Back to Question Center
0

Kötü Amaçlı Yazılım Açılır Pencerelerini ve Spam'ı Durdurmaya Yönelik Tricks - Semalt Uzmanı

1 answers:

Pop-up'lar ve istenmeyen posta, bugünkü internet kullanımında sıradan bir karşılaşmadır. Pop-up'lar belirli bir sebep ve nedene sahip meşru şirketlerde gelebilir. Bununla birlikte, bazı pop-up'lar Malware veya sistemde bulunabilecek bazı başka Truva atı türlerinden gelmiş olabilir. Hangisi kaynak olursa, pop-up'lara dikkatli davranmalısınız. Bazıları kurbana çok sayıda kötülük yapan, sonuçta virüs içerebilir.

Öte yandan, Semalt'in Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Nik Chaykovskiy, spam'in e-posta kullanıcılarının çoğunluğunun karşı karşıya kaldığı yaygın bir sorunun olduğunu belirtiyor. Spam mesajları mağdura kötü niyetli kişilerden gelmektedir. Çoğu durumda, spam, e-postalarında bulunan Trojan'ların yanı sıra diğer zararlı bağlantıları da içerir. Diğer durumlarda, insanlar mağdurun bilgisayarını ele geçirmek ve verilerini manipüle etmek için spam içeren mesajlar gönderirler.

Kötü Amaçlı Yazılım Açılır Pencereleri ve Spam Nasıl Çalışır

Kötü amaçlı yazılım, spam e-postalarının bir pop-upında mevcut olabilir. Diğer durumlarda, bilgisayarda zaten bulunan bazı kötü amaçlı yazılımlar diğer açılır pencerelere neden olabilir. Kötü amaçlı yazılım, e-postanın mesaj gövdesinde bulunabilen bir kod olabilir. Ayrıca, spam e-postalar, sistemlerini yürütme biçimiyle de kötü amaçlı yazılım oluşturabilir. Örneğin, Microsoft Outlook kullanıcıları, kodlarında bulunan görüntüleri önizleme yaptıklarında bir kesmek saldırısına maruz kalabilirler.

Açılır pencereyi tıklamak, bir casus yazılımı yüklemek anlamına gelir. Pop-up'lar çeşitli şekillerde olabilir: Örneğin, ekranlarda bir tost bildirimi gibi yanıp sönebilir; bir fare imlecinin bir menünün üzerinde veya hatta bir toplu pop up reklam saldırısı olduğunu gösterir.Birden fazla reklam göstermek tetikleyebilir.Malwarein hangisi olursa olsun tıklamamanız şarttır.Bir Truva atı tıklandığında birçok kesmek.

Malware önleme yolları

E-postayla uğraşırken güvenlik sağlamak önemlidir. Örneğin, açık olmayan kaynaklardan herhangi bir ek veya metin mesajı açmamak önemlidir. Dahası, bazı gönderenler en çok e-posta sağlayıcıları tarafından bilinen ünlü dolandırıcılardır. Hızlı saat tekliflerini kabul etmeyin, zengin hızlı planlar almayın. Bunlar, bu siber suçluların insanları yakalamak için kullandıkları ucuz yollardan bazıları. Son olarak, spam e-postalarında bulunan, abonelikten çıkma düğmesi gibi bağlantıları tıklamayın. Bu hata yalnızca e-postanızın bilgisayar korsanlarına karşı geçerliliğini onaylar ve daha ileri saldırılar için kapıları açar.

Pop-up'ları ve hasarları önleme

Çoğu pop-up, bazı casus yazılım yazılımlarının etkisiyle gelir. Sonuç olarak, pop-up'ları tetikleyebilecek casus yazılımlardan bazılarını ortadan kaldırmak hayati önem taşımaktadır. Örneğin, herhangi bir pop-up'ı tıklamaktan kaçının. Kapat düğmesini tıklayarak bir açılır pencereyi kapatmaya bile çalışmayın. Bunun yerine, sistem tepsisinde iptal edin.

İşletim sisteminin yanı sıra casus yazılımı önleme yazılımı da güncellenirse büyük başarı anlamına gelebilir. Örneğin, casus yazılım önleme yazılımı, sistemdeki virüslerden bir kısmını uzak tutabilir. Tarayıcının güvenlik ayarlarını arttırmak da önemlidir. Güvenliği net olmayan web sitelerinden uzak tutmak, kötü amaçlı yazılım saldırılarından kurtarabilir Source .

November 29, 2017