Back to Question Center
0

Semalt: Malware'ten Uzak durun

1 answers:

Kötü amaçlı yazılım kötü niyetli kötü amaçlı yazılım kelimelerinin kök salmış bir kelimedir. Kötü niyetli yazılımın neyin oluştuğu konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu nedenle, en basit biçimdeki kötü amaçlı yazılım, bir kişinin bilgisayarına yasadışı giriş kazandıran herhangi bir şeyi ifade eder. Hata yapma, yazılımın ağınıza yasadışı girme niyeti değişebilir. Bununla birlikte, belirli bir bilgisayarınızda meşru bir amacı yoktur, bu nedenle kötü amaçlı yazılım olarak sınıflandırır

Semalt 'in Müşteri Başarı Yöneticisi Ivan Konovalov, kötü amaçlı yazılım ihlallerinden kaçınmak için ne yapacağını biliyor.

Daha önce çıkan kötü amaçlı yazılım türleri, geliştiricilerinin becerilerini sergilemek ve hedeflerini rahatsız etmek için çaba göstermesiydi. Bazen onları şakalar halinde gönderebilirler. Daha sonraki sürümler, daha tehlikeli oldukları ve bunları ve ilgili yazılımı silip veya bozarak, verilere zarar verebilecekleri için dikkat etmeleri gereken sürümlerdir. Çağdaş web'de, piyasadaki kötü amaçlı yazılım programlarının çoğu para kazanma amaçlıdır.

Kötü Amaçlı Yazılım Türleri

Teknik olarak, kötü amaçlı yazılım genel bir terimdir ve çeşitli tehdit türlerine işaret edebilir. Aşağıdakileri içerebilirler:

1. Bunlar çalıştırılabilir dosyaları hedef alan virüsler biçiminde olabilir. Kullanıcı yazılımı yüklediğinde, virüs daha sonra sistemdeki diğer kritik dosyalara yayılır. Virüs, yalnızca bir e-posta eki açma gibi kullanıcının yaptığı bir işlemle bilgisayara bulaşabilir.

2. Solucanlar bilgisayar ağı vasıtasıyla yayılmış bir malware türüdür..Virüslere yakın benzerlikler var. İnternetin bir dizi birbirine bağlı ağlar olarak getirdiği muazzam imkânlardan ötürü yayılma şansları daha fazladır.

3. Truva atları, kötü amaçlı yazılımdan kaynaklanan bulguları önlemek için kötü amaçlı yazılımları gizlemek için kullandıkları hacker's cephanedir. İndirilen ve yüklendiğinde zarar veren meşru yazılım biçimini alırlar.

4. Rootkit'ler, diğer kötü amaçlı yazılımları gizlemek veya gizlemek için işletim sistemini değiştirir. Kendilerine zarar vermezler, ancak diğer kötü amaçlı yazılımların tespitini engelleyen sorunların kaynağıdırlar.

5. Arka kapılar, saldırganlar bir sistemin güvenliğini tehlikeye attığında ortaya çıkar. Kullanıcıyı tamamen kapatmayı desteklerler ve bilgisayar korsanları tarafından uzaktan erişimi teşvik ederler, bu da diğer kötü amaçlı yazılımları yüklemelerini kolaylaştırır.

6. Casus yazılım, kişisel bilgileri çalmak amacıyla kullanıcı etkinliği hakkında bilgi toplayan başka bir malware türüdür.

7. Kötü niyetli yazılımın son türü, kendisini ücretsiz programlar sunan bir açılır pencere olarak görüntüleyen reklam yazılımıdır. Çoğu durumda, şirketlerin geliştirme maliyetlerini karşılamak için maliyetleri düşürdükleri bir yol.

Kötü Amaçlı Ürünlerden Kaçının

Kötü amaçlı yazılımlardan kaçınmanın altın kuralları, yazılımın veya kaynağını belirlenmemiş veya doğrulanmamış herhangi bir yazılımın açılması veya yüklenmesinden kaçınılmasıdır. Bir web sitesinde alışkın olmayan bir web sitesinde bulursanız, bir web sitesinden bir şey indirmemeye dikkat etmelidirler. Yazılımınızı ve diğer ortamlarınızı almanızın tek yolu saygın siteler veya enfeksiyon riskini azaltmak için aşina oldukları yerlerdir. Yazılımın dijital imzası yoksa, her zaman web üzerinde araştırma yapma ve başkalarının bu konudaki yorumlarını söyleme seçeneği vardır. Siteyle ilgili şikayet eden veya görünmeyen herhangi bir rapor, onu yalnız bırakmak için bir işaret olmalıdır. Ek bir avantaj internetin olmasıdır Source .

November 23, 2017