Back to Question Center
0

Semalt: Darodar.com Tavsiyesi Nedir?

1 answers:

Google Analytics hesabınızı düzenli olarak kontrol ederseniz, edinme kanallarında bazı tavsiye kaynağı görebilirsiniz. Bir bakışta bu kaynaklar, analiz verilerinizle neler olup bittiğini düzgünce kontrol edene kadar masum görünür. Çeşitli web yöneticileri ve blogcular, darodar.com'dan web sitelerine gelen trafikte önemli miktarda fark ederler. Semalt uzmanı Julia Vashneva, sahte trafiğin darodar.com ile sınırlı olmadığını ve diğer web sitelerinin tonları, kambasoft, 7makemoneyonline ve diğerleri gibi diğer tavsiyelerin tonlarından geldiğini belirtti. Bu siteler web yöneticileri, işadamları ve pazarlamacılar için kırmızı bir bayrak çıkarıyor ve artık darodar.com'un ne olduğunu ve bu tavsiye spam hizmetinin nasıl çalıştığını anlamanın zamanı geldi.

Darodar nedir?

2013'te bazı web yöneticileri, darodar.com olarak bilinen bir siteyle benzersiz yönlendirme ziyaretlerini ve varyasyonlarını gözlemledi. İnsanlar, sitelerinin garip ve şüpheli web sitelerinden ayda 200 - 2000 ziyaret aldığını ve hemen çıkma oranının% 100 olduğunu ve bu nedenle ziyaretçilerin sitelerinde bir saniyeden fazla harcama yapmadıklarını tespit ettiler. Yakında site sahipleri ve web yöneticileri, darodar'ı en öne çıkan sevk spam ağı olarak gördü.

Darodar.com'un kendisini sitenizin sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olan en iyi SEO şirketi olarak pazarladığını söylemek güvenlidir. Aslında, bu şirket sahte trafikle Google Analytics hesabınızı kirletiyor ve asıl sorun, yönlendirme spamından kurtulmanın olanaksız olmasıdır. Web uzmanları, darodar'ın siyah şapka SEO taktiklerini tekrar çalışmaya getirdiğini iddia ediyor. Bu şirket, istenmeyen posta yönlendirme devi ve webmaster araçları olarak adlandırılan küçük ve büyük boyutlu web sitelerini, daha düşük ziyaretçi sayıları ile hedeflemektedir. Başka bir deyişle, bu sitenin kendi trafiğini artırmak için orijinal trafiği getirmek ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin hedefini rahatsız etmediğini söyleyebiliriz.

Nasıl çalışır?

Ne yapmalıyım?

İnternetteki güvenliğinizi sağlamak isterseniz darodar.com'u veya herhangi bir diğer üye siteyi ziyaret etmemelisiniz. Ayrıca, eklentilerini kullanmamalı ve darodar.com'u arama motorunuzdan kaldırmaya çalışmamalısınız . Daha ciddi, darodar.com'un ve bağlı şirketlerinin geçmişinizde artık bulunmadığından emin olmak için önbelleği temizlemelisiniz. Bu yönlendirme spam'ından kurtulmak için Google Analytics hesabınızdan filtrelemeniz gerekir. Botların sitenizi açmasını hiçbir zaman durdurmaz, ancak darodar.com'u ve web sitesi için düğmeleri çevreleyen şişirilmiş verileri temizleyecektir. Darodar.com'u .htaccess dosyasından da engelleyebilirsiniz ve bu URL'nizin üst kısmına belirli bir kod ekleyerek yapılabilir.

November 26, 2017
Semalt: Darodar.com Tavsiyesi Nedir?
Reply