Back to Question Center
0

Semalt ile Spam Botlarını Durdur

1 answers:

Sitenize ulaşmamızı ve Google Analytics'inizde sahte görüntüler gösterilmesini engelleyen kötü trafiği engellemek önemlidir. Öncelikle, trafiğinizin Google'dan gelip gelmediğini veya botlar karıştığını anlamak gerekir. Trafikte beklenmedik bir artış olduğunu görürseniz, SEO'yu düzgün yapmadığınız için meşru olmadığı ihtimali vardır. Google Analytics'te Trafik Kaynakları bölümünü ziyaret etmeniz ve trafik kalitesinin yanı sıra IP adreslerini kontrol etmeniz gerekir. Web tarayıcıları, robotlar veya otomatik tazeleme araçları: onlara bir şey yazabilirsiniz, ancak yazılımın gerçek insanlar gibi Web'i kullandığını göz ardı edemezsiniz. Ne yazık ki, web sitelerine hiç fayda sağlamıyorlar ve yalnızca insanlar gibi davranmaya çalışıyorlar ve size çok fazla görüş sunuyorlar. Öte yandan, rekabetin yüksek olması nedeniyle kimsenin kendi web sitesine çok fazla trafik çekmesi mümkün olmayabilir. Sitenizi arama motoru sonuçlarında dizine ekleyecek botlara sahip olmak suretiyle çabalarınıza son verebilirsiniz. Google yalnızca kullanıcılara gerçek ve otantik bilgi sağlayan bağlantılar ve sayfalar arar. Gerçek insanlar gibi görünen birçok spambotunuz varsa, forumlarda anti-spam etkinliklerinin genellikle tartışıldığı çözümler aramalısınız. Ve görünmez robotlardan bıktıysanız, botlar ve zararlı yazılım gerçek potansiyel satış oluşturmanıza izin vermeden sayfa görüntüleme, sahte isabet ve belki bağlı kuruluş bağlantı tıklamaları vermek üzere tasarlanmıştır.

Neyse ki, birkaç önemli şeyi göz önünde bulundurarak botlardan ve istenmeyen postalardan kurtulmak mümkündür. Bu bağlamda, Max Bell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi size aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurmanızı önerir:

Botlarla İlgili Sorun

Botların gerçek problemini yalnızca örneklerin bazılarını düşündüğünüzde anlayabilirsiniz. Birinci örnek, Google botlarına sahipseniz, bunlar genellikle insana benzeyen sayfa görüntüleme sunmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, sizi web sayfalarınızı yenilemek zorunda bırakacak şekilde tasarlanmış botlardan muzdarip olabilirsiniz. Her ikisi de sitenizi ziyaret ederek trafik ve analitik isabetlerinizi artırıyor. Hemen çıkma oranlarına ve web sayfalarında düşük vakit harcıyorlar. Bu iki bot arasındaki tek fark, Google botların faydalı bir şeyler yapması, sitelerinizin dizinine geri beslenmesi ve yenileme botlarının trafik istatistiklerinizi büyük ölçüde şişirmesi, bağlı programlarınızı tehlikeye atmasıdır. Bu nedenle, botları tanımlamak ve mümkün olduğunca erken önlemek çok önemlidir. Google'ın işinizi kolaylaştırmak için birçok program ve araç sağladığı kadarını yapmak zorunda değilsiniz. Spam gönderenler bir süredir botlarını bloke edebilir, ancak daha iyi sonuçlar almak için tarafınızdaki engelleme kalıcı olmalıdır.

İstenmeyen Bot Trafiğini Engelleme

.htaccess dosyaları ile istenmeyen bot trafiğini engelleyebilirsiniz. Bu dosyalardaki botları engellerseniz, web sitenizin genel performansını artırabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak yalnızca tespit edilebilen ve spambot olarak bilinen botları engelleyebilirsiniz. Botlar kendilerini meşru kullanıcılar olarak tanımlarlarsa, IP adreslerini olabildiğince erken engellemeniz daha iyi. IP adreslerini belirleyene ve web barındırıcınızdaki ayarları yapana kadar botların tümünü engelleyemezsiniz.

Başka bir yöntem, .htaccess dosyalarınızı kullanarak botlara engel oluyor. Mümkün olduğunca çok IP adresini engellemeniz ya da güvensiz IP adreslerini güvenli olanlarla değiştirmeniz de önemlidir. WordPress kullanıcısıysanız, bilgisayar korsanlarının dosyalara çok sayıda saldırıda bulunduğu platform olduğundan kötü bot trafiğini halletmeniz gerekir. .htaccess dosyanızı düzenleyebilir ve internette güvende kalmak için farklı kodlar ekleyebilirsiniz.

November 24, 2017
Semalt ile Spam Botlarını Durdur
Reply