Back to Question Center
0

Semalt: Arama Motoru Optimizasyonu ve Çevresindeki Mitleri

1 answers:

Çoğu işletme pazarlama potansiyelini arttırmak için bir çevrimiçi platform benimser. İnternet, şirketlerin dünya genelindeki herhangi bir müşteriyi getirmesi için büyük bir fırsat sunuyor. Çoğu durumda, bir e-ticaret platformunu benimseyen işletmeler, marka görünürlüğünü müşterilere artırmak için dijital pazarlamaya bağımlı olmalıdır. Örneğin, ilginç nişlerden hazır alıcıları getirmek için birçok sosyal medya sinyali elde etmek için Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) kullanmak mümkündür. İçerik pazarlaması, belirli bir bölgedeki alan adı yetkilileri konusunda iyi bir konum sağlama sözü de verir. Çoğu web yöneticisi aracı Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kullanır - wms slots demo.

SEO, bir kişinin sitenize, özellikle de bir Arama sonucu sayfasındaki linki tıklatmasına neden olan çeşitli yönleri içeren bir internet pazarlama tekniğidir. SEO'nun doğasını çevreleyen birçok efsane vardır. Bu SEO rehberinde, Ross Barber, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, SEO'nun en yeni yöntemlerinin yanı sıra çevresindeki en yaygın mitleri sunmaktadır.

SEO türleri ve çevresinde efsaneler

SEO gerçekleştirirken, farklı kullanıcılar, arama motorlarında web sitelerinin sıralamasını sağlamak için çeşitli yöntemler uygularlar. SEO yöntemlerinden bazıları, meşru olabilen veya olmayan ücretli trafik gibi hileleri içerebilir. SEO tekniklerinden bazıları şunlardır:

Siyah şapka SEO. Bu yaklaşım, arama motoru algoritmasının bir web sitesini yüksek olarak sıralamasını sağlamak için kirli numaralar kullanılmasını gerektirir. Bazı siyah şapka teknikleri, sitenizi Google Arama konsolundan korkunç bir ceza alabilir. Bazı siyah şapka teknikleri, anahtar kelime doldurma, rakip negatif SEO gibi ücretli ziyaretleri ve yorumları içerir. Gri şapka SEO. Bu ne siyah ne beyaz olmayan tekniklerdir. Bu durum, gri şapka tekniklerinin meşru olabileceği, ancak sıralama şemalarında bir ceza verme konusunda çok önemli bir şansı olduğunu gösterir. Gri şapka SEO, birçok insanın mevsimlik veya ilk kullanım bağlantılarından kurtulmasına yardım eder.

Beyaz şapka SEO , Google'ın ve diğer arama motorlarının web sitelerinin uyması gereken tüm yöntemleri içerir. Bu beyaz şapka SEO yöntemlerinden bazıları, alan adı yetkisini arttırmanın yanısıra anahtar kelimeleri araştırıyor. Google her zaman algoritmalarıyla ilgili güncellemeleri yayınlar. Beyaz şapka gerçekleştiren Web ustaları SEO daha sonra bu noktadan itibaren onu alabilir.

Birçok efsane, SEO'yı ve oluş biçimini kuşatır. SEO, bir veya daha fazla yöntemi içerebilen karmaşık bir prosedürdür. Web ustaları, en iyi sonucu veren teknikleri bulmak için farklı teknikleri dener.

Sonuç

SEO, web sitelerini sıralamak isteyen tüm web ustaları için standart bir uygulamadır. Bir web sitesi Arama Sonuç Sayfalarında üst sıralarda yer aldığında, arama motorlarından bu trafiğin önemli bir kısmını elde etmekten yararlanabilirsiniz. iyi SEO uygulamaları yanı sıra web sitenizin sıralamasını yüksek hale getirmenin çeşitli yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

November 24, 2017