Back to Question Center
0

Semalt: Markasını Güçlendiren 7 İçerik Türleri

1 answers:

Birçok kişi için, blogları için ne tür yazılar oluşturmaları gerektiğini bilmek kafa karıştırıcıdır. İçerik dünyası bilgi dolu. Makalelerin ciltleri her gün yazılır. İçerik, blog yazıları, haber makaleleri, e-kitaplar, sosyal medya içeriği ve bilgi grafikleri biçiminde geliyor. Herhangi bir şekilde, ilgi çekici ve bilgilendirici olmalı. Artı, marka hakkında insanlar arasında farkındalık yaratmak için içeriğinize bazı bağlantılar eklemelisiniz. Son aylarda, insanlar çevrimiçi alışverişe daha fazla dikkat ediyorlar; bu nedenle onlar için içerik oluşturmanızın altın bir fırsat.

Burada Semalt'ın önde gelen uzmanı Jason Adler, çok sayıda insanın katıldığı ve bilgilendirici ve heyecan verici içerik türlerinden bahsetti.

1. Yetkili Blog Yazıları

Otomatik blog gönderileri iyi bir fikirdir. Bunlar gerçek kontrol edilmeli ve markanızda devrim yaratmalıdır. Kaliteli içeriğin pazarlama stratejilerinizde devrim yarattığını söylemek yanlış olmaz. Başka bir deyişle, pazarlama ve tanıtım kampanyalarınızı basitleştirmenize yardımcı olabilir. Örneğin, markanız hakkında bilgilendirici bir yazı yazmışsanız, müşterilerinizin ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için başka bir yere gitmeleri gerekmez. Sonuç olarak, müşteri tutma oranlarını artıracak ve dönüşümleri büyük ölçüde artırabilir.

2. Bilgi grafikleri

Infographics önemli miktarda yazılır ve paylaşılır. Günümüzde pazarlama, karmaşık ve rekabetçi bir alan haline gelmiştir ve içerik, markanızın dünya çapındaki farkındalığında hayati bir rol oynamaktadır. Arama motoru optimizasyonuna yatırım yapmalısınız. Metninize uygun anahtar kelimeleri eklediğinizden emin olun ve içeriğiniz oldukça ilgi çekici olur. Ayrıca, dünyaya markanız hakkında bilgi vermek için bir sosyal medya tercihi geliştirmiş olursunuz. Daha iyi sonuçlar için e-posta pazarlama kampanyaları geliştirmelisiniz.

3. Beklenmedik Düşünce Parçaları

Üstün fikir parçaları, birçok insanın okumayı sevmesi. Kaliteyi tehlikeye atmamak için bunları yazabilir ve yayınlayabilirsiniz. Çevrimiçi varlığa gelince, kaliteli içeriğe büyük miktarda yatırım yaparak onu çeşitlendirebilirsiniz. Kendi blog'unuzu veya web sitenizi geliştirmeniz, bilgi grafikleri oluşturmanız, videolar ve eğitimler yayınlaması ve diğer benzer stratejilerle etkileşime girmeniz önemlidir. İçerik, intihal ve dilbilgisel hatalar içermiyorsa, arama motorlarında kolayca dizine eklenir.

4. Nasıl Yapılır İçerik

Nasıl yapılır makaleleri yazmak kolaydır ve markanızı tamamlayabilir. Rakiplerinizin markanıza kıskanması için iyi yazılmış olmalıdır. Kaliteli içerik oluşturmanın birçok yolu vardır. İçeriğinizin rekabetçi anahtar kelimelere sahip olduğundan ve arama motoru sonuçlarında daha iyi sırada yer aldığından emin olmanız gerekir. Her gün milyonlarca makale yayınlandığı internet dünyasında kaliteli içerik oluşturmak en zor ve zorunlu şeylerden biridir.

5. Orijinal Araştırma Parçaları

Kitlenize orijinal araştırma parçaları yazmalısınız. Günümüzde yazılmış makalelerin birçoğu çevriliyor veya yeniden yazılmış. Bu gibi durumlarda, orijinal araştırma makaleleri yazarken sonuçta çok sayıda ziyaretçiyi alma şansınız artar. Bunlar, markanızın benzersiz sesi olarak öne çıkıyor ve toplu olarak yazılabilirler.

6. Trend İçeriği

Kitleniz modaya uygun konular istiyorsa, web sayfalarınıza çok fazla trafik yazmak ve sürmek idealdir. Trend materyalleri Google'da aranabilir ve kaliteden ödün vermeden bunları yazmanız gerekir. Bu konularda en uygun sektörler moda, eğlence, siyaset, teknoloji ve sosyal medya.

7. Videolar

Kitlenizle videolarla konuşmak mümkündür. Aslında, videolar yazılı içeriğe göre çok daha iyi ve çok sayıda insanın ilgisini çekiyor. Web sayfalarınıza trafik çekmek için benzersiz videolar yayınlamalısınız.

November 24, 2017
Semalt: Markasını Güçlendiren 7 İçerik Türleri
Reply