Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'te Yönlendiren Spam'i Engellemek İçin 3 Teknikler

1 answers:

Darodar, siyah şapka SEO tekniklerine odaklanan bir şirkettir. Bu şirket, web sitelerini pazarlamak için birden fazla alan kullanıyor ve sitelere sahte trafik gönderiyor. Dahası, Google Analytics hesaplarını hileler ve istemci web sitelerine trafik göndermek için tavsiye spam yöntemlerini kullandı. Darodar yıllar geçtikçe e-ticaret sitelerine trafik göndermek için çeşitli yöntemler kullandı. Bu şirketin uzmanlarını işe alan web yöneticileri veya blog yazarları, etki alanındaki geçmiş ve gerçek zamanlı tavsiye ziyaretlerini fark ettiler - tappeti orientali in offerta. Ziyaretlerin çoğu meşru gözükmektedir ve birisinin sitenizi birkaç kez ziyaret ettiğini hissedersiniz.

Google Analytics hesabınızın verilerini izlediğinizde, sahte trafiğin yönlendirme tarafından alındığını ve hemen çıkma oranının% 100 olduğunu göreceksiniz. Darodar, kullanıcıları siteyi ziyaret etmeye ve hizmetlerini satın almaya yönlendiriyor. Yönlendiren spam, sitenizin sıralamasını ve Google Analytics'i yok edebilir, ancak sitenize neler olduğunu anlamak zor. Sahte yönlendirmelerden edinilen ziyaretler Google Analytics raporlarınızı etkileyecektir. Örneğin, sahte yönlendirmeler web sayfalarınıza yerleşmiş gibi görünecek ve aynı sayfaları anında terk edecek; Bu nedenle, hemen çıkma oranı% 100'dür. Yönlendiren spam gönderenlerin sitenizi hedeflemesi durumunda, tüm trafiğe filtre uygulayıncaya kadar veya filtrelemediğiniz sürece, sitenin doğru hemen çıkma oranını asla tanımlayamazsınız.

Hayalet tavsiyelerini engellemeyi başarmak için, Semalt'ın en üst düzey uzmanlarından Oliver King'den bazı etkileyici yöntemler.

Teknik 1: Kampanya Kaynak Filtreleri

Kampanya kaynak filtreleri, Google Analytics hesabınızdaki yönlendiren trafiği ortadan kaldırmak veya engellemek için kullanılır.

. Google Analytics profilinize gidin ve Views bölümünün sol tarafındaki Filtreler seçeneğini tıklayın.

, b. Yeni Filtre Ekle seçeneğini tıklayın ve yeni filtreler oluşturun. Burada, Vc.ru veya hatırlayabileceğiniz bir şey süzgeç adınız olarak eklemeniz gerekir.

c. Özel Filtre seçeneğini seçin ve Kampanya Kaynağı'na gidin. Burada, Filtre Modeli düğmesine tıklayın ve ayarları kaydetmeden önce darodar alan adını ekleyin.

Bir filtreye farklı alanlar eklemek isterseniz, Filtre Kalıpları abc.com ve abc \ .com gibi alan adınınkine benzer

Teknik # 2: Kampanya Yönlendirme Yol Filtresi

Kampanya yönlendirme filtreleri, tek bir web sayfasını ortadan kaldırmak veya engellemek için kullanılır.

. Google Analytics profilini açın ve Yönetici bölümünü ziyaret edin.

, b. Yeni Filtre Ekle seçeneğini tıklayın ve yeni hariç tutma filtreleri oluşturun.

c. Birincil filtre adı olarak Vc.ru veya benzeri bir ad ekleyin ve Özel Filtre seçeneğini seçin.

d. Filtre alanına, Kampanya Yönlendirme seçeneğini seçin ve yönlendirilen URL'lerden kalıcı bağlantı ekleyin. Pencereyi kapatmadan önce Kaydet düğmesini tıklayın.

Teknik # 3: Dil Ayarları Filtreleri

Bazen yönlendiren spam, dil ayarlarında anahtar kelimeler, arama terimleri ve ifadeler şeklinde görünür. Dil ayarı filtreleri, Google Analytics hesabınızdaki dil spam'ı engellemeye yardımcı olur.

. Google Analytics profilinde oturum açın ve Filtre seçeneğini ve Yeni Bir Filtre Ekle'yi tıklayın.

, b. Bir sonraki adımda, Filtreyi Dışla seçeneğini ve ardından Dil ayarları'nı seçmelisiniz. Filtre desenini bu bölümde \ s [^ s] * \ s | {16,} | \ gibi ekleyin. ve ayarları kaydetmeden önce filtreyi doğrulayın.

November 26, 2017