Back to Question Center
0

Semalt Expert, Google Analytics'te Spam'den Nasıl Kurtulma Rehberini Sunar

1 answers:

Yönlendiren spam, Google Analytics raporunda kaydedildiği gibi sahte yönlendirme trafiği olarak düşünülür. Sahte çünkü gerçek insanlar tarafından değil, spam botlar tarafından oluşturuluyor. Bot, tekrarlayan etkinlik oluşturmak için geliştirilmiş bir tarayıcı programdır. Bu nedenle, spam mesajları oluşturmak için tasarlananlara "spam botlar" denir. Çoğunlukla, kullanıcıları arama sıralamalarını güçlendirdikçe spammer'a tek başına fayda sağlayan bir geri bağlantı olarak değerlendirilen siteye yönlendiren gizli URL'lere sahip sevk kafalarını kullanırlar.

Semalt'ın Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Artem Abgarian, bu tehlikeli spam saldırılarıyla nasıl mücadele edileceğini açıklar.

Good Bots Versus Bad Bots

İyi botlar yapıcıdır, ancak kötü köpeğin yıkıcı eğilimleri vardır.

 • İyi Şutlar. Amaçları olabildiğince fazla bilgi almak ve kullanıcılara yardımcı olan kullanışlı raporlarla geri bildirmektir. Onlara iyi botlar yapar. Googlebot, web siteleri aracılığıyla tarama yapmak ve içeriği taramak için kullanılan iyi bir bottur
 • Bad Bots. Bunlar kötü amaçlı olan herhangi bir bottur.
 • Veri Bütünlüğü. Bir botun doğası önemli değil. JavaScript'i yürütme yeteneğine sahipse, Google Analytics'te çarpık raporlar oluşturma potansiyeline sahiptir.
 • Botnet. Bunlar birbirine bağlı bilgisayarlardan oluşur ve hepsine virüs bulaştı. Bir saldırgan tarafından, bir kullanıcının bilgisayarına yasadışı giriş yapmak için kullandığı, yüzlerce web sitesi adresini elinde bulundurduğu için kullandığıdır.

Şüpheli Tavsiyeler

Zaten, sevk spam ve spambotlarının e-posta adreslerini nasıl toplayıp analitik raporları çarpıttığına dair kanıtlar sunuyoruz. Yine de, kötü niyetleri daha zararlı olabilir, özellikle geliştirici web sitesini kötü amaçlı yazılım, Truva atı veya virüs bulaştırmak isterse. Diğer durumlarda, bilgisayar botnet'in bir parçası olabilir. Uzmanlar, korsanların kötü amaçlı yazılımları gizlemek için kullandıklarından asla şüpheli web sitelerini tıklamamalarını tavsiye eder. Bilgisayar botnet'in bir parçası haline gelirse, bilgisayar korsanları bunu kişi listesindeki kişilere spam veya malware göndermek için kullanabilir. Bu, tüm botnet serilerinin engellenmesi, diğer gerçek kullanıcıları sınırlayabilir, çünkü bilgisayar korsanı botnet ağına zorlar.

Yalın önemi Ağlar

Yalnızca duyarlı sitelere spambotlar saldırıya uğradı. Kullanıcıların kendilerini sömürüye maruz bırakmamaları için, web sitelerinden kurtulmaları gerekiyor. Çoğunlukla, ucuz paylaşılan barındırma sistemleri ve özel alışveriş sepetlerinin en muhtemel kurbanları vardır.

Spam Kurtulun

Aşağıda, kullanıcıların spamlerden kurtulmak için neler yapabileceğinin bir listesi verilmiştir:

 • % 10 veya% 0 hemen çıkma oranına sahip tüm yönlendirme bağlantılarını ondan fazla oturum arayın. Kimliğini her zaman internette onaylayın. Spam tavsiyeleri ise, özel gelişmiş filtreyi kullanın.
 • Yönlendiriciyi .htaccess dosyasını kullanarak spambotlardan engelleyin ve adresi engellemek için kod ekleyin.
 • Spam botları tarafından kullanılan IP adresini, bilgisayar korsanının kullandığı IP adresini ekleyerek bloke edin.
 • Bireysel bloklamadan daha az yer kaplayan bir dizi IP adresi kullanabilirsiniz.
 • Sahte kullanıcı aracını engelleyin
 • Google Analytics filtre özelliğini kullanın
 • Kullanıcının bilgisayarına ve internete filtre koyan bilgisayarın güvenlik duvarını etkinleştirin.
 • Yeni bir bot tarafından tehlike varsa, daima yöneticiye başvurun.
 • Kötü amaçlı yazılımları diğerlerinden daha hızlı tespit ettiği için Google Chrome'u varsayılan tarayıcı olarak kullanın.
 • Google Analytics'teki özel uyarılar, etkinlikte ne zaman bir artış olduğunu belirlemenize yardımcı olur.
 • Web sitesini herhangi bir güvenlik açığı açısından analiz ettikleri penetrasyon testini edinin Source .
November 23, 2017