Back to Question Center
0

Semalt Expert from Islamabad: Darodar Hayalet Referrerlerini Nasıl Engellenir?

1 answers:

Darodar.com, gerçek trafiği göndermediğine rağmen Google Analytics profilinizin yönlendirme listesinde sıklıkla görünür. Web sitenize% 100 hemen çıkma oranı ve sıfır saniye geçirmiş görünür ziyaretler yapabilirsiniz. Darodar.com yönlendiren spam olarak bilinen uygulamaya girer. Site gerçek trafik sunmaktan hoşlanıyor; ancak öyle değil. Darodar - seo strategie.com, en iyi tavsiyelerinin bir listesini yayınlıyor ve spam gönderenler, bu listelere girerek kaliteli geri elde edebileceklerini düşünüyorlar.

Başka bir nedeni, kendi web sitelerini ziyaret etmenizi ve bağlı kuruluş bağlantılarından bir şeyler almasını umuyor olmaları. Her neyse, darodar.com, trafiğinizi artırmayı vaat eden siyah şapka SEO bir şirkettir, ancak yasadışı ve etik olmayan tekniklerle görevleri yerine getirmektedir.

Semalt'ın önde gelen uzmanlarından biri olan Sohail Sadiq, bu konuda bazı yararlı ipuçları sunmaktadır.

Yönlendiren spam, veriyi nasıl etkiler?

Yönlendiren spam'in nedenleri ne olursa olsun, bu, Google Analytics verilerini etkiler. GA'yı kullanmanın başlıca nedenlerinden biri, hangi web sitelerinin sizi yasal trafik gönderdiğini ve hangilerinin yasadışı trafik gönderme taktikleri içerdiğini kontrol etmektir. arama motoru sonuçlarında hangi sitelerin daha iyi sırada yer aldığını bilmek ve yeni bağlantılar elde etme stratejilerinizi nasıl geliştirmeniz gerektiğini bilmek de önemlidir.

Sitenizde geçirilen hemen çıkma oranı ve zaman önemlidir, çünkü bunlar web sitenizin yapısını ve içeriğini geliştirmenize izin verir. Bir işletme alanınız varsa, bu, dönüşüm oranını artırmanıza yardımcı olur ve sizin için yeni potansiyel müşteriler oluşturur. İşletmenizin Google Analytics verilerine dayalı olarak büyümesi ile ilgili önemli kararlar almak isterseniz, yönlendirenlerin spamlarının verilerin doğruluğuna müdahale etmesini durdurmalısınız.

Yönlendiren spamlardan kurtulmak için?

İyi haber, Google Analytics verilerinden yönlendiren spamlardan kurtulmanın mümkün olmasıdır. En iyi yol, Google Analytics hesabınızda bazı filtreler ayarlamaktır. Bazı web siteleri web sayfalarınızı ziyaret etmek için botlar kullanırken diğerleri web sitenizi ziyaret etmeden sahte ziyaretleri doğrudan Google Analytics hesabınıza gönderir. Her ikisini de Google Analytics hesabınızda filtre oluşturarak kaldırabilirsiniz.

Darodar.com için filtreler ayarlamak için şunları aklınızdan çıkarmamalısınız:

Google Analytics hesabınızda oturum açın ve Yönetici bölümüne gidin.

Açılır menüdeki Hesap ve Emlak seçeneğini seçin ve Özel Görünümler bölümünde filtreler oluşturun.

Görünüm açılır menüsünde, Yeni Filtre seçeneğini tıklayın ve filtrenizi darodar.com olarak adlandırmalısınız.

Özel filtre seçeneğini seçmeyi ve Filtre Alanı açılır menüsünde Tavsiyeyi seçmeyi unutma.

Burada Filtre bölümüne darodar \ .com eklemeniz ve pencereyi kapatmadan önce Kaydet düğmesini tıklatmanız gerekir.

Diğer istenmeyen posta yönlendirmeleri ne oldu?

Google Analytics hesabında görünen tüm spam yönlendirenleri için bu gibi filtreleri kolayca ekleyebilirsiniz. Verilerinizde görünen yeni alanlara göz kulak olmalısınız ve zamanla ortaya çıkan her şey için yeni filtreler eklemelisiniz.

November 26, 2017