Back to Question Center
0

İslamabad'dan Semalt Uzmanı: Google Analytics'te Darodar Hayalet Referrerini Tanıma Yolları

1 answers:

Birçok web sitesi sahibi için, yönlendirme spam'i, bir pazarlama kampanyasının verimliliğini etkileyen önemli bir sorundur. Bir web sitenizin sahibi olduğunuzda, ortak alanlardan veya başka yeni web sitelerinden gelen trafiği fark edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için, meşru trafik için Google'daki sahte trafiği karıştırma eğilimi olabilir. Bununla birlikte, yönlendirme spam, Darodar hayalet yönlendirmesi gibi hayalet web sitelerinden gelmektedir. Hayalet trafiği, birincil amacı sitelerine giden trafiği artırmak ve bağlı satışlar yapmak olan sahtekâr web sitelerinden gelmektedir.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Sohail Sadiq tarafından öngörülen bu makale, size yönlendirme spami mekanizmaları ve bunu Google Analytics'te nasıl tespit edebileceğini öğretebilir - search engine ranking analysis.

Tavsiye spam'ı iki farklı şekilde olabilir:

1.Traffic spam web tarayıcılarından geliyor.

Çeşitli nedenlerle web sitesi tarayıcılarını kullanan çok sayıda web sitesi var. Meşru web sitesi tarayıcılarının benzersiz kimliğine sahip olmaları, tüm sürecin başarıyla sonuçlanmasına neden olur. Web sitesi tarayıcıları, bir hedef kitlenin ulaşmak için bir düğmeye tıklayın eylem düğmeleri de dahil olmak üzere web sitenize gelir, bir bağlantıyı tıklatın. Çoğu durumda, bu istenmeyen posta tavsiyeleri, bir farmasötik firmasına veya bir çevrimiçi mağazaya yönlendirme olarak siteye gelir. Diğer durumlarda, darodar hayalet yönlendirmesi gibi spam e-postalar porno web sitelerinden gelebilir. Birincil amacı, yaptığınız her satın alım için komisyon almaktır. Darodar, kurşun üretme yöntemleri sunan meşru bir web sitesi olduğunu iddia ediyor. Geçerli bir SEO web sitesi değiller. Sahte trafikte, kullanıcı Google Analytics sayfasına ton trafik göndermek için tarayıcılarını kullanıyorlar.

2. Hayalet yönlendirme trafiği.

Hayalet spam için, web sitenizde hiç web ziyareti yapılmamaktadır. Bunun yerine, spam gönderen kişi Google Analytics sayfanızda milyonlarca sayfa isteği gönderir. Benzer şekilde, GA hesabınızdaki trafiği fark edebilirsiniz, ancak web sitenizin gösterge tablosunda yansımaz. Muhtemelen bu tür trafik Darodar hayalet yönlendirmesi gibi alanlardan gelmiş olabilir.

Google Analytics'te ziyaret edilen spam ziyaretlerinin nasıl tanınacağı

E-ticaret web sitelerini işleten kişiler için, sahte trafikle meşru olmayan trafiği ayırt etmek önemlidir. Bu web ziyaretleri, pazarlama yöntemlerinizin hassasiyetini düşürerek sitenizdeki verilerin hatalı olmasını sağlar. Sahte trafik öngörülebilir kalıpları takiben oluşur. Örneğin, yönlendirme trafiği% 0 veya% 100'lük bir hemen çıkma oranına sahiptir. Tarama oturumu süreleri ortalama olarak 0 saniyedir. Aynı web ziyaretlerinden yeni oturumlar gelmiyor. Bunu tespit etmenin bir diğer önemli yolu da açılış sayfalarıdır . Hayalet spam yapan web geliştiricilerinin çoğu, botlarının tıklama yerini bulmalarını sağlamak için önemli kayan düğmeler kullanır.

Diğer durumlarda, Google Analytics'te bulunan spam filtreleri yönlendirme spam'ı algılayabilir. Bu gibi web ziyaretlerini ve Darodar hayalet yönlendirmesi gibi alanlardan gelen trafiği kontrol etmek için gelişmiş spam filtreleri kullanmak çok önemlidir.

Sonuç

Tavsiye spam'ı, web sitenizin verilerini çarpıtarak dijital pazarlama çabalarınızı yön değiştirir. Yönlendirme spamini engellemek için güvenli e-posta platformları kullanmak önemlidir. Örneğin, Darodar hayalet yönlendiricisi web sitenizde web ziyaretinizi yansıtmayan trafik verileri üretebilir.

November 26, 2017