Back to Question Center
0

Semalt Expert 7 SEO Essentials Sitenizi optimize ederken © InfoSUM.net Tüm hakları saklıdır.

1 answers:

Arama motoru optimizasyonu (SEO) şarttır. Web sitenizi, potansiyel alıcılar sunduğunuz hizmetleri ararken (satın alma sürecinde kritik bir nokta olan) bulunacak şekilde konumlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Peki, Google, Yahoo, Bing ve diğer arama motorları ne arar? Hem arama motoruna hem de insanlara hitap eden bir web sitesi nasıl oluşturulur?

Semalt'ın Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson, burada SEO'nun web varlığınızı nasıl karlı hale getireceğini açıklıyor.

Mükemmel benzetme

SEO'nun temellerini atarsanız fazlaca başarı bekleyemezsiniz. Aslında bunu yapmak, diş fırçalamayı atarken, saç taramanız ve duş almanız gibi fantezi kıyafetler, mücevher ve ayakkabılarda para harcamak gibidir. Meyvemsi bir çaba. Elinizin altında olan meseleye dönün. Temel SEO'nun amacı arama motorlarını dolandırmak değildir. Bunun yerine, amacı, kullanıcıya iyi bir deneyim sunmak ve web sitenizi önereceği şekilde arama motorlarına niyetinizi bildirmektir.

Bunu akılda tutarak, esaslar şunlardır:

# Siteniz kektir

Bağlantılarınız, sosyal medya katılımınız ve ücretli aramalarınız, içeriği, sitenin yapısını, içerik yönetim sistemini ve bilgi mimarisini şekillendirmeden kesinlikle yapamayacağınız kekin kremasidir. şeker, pastan yok

# Arama motorları arıyorlar?

Arama motorları alakalı olmaya çalışırlar. Bu, kullanıcıyı, aradıkları her şeyle alâkalı olan içeriğe veya web sitesine yönlendirmek için en iyi seviyede oldukları anlamına gelir. Peki Google, Bing, Yahoo bunu nasıl belirler? Eh, onlar düşünün:

  • içerik - tema, açıklama, başlık ve yazılmış metin ile belirlenir
  • performans - sayfa yükleme hızı
  • , yetki
  • kullanıcı deneyimi

#Bunu iyi kitaplarda kalmamak için bırakmayın

Arama motorları arıyor:

  • anahtar kelime doldurulmuş içerik
  • satın alınan bağlantılar - Bu sizi hiçbir yere almaz
  • kötü kullanıcı deneyimi - çok fazla reklamdan kaçının

#Business modelinizi onaylayın

Bu çok açık olsa da, dikkat etmeyen birçok insana şaşkın olursunuz. Ne istediklerini bilmiyorlar. Hedeflerinizin ne olduğunu, hangi varlıkların elinizin altındaysa, yükümlülükler olduğunu kendinize sorun, daha sonra neyin sizin için bir dönüşümü oluşturduğunu tanımlayın.

# Birden çok kanal için optimize et

Uygun anahtar kelime kullanımı sadece yerinde şeyler için ayrılmış olmamalıdır. Aynı durum diğer platformlar için de geçerlidir. Bu, sosyal medya etkileşiminize, e-posta pazarlamanıza ve TV / radyo reklamlarınıza ve tabii ki yazılı basın araçlarına dokunur.

#Bir iyi etki alanı seç

seo.example gibi alt alanlar yerine example.com/seo gibi alt kök dizini alanlarını kullanarak tutarlı olmaya çalışın. Yaşlı olanların yeni olanlardan daha iyi olduğu görüldüğünde bir alana sahip olmaya çalışın.

#Besleme aygıtları için saptama

Web siteniz herhangi bir cihazda düzgün görüntüleme için optimize edilmelidir. Ve videolar, hatta gifler gibi zengin içerik oluşturmayı unutmayın.

November 24, 2017
Semalt Expert 7 SEO Essentials Sitenizi optimize ederken © InfoSUM.net Tüm hakları saklıdır.
Reply