Back to Question Center
0

Rasnamware Saldırılarına Kaçınılmamak Üzere Semalt Paylaşılan İpuçlarını Paylaşıyor

1 answers:

İnternet, dijital pazarlama, iletişim ve iş yürütme konusunda ayrılmaz bir rol oynamaktadır. İşletmeler ve restoranlar, müşterilere ve yeni ziyaretçilere, saldırganların avantajlı olduğu geniş bir senaryoya ulaşmak için dijital hale gelecek. Kapsamlı bir web sitesi güvenliği olmadan bir işletme web sitesinin veya bir B2B işletmesinin işletilmesi, büyük tehlike ve riski ortadan kaldırır.

Günümüzde bilgisayar korsanları, web sitelerinin tam kontrolünü alarak web sitesi sahiplerinden para isteyen Truva tehditleri ve kötü amaçlı yazılımlar üretiyor. Her gün 1 milyardan fazla müşteri taze ve orijinal içerik bulmak isteyen arama sonuç algoritmalarını ziyaret ediyor. Dijital hale getirmek, daha fazla ziyaretçiyi güvence altına almak ve trafik üretmek için uzun vadeli bir strateji uyguladıktan sonra şirketlere büyük getiriler sağlıyor.

Suçlu suçluları, sahiplerinin izni olmaksızın bilgisayarlara ve web sitelerine yaymak için yeni teknikler ve araçlar geliştirmektedir. Öte yandan, SEO uzmanları, kötü niyetli tehditler tarafından saldırıya uğramamayı önleme konusunda özgürleşiyor. Sörf yaparken uyanık olmak virüs bulaşmasını önlemeye yardımcı olur.

Semalt'ın önde gelen uzmanı Ryan Johnson tarafından öngörülen aşağıdaki ipuçları, bilgisayar korsanlarının hayal kırıklığına uğramadan web sitenizi güvenli bir şekilde işletmenize yardımcı olacaktır.

Sistem yazılımınızı güncel tutma

Geçmişteki programlar ve yazılımlar, web sitesi sahiplerini kolayca saldırıya uğrama riski altına sokar. Kimse bilgisayar korsanlarının saldırısına maruz kalmamak için işinden çıkmak istemez. Ransomare ve Trojan virüsünün bilgisayarınıza bulaşmasını engellemek için internette bulunan en yeni sürümlere karşı koruma sağlar.Anti malware'i yüklemek saldırıları ve tehditleri engellemek için önemli bir rol oynar.Sözde algılamak için taramaları yükleyip planlamakla korsanlara bir adım önde olabilirsiniz. ve PC'nize yüklenmiş olabilecek tüm Truva tehditlerini sizin bilginiz olmadan kaldırabilirsiniz.

Spam e-postalarınızı ve diğer eklentilerinizi alma

Günümüzde spam göndericiler, sahte e-postalar ve e-posta adreslerine mesaj göndererek bilgisayar kullanıcılarından yararlanmaktadır. E-postayı açtıktan sonra, bir istemci bilgisayar korsanları tarafından bilgisayar kullanıcısı hakkında daha fazla bilgi almak için kullandığı kötü niyetli bir web sitesine yönlendirilir. Çoğu durumda, spam e-postaları, bilgisayar kullanıcılarına bilgi doldurmalarını ve ödüller vermelerini isteyen kötü amaçlı kodlarla oluşturulan bir bağlantı içerir.

Uzak masaüstü bağlantınızı zorlayın

Uzak masaüstü bağlantıları, web sitesi sahiplerini tehlikeye atmaktadır, çünkü fidye yazılımı gibi bilgisayar zararlı yazılımları, bilgisayar sahiplerinin izni olmaksızın uzaktan çalışmaktadır. Saldırganlar tarafından saldırıya uğramaktan kaçınmak için, bilgisayarınızdaki tehditlerin yayılmasını engellemek için uzak masaüstü bağlantınızı devre dışı bırakın.

Düzenli yedeklerin işlemesi

PC'nizde düzenli yedeklemeler yapmak, ransomware tehdidinin bilgisayarınızda yayılmasını önlemenin bir yoludur. Bir yedekleme satıcısıyla çalışmak, sizi trojan virüsü ve fidan yazılımı engelleme konusunda iyi bir konuma sokar.

İletişim ve çevrimiçi pazarlama söz konusu olduğunda, web sitenizin güvenliği öncelikle gelir. Web sitenizin güvenliğini kontrol etmek ve çevrimiçi işlemlerinizi takip etmek için BT uzmanlarını işe almak suretiyle bilgisayar korsanlarına çok miktarda para ödemeyin. Müşteriler, güvenliğini ön planda tutan bir organizasyon tercih ederler. Web sitelerinin güvenliğini önceliklendirerek ziyaretçilerin dikkatini çekin Source .

November 23, 2017