Back to Question Center
0

Semalt'e Sorun: Tavsiye Spaminden Kurtulmanın En Kolay Yolu nedir?

1 answers:

Google Analytics'i yükledikten sonra, trafiğinizin gelişigüzel bir şekilde yükseldiğini gözlemlerseniz, bu, web sitenizin sahte görüntüler aldığının bir işaretidir ve mümkün olan en kısa sürede onlardan kurtulmak için önlem almalısınız.

Semalt'ın Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Artem Abgarian, maalesef Google Analytics'ten spam kalıcı olarak spam kaldırmanın herhangi bir yolunun bulunmadığı konusunda uyarıda bulunuyor. Bununla birlikte, birtakım yolları benimseyerek riskleri en aza indirebilirsiniz.

Spam bot ve kullanımları

Spam tavsiyelerini almamızın temel nedenlerinden biri spam botlardır. Bilgisayar korsanları, onları çeşitli şekillerde tasarlar ve web sitelerini kesmek için çok sayıda insanın ilgisini çekmeye çalışırlar. Gelen kutunuza ilgi çekici bağlantılar gönderiyorlar ve çok fazla trafik çekebileceklerini iddia ediyorlar. Bu bağlantıları tıkladığınızda, sitenizin çok fazla trafik aldığını göreceksiniz ancak bu trafik gerçekle ilgisi yoktur. Bilgisayar korsanları sizi kandırmak için aslında spam botlara başvuruyor.

İstenen Spam Türleri

Spam botlari, tavsiye spamlari olusturmak için hayalet tavsiyeleri ve tarayıcı tavsiyeleri yoluyla çeşitli yöntemler kullanırlar. Google Analytics, tarayıcı yönlendirmesinin hangisi olduğunu ve hayalet yönlendirmenin ne olduğunu değerlendiremez veya bunlara karar veremez. Hayalet tavsiyeleri, Google Analytics'inize sahte veya bilinmeyen trafik saldırısı yapıldığında görünür; tarayıcı yönlendirmesi, siteniz bilinmeyen kaynaklardan çok sayıda görüntü gönderdiğinde gerçekleşir. Botlarınızı kaldırmanız gerekir; çünkü sunucularınızdaki ve web sitelerindeki yükü azaltmanız gerekir. Sitenizin sağlığı için Google Analytics'ten doğru veriler elde etmek de önemlidir..

Ana Spam Yönlendirme Alanları

Çok sayıda spam etki alanı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır, ancak ünlü olanlar darodar.com, ilovevitaly.co, semalt.com ve buttons-for-website.com'dur. Bu web sitelerinden ve benzeri sitelerden uzak durarak sitenize zarar verebilecekleri ve Google AdSense'inizi berbat edebileceği için önemlidir.

Kuyulardan Artırılmış Botların ve Örümceklerin Kaldırılması

Ayarlarınızı ayarlayarak verilerinizden iyi davrandım örümcekleri ve botları kaldırabilirsiniz. Onları mümkün olan en erken zamanda engellemiyorsanız veya kaldırmazsanız, sitenizin zarar görme ihtimali bulunmaktadır. Botların ve örümceklerin çoğunun site dostu görünüyor, ancak çevrimiçi ve çevrimdışı verilerinize gerçekten zarar veriyorlar. Google Analytics, web sitenizden kaldırmak için çeşitli fırsatlar, ipuçları, püf noktaları ve öneriler sunar. Yeni güncellemeleri kontrol etmek ve ayarlarınızı buna göre düzenlemek için admin bölümüne gidebilirsiniz.

Hayalet Yönlendirmeleri Nasıl Kaldırılır?

Bazı fırsatları test ettikten sonra, filtrelerinizi yükleyerek ve etkinleştirerek hayalet tavsiyelerini engellemenin kolay olduğunu keşfettim. Çevrimiçi korumanızı en üst düzeye çıkarmak için çeşitli filtreler kullandığınızdan emin olun. Geçerli ana makine adı filtrelerini de ayarlamanız gerekir. Bunun için izleme kimliğinizi veya numaranızı koymanız gerekir. Bırak burada botlar çok akıllı olduğunu söyleyeyim; siteniz veya Google Analytics zarar görmediğinde herhangi bir şansın gitmesine izin vermezler.

Paletli İsteme Spam'ı Kaldır

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra bir sonraki adım, sitenizi ve Google Analytics'i yönlendirme spam'inden uzak tutacak geçerli bir ana makine adı filtresi uygulamaktır. Tarayıcıların şimdi ve sonra sitenizi ziyaret ettiklerini unutmayın ve verilerinize zarar vermeye çalışın. Bu nedenle, onları sitenizden ve Analytics'inizden en kısa sürede kaldırmalısınız Source .

November 28, 2017