Back to Question Center
0

Semalt, Google Analitik Spam'ı Nasıl Kullanacağını Açıklıyor

1 answers:

Son birkaç yılda, web sitesi güvenliği web sitesi sahipleri için büyük bir endişe kaynağı olmuştur. Google Analytics'inizde temiz raporlara erişmek, yüksek düzeyde dikkatli olmayı gerektirir. Hayalet ve bot yönlendirmeli spam, son zamanlarda içerik pazarlama sektöründe tartışmaya açıldı. Google Analytics hesabınızı hem hayalet hem de bot yönlendirme spamından etkilenen bulmak için açmanız büyük sıkıntı olabilir.

İçerik ve sayısal pazarlama , Google Analytics hesabınızda temiz istatistikler elde etmeyi gerektirir. Bununla birlikte, danışma spaminden etkilenen verileri kullanarak ticari işlemler yapmak, yanlış yorumlamalara veya yanlış ticari davalara neden olabilir. B2C firmaları, WordPress web siteleri ve B2B işletmeleri, web sitesi güvenliği konusundaki endişelerini dile getirmektedir.

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jack Miller, Google'ın Analytics temellerini anlamanın, işinizi doğru yönde yönlendirmek için sonsuz önem taşıdığını belirtti. Minimum oturum süresi ve yüksek çıkma oranlarının bir sonucu olarak algoritmalarda düşük sıralamaya göre çok sayıda şirket çöküyor. Sitenizin trafiğini iyi bulmak için uyanmak hayaletlerden kaynaklanır ve bot trafiği sinir bozucu olabilir.

Google Analytics spam'leri nasıl işler

Son zamanlarda, orta düzeyde trafik ile karşılaşan web sitesi sahipleri, analiz raporunda hayalet trafik bulma endişelerini dile getirdi. Yeni başlayanlar için, iki tür GA spam var yani unutmayın:

  • Hayalet tavsiyesi spam
  • Brom yönlendirme spam

Hayalet yönlendiren spam, Google Analytics hesaplarını, hiçbir botun web sitelerini ziyaret etmesine imkânsız şekilde dolaylı olarak etkiler. Bunun yerine, spam gönderenleri analiz kodlarından kaçırır ve doğrudan GA sunucularına bağlanır. Spam gönderenler, web sitenizi ziyaret etmeden doğrudan web sitenize trafik yayınlama eğilimindedir. arama motoru optimizasyon uzmanlarına göre, Google Analytics hayalet yönlendiren spam'ı filtrelemek ve engellemek için en iyi yerdir.

Web sitenizde ve sıfır oturum süresinin yanında trafik trafiğini yaşayan bir web yöneticisi misiniz? Panik yapmanız gerekmiyor. Bu, bot isteneği spam'dir. Bot trafiği, trafiğinizi artırıp sahte havale göndermek suretiyle web sitenizi yavaşlatmak için çalışır.

Analitik spamlerin bloke edilmesi ile ilgili ipuçları

Tavsiye spam'ı engellemek için sunucuları kullanma

Farklı sunuculardaki ve birden fazla web sitesindeki hayalet ve bot yönlendiren spam'ı engellemek, yürütmek oldukça zor bir görev olabilir. Sunucuları kullanarak Google analytics spam'ı hariç tutmak, bot spamini hariç tutuyor ve hayalet spam yayıncılığınızı raporlarınızla çarpıtmaya bırakıyor.

Analitik spam'i hariç tutmak için geçerli ana makine filtresi kullanma

Analitik spam'i hariç tutmak için ana makine adı filtreleme kullanma, yerel makinenizde kolayca yapılabilir. Bu görevin zaman almasını istemezsiniz. Ana makine adı oluştur, hem bot hem de hayalet yönlendirme spamının raporlarınızla çarpılmamasını önlemek için filtreler içerir.

Otomatik spam filtreleri aracını kullanma

Otomatik spam filtreleri aracı, analitiklerinden gelen tavsiye spam'ı engellemeye gelince uzmanlar tarafından oldukça savunulmaktadır. Bu filtre aracı, tavsiye spam'ı hesabınızdan engellemek ve hariç tutmak için buluşsal teknolojinin en yeni sürümlerini kullanarak geliştirildi. Otomatik spam filtresi aracı, Google Analytics hesabınızın performansını tespit etmek ve izlemek için tarama özelliklerinden oluşur.

Google Analytics raporlarının yanlış yorumlanması gelecekteki dijital pazarlama çabalarınızı kolayca tehlikeye atabilir. Hayalet ve botların tavsiye spam'leri son zamanlarda birçok sayısal pazarlama ajansına odaklanmıştır. Yönlendirme spamlarının pazarlama hayallerini etkilemesine izin verme. Hesabınızın botlardan ve hayaletten yönlendirilen istenmeyen postalardan uzak kalmasını sağlamak için vurgulanmış stratejileri uygulayın Source .

November 26, 2017