Back to Question Center
0

Semalt: Darodar ve Social-Buttons.com Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1 answers:

Tercümanlık için açık ve net veriler elde etmek, e-ticaret web sitelerini yönetme becerileriniz hakkında daha fazla bilgi verir. Online ilerlemenizi ölçmek için doğru yönlendirme metriklerini kullanmak çevrimiçi ve dijital pazarlama söz konusu olduğunda son derece önemlidir. Bununla birlikte, darodar - peru adventure tours.com ve social-buttons.com gelen spamlerden etkilenen bir web sitesine sahip olmak biraz telaşlı olabilir.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, darodar.com'dan etkilenen web sitelerinin ve diğer kötü niyetli tehditlerden yüksek oranda çıkma oranlarına sahip olduğunu, bunun da sıralamadaki algoritmaları yönlendiren kilit faktör olan% 100'ün yanında olduğunu açıklıyor web sitelerini düşük sıralamaya koyun. Şirketin social-buttons.com ve darodar.com'ın çarpıtılmış Google Analytics verilerindeki kararlarını verme toplamda bir düşüşe neden olur. Basitçe, yüksek çıkma oranına sahip siteler, ortalama oturum süresinin sıfıra yaklaştığını tercüme eder.

Darodar.com: Bu nedir?

Meraktan sonra, pazarlama danışmanları ve web sitesi sahipleri, trafiğin nereden geldiğini anlamak için Google'da arama yapar. Gerçek anlamda, sonuçlar, yönlendirme trafiğini yansıtan bir web sitesinin adının Google Analytics'te hesaplanamayacağını gösteriyor. Son birkaç ayda, Darodar.com olarak bilinen bir web sitesi, Google Analytics raporunda yankı uyandırıyor. Başka bir deyişle, Darodar.com, botunuzun çevrimiçi sitenize yaptığı ziyaretlerden yaratılan bir istenmeyen posta.

IT uzmanlarına göre, spam gönderenler, şu anda Darodar.com'a olanla aynı şey olan bir spam web sitesi oluşturmak için kullanılan adı ve kodları değiştiriyor: Darodar.com, son pazarda sitelere sahte trafik ve Google Analytics'teki raporların social-buttons.com olarak çarpıtılması.

Google Analytics verilerinizi anlama

Darodar.com: nedir? Bu, dijital pazarlama endüstrisinde dolaşan bir sorundur. Social-buttons.com olarak da bilinir darodar.com, web sitenizde istenmeyen ve sahte trafik çekerek GA raporlarınızı ve verilerinizi çarpıtmak için çalışır. Bir pazarlama sahibi olarak, GA raporlarınıza tamamen bağlı olarak firmanın kararlarını vermek istemezsiniz.

Sayılar yalan söylemez. Web siteniz% 70'in üzerinde bir hemen çıkma oranına sahipse kampanyanızın stratejilerini tekrar gözden geçirmeniz gerekir. Web siteniz sıfır oturum süresinin yanında işaretliyorsa, trafiğinizin çoğu botlar, istenmeyen trafik ve social-buttons.com gibi sevk spamlerinden kaynaklanır. Bu, algoritmalarında neden anahtar kelime sıralamalarını düşük tuttuğunuzun sebebini açıklar.

Neden web sitenizde gönderilen garip bağlantıları tıklamamalısınız

Bir web sitesinin işletilmesi, yüksek seviyede uyarı gerektirir. Bir sekmeye basmak veya spam gönderenler tarafından size gönderilen kötü amaçlı bir bağlantıyı tıklatmak sizi bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız bırakır. Bilgisayar korsanları, web sitelerinin kimliğini kontrol etmenizi ve adreslerini Google Analytics'e yazmanızı rica eder. Korsanlar ayrıca GA'nızda görüntülenen 'arama yapmak için Sekmeye basın' simgesini tıklamanızı ister.

Hile yaptıktan sonra sekme düğmesine basarsanız, bilgisayar korsanlarının çevrimiçi kimlik bilgilerinize kolayca erişebilecekleri başka bir kötü niyetli web sitesine yönlendirilirsiniz.

Darodar.com nedir? Neden var? Social-buttons.com ve Darodar.com, spam gönderenler tarafından bir tavsiye ücreti kazanmak için sıkça kullanılan tavsiye spamidir. Size gönderilen kötü amaçlı bağlantıyı tıkladıktan sonra, spam gönderenler bunun karşılığını alıyor. Sahte tavsiye linkleri üretmenin özü, ziyaretçileri ve web sitesi sahiplerini, bağlantıları tıklatıp karşılığında gerçek para kazanmak için manevra yapmaktır.

November 26, 2017