en yeni ESET sürümleriyle korumak önemlidir.Güncelleşen sürümleri hızla tehditleri tespit eder ve bilgisayarlarınızın her zaman korunmasını sağlayabilir.Eğer geçerli ESET güvenlik ürünlerine sahip olmanız gerekir.Bunun için Şirkete başvurun ve en son sürümlerin nasıl yükleneceğini öğrenin. Hiçbir şey için iyi olmayan eski sürümleri denemek zorunda değildir ESET ürünlerinin doğrulanması önemlidir, böylece eksiksiz güvenlik ve güvenlik garanti edilebilir. güvenlik duvarlarını deneyin ESET Smart Security, seçebileceğiniz çok sayıda güvenlik duvarına sahiptir.İnternet güvenliğini ve güvenliğinizi en üst düzeye çıkaracak şekilde internet kullanırken dosya koruma sistemlerini açık tutmalısınız. En azından son olarak bilgisayar taramalarını düzenli olarak yapmalısınız. Dizüstü bilgisayarınızın önünde oturduğunuzda her sabah antivirüs aracını çalıştırmanız ve sisteminizi bütünüyle taramasına izin verin.

Güvenli Internet taramasını uygulama

Her zaman güvenli internet taramaları yapmalısınız. Bunun için bilinmeyen ve şüpheli web sayfalarına erişimi kısıtlamanız gerekir. Reklam engelleyicinizi favori sosyal medya profillerinizi kullanırken veya internette gezinirken açmanız önemlidir. Aynı zamanda, doğru ve uzun şifreleri doğru ve büyük harflerle seçmelisiniz. Parolanızı hiç kimseyle hiçbir masrafla paylaşmamalısınız. Yeni kimliklerden ve bilinmeyen kişilerin gönderdiği e-postalardan uzak durun. Bağlantıları ve spam e-posta eklerini hiçbir zaman tıklamamalısınız; bunlar, bilgisayar aygıtlarınız için riskli olabilir.

Bilgisayarınızı korumaya devam edin

Bilgisayarlarınızı korumalı tutmalısınız. Bunun için dosyalarınızı ve önemli verilerinizi düzenli olarak yedeklemelisiniz. Dosyaları ve klasörleri kaybetmek istemediğinizden bu işlemi haftada üç kez tekrarladığınızdan emin olun. USB ve DVD gibi harici aygıtları kullandığınızda, virüsleri ve zararlı yazılımları önlemek için virüsten koruma yazılımınızı açmanız gerekir. Belirsiz şeyleri yaşamadan cihazınızın varsayılan ayarlarını asla değiştirmemelisiniz Source .

November 23, 2017