Back to Question Center
0

Semalt : E-Ticarette Eş Zamanlı Eşya Alıcısı

1 answers:

Bir e-ticaret perakendecisi olarak, rekabette sekmeler bırakmalısınız. Niye ya? Birincisi, piyasanın dinamiklerini kavramanıza yardımcı olur. İkincisi, pazarlama yaratma konusunda daha iyi şeyler biliyorsunuzdur.Kampanyalar ve tabii ki, işinizi rakiplerin işlerinden ayırmanıza yardımcı olur.

Bu düşünceyle, Jason Adler, Semalt Dijital Hizmetler, rekabetçi konumunuzu nasıl izleyeceğinize dair ipuçları verir.

SEO ile başla

Rakiplerinizin kullandığı SEO taktiklerini izlemek için bir ekip düzenleyin. Bulmak sahip oldukları geri bağlantıların sayısı artı hangi siteleri birbirine bağladıklarını öğrenirler. Bu verileri aldıktan sonra, web sitelerineRakipler bağlantı kuruyor ve bu trafiği kendi mağazanıza kanallayıp iletemeyeceğinizi görüyor.

Bu örneği ele alalım. Müşterilerimin bağlantılarını her aradığımda, müşterilerin rakiplerini Semalt Analyzer'ı kullanarak tanımlamak. Onlar (rakipler) link tüm web sitelerini derlemek için 'Açık Site Explorer' kullanır. Bu hayati verileri topladıktan sonra, geri bağlantıları ve planı uygulamak için gereken diğer her şeyi araştırmayı araştırıyorum.

Rakiplerin sosyal medyalarını izleyin

Ayrıca içeriklerini belirlemek için rakiplerinizi sosyal medyada izlemelisiniz Yönetim stratejisi. Twitter'da kimlerin takip ettiğini kontrol etmenizi sağlayan FollowerWonk adlı inanılmaz bir uygulama var. Kendi sayfanızın onlara karşı nasıl ölçüldüğünü. İster inanın ister inanmayın, FollowerWonk sizi kimin takip ettiğini, rakibini ve İkinizde olanları bile. Sizi ve rakibinizi takip eden belirli bir insanı fark ederseniz, o zaman bir şans varo sizin piyasanızla ilgileniyor ve onunla bağlantıya değer birileri var.

Başka bir web uygulaması olan Buzzmo, en çok paylaşılan içeriği (fotoğraf,videolar veya bloglar) rakibinizin sosyal medya sayfalarında bulabilirsiniz. Kendi sosyal medya sayfalarınız için yeni fikirler üzerine beyin fırtınası yapmak için bu verileri kullanın.

Kullanıcı deneyimini düşünün

Rakibinizin web sitesinden aslında bir kullanıcı geçtiğini düşünün ziyaret etti. Katalog üzerinde bir öğeyi belirleyin, sepetinize ekleyin ve kontrol etmeye devam edin. Bu ne kadar kolay oldu mu? Uzun sürdü mü? Deneyinşikayetlerin / soruların gönderilmesi ile aynı ve web sitenizin bu hizmetleri aştığından emin olun. Ayrıca neler kontrol edebilirsin Müşteriler işletmeniz hakkında söylemek zorundalar. Trustpilot platformu bunu rahatça yapmanıza yardımcı olmalı.

Satış ve pazarlama akıl

Rakiplerinizin satış ve pazarlama çabalarına dikkat edin.kendi uygulamaları. İlk yaklaşım, son teklifleri ve tanıtımları almak için haber bültenlerine abone olabilir. Başka bir yaklaşım da rakipler için özel bir Twitter listesi oluşturun veya Google Uyarılarının tüm güncellemelerin döngüsünde olmasını sağlayın. Bu gerçek zamanlı olarak çalışır.

Karşılaştırmaların çoğu çevrimiçi yapılabilmesine rağmen, bazı durumlardaçevrimdışı yapılabilir. Örneğin, bir ticaret fuarına veya konferansa davetlisiyseniz, herhangi bir rasgele kişiye,hizmetlerinizle ilgili görüşler. Rekabeniniz hakkında ne söylemeliler? Doğaçlama yapmak için bu bilgileri ve gözlemlerinizi kullanın Source .

November 23, 2017