Back to Question Center
0

Nataliya, Semalt Uzmanı, Temel SEO Uygulamalarını Sunuyor

1 answers:

SEO, internet pazarlamasının vazgeçilmez bir yönüdür ve her geçen gün daha büyük ve daha karmaşık hale gelir. Hiç kimse SEO hakkında her şeyi bildiklerini iddia edemez, bu nedenle sadece başlamaya başlamadan önce bu konuyla ilgili çok fazla bilgi edinmekten çekinmeyin. Bir şey kesin olsa da, web sitenizi daha iyi optimize etseniz de, arama motorlarının arama motorlarına göre derecelendirilmesi şansı ve ticari çevrimiçi varlığınızın faydaları o kadar iyi. Peki, en temel SEO uygulamaları nelerdir?

Nataliya, Semalt SEO Uzmanı, meta etiketlerin sayfalarınızı araştırmacılara açıkladığını açıkladı. Olabilecek en iyi anahtar kelimelere ve açıklamaya sahip olmaları gerekir. Açıklayıcı ve optimize meta etiketleri yalnızca sitenizi arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) listelemekle kalmaz aynı zamanda eski sitelerinizin neler olduğunu hatırlamanızı kolaylaştırır. Bununla birlikte, Google gibi arama motorlarının dizine ekleme için meta etiketler kullanmadığını unutmayın. İnsanlar için en iyi meta etiketleri yazın, arama motorları için değil. Okuyucuların, aradıkları ile alakalı oldukları için tıklamaları gereken etiketleri oluşturun.

"İçerik kraldır." Muhtemelen bu ünlü SEO ile ilgili ifadeyi duymuşsundur. Kitleniz için mükemmel içerik oluşturmanın en eski ilkelerinden biridir. İnsanlar ve arama motorları için büyük içerik, yüksek kaliteli ve benzersiz olmalıdır. Size bağlantı vermek için başka siteler çekiyor, bu nedenle size birçok geri bağlantı imkânı sunuyor.

Okuyucularınıza istediklerini kesin, net ve doğru bir şekilde verin. Sitenize akmalarını ve arkadaşlarını ona yönlendirmelerini engelleyecek hiçbir şey yok. Ürün veya hizmetler satıyorsanız, sitenize çok sayıda insanın katılmasını sağlamak çok önemli bir ara hedeftir. Siteniz her zaman zengin içerikli olduğunda, bu amaç en büyük sıkıntılarınızdan biri olmayacaktır. İçeriğinizi oluştururken, anahtar kelimeleri iyi kullanın. Başlıklar, başlık etiketleri, çapalar ve diğer bölümlerdeki anahtar kelimeleri yazma boyunca yayma.

Yüksek kalitenin nasıl oluşturulacağını öğrenmek için daha fazla çaba gösterebilir ve kesinlikle bu çabalardan büyük zevk alırsınız.

.ht erişim düzgün ayarlanmalıdır. Kendiniz ayarlayabilir ya da sizin için yapacak bir profesyonel bulabilirsin. URL'nizin istediğiniz şekilde karar verdikten sonra, o forma sadık kalın. Yalnızca www veya www olmayan URL'lere sahip olabilirsiniz; böylece Google, sayfalarınızı kopyalar olarak görmez. Her iki URL formatına sahip olmanız durumunda Google sizi cezalandırmaz, ancak www URL'lerinden www olmayan URL'lere (yapmak kolaydır) bir yönlendirme sağlamanız gerekir. "İstekleri www olmayan URL'lere yönlendirme" gibi bir şey arayabilir ve yapmanız gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, robots.txt dosyanızı düzgün bir şekilde yapılandırmanız gerekir. Bu küçük metin dosyasının sitenizin çökmesine neden olabileceğini duymak şaşırtıcı olabilir. Bir robots.txt dosyası, Google'ın tarayıcısına ve diğer robotlara "taranmasını" istemediğiniz sayfalarda yönlendirir. Resimlerinizin arama motorları tarafından listelenmesini istemiyorsanız, engellemek için robots.txt dosyanızı kullanırsınız. Açıkçası, robots.txt dosyanızı yapılandırırken bir hata yapmak istemiyorsunuzdur. Basit bir hata, en önemli web sayfanızı engelleyebilir ve onu netten uzak tutabilir.

Bunlar en önemli SEO uygulamaları ve hepsi yerinde SEO uygulamaları olarak sınıflandırılmıştır ve promosyon ve bina geri bağlantıları gibi diğer off-site uygulamaları vardır . Normalde, site içi SEO'la başlayın ve daha sonra, tamamen optimize edilmiş bir web sitesi oluşturmak için site dışı uygulamalara başlayın Source .

November 26, 2017