Back to Question Center
0

Semalt: IIS'de Spam Nasıl Engellenir?

1 answers:

Referrer spam son zamanlarda yeni blogların çoğalması nedeniyle yaygın ve kötü bir tehdit haline geldi. Yorum ve geri izleme spami gibi, yönlendiren spam, trafik çekmek ve arama motoru trafiğini artırmak amacıyla rahatsız edici bir siteye bağlantı yerleştirmek üzere tasarlanmıştır. Normalde, yorum ve geri izleme botları kittenauth, captcha ve Askimet dahil olmak üzere istenmeyen arama hizmetleri gibi insan doğrulama yöntemleri kullanılarak saklanabilir.

Ne yazık ki, yönlendiren spam, tamamen farklı bir su ısıtıcısı. Bunun nedeni, bir web sitesinde doğrudan bağlantı göndermeyi amaçlamamasıdır. Bunun yerine, bot, trafiklerinin nereden yönlendiren olarak bilinen yerlerden geldiğini istatistikleri sitelerine yayınlamaktan hoşlanan blogculara güvenir. Bu spambotlar sitenize geri dönen sahte yönlendirenle web sitenize girer. Birdenbire blog sahipleri, sitelerinde görüntülenen canlı yönlendiren istatistiklerin garip web sitelerine giden bağlantıları fark etmeye başlıyor. Bot bunu tekrar tekrar yapar ve hiçbir şey yapılmazsa, botlar, hizmet reddine (DOS) neden olan çok miktarda bant genişliği alabilir.

Semalt uzmanı Michael Brown, en iyi senaryoda, botların sahte verilerle günlüklerinizi taşmasıyla birlikte trafiğinizin nereden geldiğini bilmediğini belirtiyor. Bu robotlar tarafından vurulduysanız, işte spam'leri nasıl engelleyeceğiniz aşağıda açıklanmaktadır:

ISAPI Yeniden Yazma

Yönlendiren botlar tarafından vurulan web yöneticileri, ISAPI Yeniden Oluşturma httpd.ini dosyasının en üstündeki iki satırda değişiklikler yaparak botları tutabildiklerini anlamaları için şaşırırlar. Bu değişiklikleri yapmak, gelen trafik yönlendirenini bilinen yönlendiren botlara karşı büyük / küçük harf duyarlı bir kontrol gerçekleştirir. Bir eşleşme keşfedildiğinde başka işlem yapılmaz ve bir sayfa bulunamadı (404) hata kodu gönderilir.

#Block referral SPAM

# Aşağıdakiler arasında () ve

ile ayrı anahtar kelimeler ekleyin

RewriteCond Referer:. * (?: keywords | go | here). *

RewriteRule (. *) $ 1 [I, F].

Köpekleri tutmak için, yönlendiren dizeden yukarıda belirtilen anahtar kelimeleri kullanarak parantezleri doldurun ve bunları boru simgesi ile ayırın. Botlar size 1.marine.com ve site2.marine.com sitesini işaret ederek isabet ediyorsa, marine anahtar kelimesini girmeniz yeterlidir. Bu, denizle ilgili kelimelerin bulunduğu sitelerdeki mevcut ve gelecekteki teşebbüslerin sitenize girmesini engelleyecektir. ISAPI Rewrite'ın iyi bir yönlendiren ile kötü bir arasındaki farkı ayırt etmediğini unutmayın. Bu, meşru trafik olsa dahi, ayarladığınız ile eşleşen kelimelere sahip herhangi bir yönlendirmenin engelleneceği anlamına gelir.

Filtreleri yerine yerleştirdikten sonra, yönlendirme günlüklerinde bir değişiklik göreceksin. Eğer botlar size gerçekten çok isabet ediyorsa, sistem kaynak kullanımında önemli bir azalma olacaktır. Yönlendirme botlarını saklamaya yönelik ISAPI Yeniden Yazma, soruna en zarif çözüm olmayabilirse de, bunları ortadan kaldırmada oldukça etkili olur.

Botlar daima gelişiyor

Iis'de spam engellemiş olduğunuz için arkanıza yaslanıp dinlenmeden önce, botların daima evrimleştiğini unutmayın. Er ya da geç spam filtrelerinizi zekice harcarlar. Botların önünde kalmak için, yönlendirme günlüklerinizi izleyin. İstenmeyen yeni spam spam siteleri fark ederseniz, bunları listenize ekleyin Source .

November 26, 2017