Back to Question Center
0

Semalt Expert, Google Analytics'ten Bot Trafiğini Nasıl Dışarıda Tutulacağına İlişkin İpuçları Sunar

1 answers:

Bot trafiği, iç trafik ve siber güvenlik, dijital pazarlamanın dünyasında en çok gidilen meseleler arasında yer aldı. Google Analytics istatistiklerinizi doğru tutmanın önemi yeterince vurgulanamaz. Google Analytics raporlarının sunumu, kararlarınız ve çevrimiçi pazarlama becerileriniz hakkında daha fazla bilgi verir. Google Analytics, pazarlamacıların sitelerine yönlendirilen trafiği anlamak ve analiz etmek için hayati bir rol oynamaktadır.

Bot trafiği sahte verilere katkıda bulunan en önemli ve potansiyel kaynaklardan biridir.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Andrew Dyhan, sitenizi performansını artıracak bot ve iç trafiği hariç tutmanızı önerir.

Bota Trafik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tarayıcılar, botlar ve örümcekler kontrol edilmeden internet platformlarında görevleri tamamlayan otomatik uygulamalardır. İstatistikler, bot trafiğinin platformlarda üretilen trafiğin yarısından fazlasını kontrol ettiğini bildirir. BT uzmanlarına göre, bot trafiği, insan kaynaklı trafiği boşalttığı çok yüksek bir oranda büyüyor.

Bot trafiği, kötü amaçlı yazılım ve Truva virüsünün yükselişi, Google Analytics verilerinizde ve raporlarınızda bot trafiğini hariç tutmanın ve kontrol etmenin neden bir gereklilik olduğunun göstergesidir. Raporları okurken ve yorumlarken istekli olun. Yanlış yorumlama başarılarınızı yanlış yönde değiştirebilir.

Verilerinizden Bot Trafiği Nasıl Alınır

Raporlarınızın ve verilerinizin kalitesi, bot trafiği olmadan çok daha iyi. Bununla birlikte, bot trafiği Google Analytics verilerinizde Javascript'e yüklenmediğinden algılanamıyor. Neyse ki, her çeşit botlara karşı endişelenmenize gerek yok. Tarayıcılar gibi esenlik için çalışan iyi botlar var. İyi botlar, varsayılan olarak Google Analytics raporunuzdan hariç tutulur.

Diğer türdeki botlar, kötü botlar, kampanyanız için büyük bir tehlike teşkil eder. Kötü botlar, trojan virüsünü, kötü amaçlı yazılımları tanıtmak, içeriğinizi kazımak ve spam yapmak amacıyla web sitenizi ziyaret ediyor. Kötü botlar, insan davranışlarını taklit eden, taklit edenler tarafından ayırt edilmesini zorlaştıran taklit ile karakterizedir.

Google Analytics'ten Bot Trafiğini Kaldırma

  • Yönetici Görünümü ayarlarını ziyaret edin ve 'Bilinen örümceklerden ve botlardan gelen tüm isabetleri hariç tut' seçeneğini tıklayın.
  • Şüpheli trafiği kontrol edin ve tespit edilen trafiği hariç tutmak için geçerli bir ana makine adı kullanın.
  • Emlak seçeneğini açın, 'İzleme Bilgisi' düğmesini tıklayın ve 'Yönlendirme Hariç Tutma Listesini' kontrol edin.

Bu yöntem, şüpheli ve algılanan bot'ları raporunuzdan hariç tutmak için çalışır. Bu yöntem hem küçük hem de büyük web siteleri için çalışır. Bilinen örümceklerden ve botlardan yapılan tüm bot isabetlerini hariç tutmak, etkili bir sayı için etkili bir şekilde çalışır. Google Analytics raporunuzu temizleme, işletme sahiplerinin işletmelerinin esenliği ile ilgili kritik kararlar almalarını sağlar. Saldırı girişimlerini, kötü amaçlı yazılımları ve trojan virüsünün web sitenizi etkilemesini engelleyecek teknikleri uygulamayı düşünün. İşletme sahiplerinin kurtarmaya en üst düzey BT şirketi olan DataDome geldi. Şirket, sitenizi ziyaret eden botların türlerini kontrol ederek bot trafiğine yönelik çözümler sunmaktadır. Yukarıda vurgulanan ipuçları, daha temiz ve doğru bir Google Analytics verisi elde etmenize yardımcı olacaktır Source .

November 23, 2017