Back to Question Center
0

Hayal Referrerini Kaldırmak İçin Google Analytics Ayarında Semalt İslamabad Uzmanı

1 answers:

Google Analytics'teki spam ciddi bir sorun haline geldi. Yetişkinlere yönelik sitelerden ve sosyal düğmelerden gelen tavsiye spamlerinden dolayı, web yöneticileri, sitelerinin kullandıkları gereksiz verileri yönetmek için kurdukları tüm filtreler tarafından boğulmuş durumdadır. Panik yapmaya gerek yoktur, çünkü Google Analytics'i yönlendiren spam'ı gizleyecek şekilde ayarlamak oldukça kolaydır. Ancak önce, yönlendiren spam'in nasıl çalıştığını anlamalısınız.

İnsanların sitenizi ziyaret etmesini istiyorsanız ve trafiğinizin kalitesi hakkında bilinçli olduğunuzda, beyaz şapka SEO tekniklerine dikkat etmeniz gerekir.

Semalt , Sohail Sadiq'ten bir üst düzey uzman bu konuda cazip bir uygulama sunmaktadır.

İstatistiklerinizi çarpıttığından ve bir ölçüde sitenizin sıralamasına zarar verdiğinden, yönlendiren spamlerden kurtulmak herkes tarafından mümkün olmayabilir. Bu nedenle, onu mümkün olan en kısa sürede Google Analytics hesabından kaldırmalısınız. Darodar.com, priceg.com, iloveVitaly.com, hulfingtonpost.com ve blackhatworth.com, Google Analytics kullanıcılarına hayal kırıklığı yaratan en yaygın yönlendiricilerdir.

Google Analytics raporunda trafikte bir artış fark ederseniz, anlık tepki hoş olabilir. Ancak trafiğinizin kalitesi ve sitenizin hemen çıkma oranı hakkında endişelenmelisiniz. Şüphesiz, yönlendiren spam, sitenizi% 100 sıçrama oranı ile ziyaret edecek ve sitenizde harcanan süre sıfırdır. Başka bir şey düşünmeden önce kendinize "bu trafiğin güvenilir olup olmadığını" sormalısınız. Değilse spam göndericilerden kurtulmak için önlem almalısınız. Bunun için, trafiğinizin kaynağını öğrenin. Edinme> Tüm Trafik> Yönlendirmeler bölümüne gidin ve trafik kaynaklarını kontrol edin. Ziyaretlerin nereden geldiğini değerlendirmeye çalışın.

Yönlendirmelerin ciddi dezavantajı, web sitenizin istihbaratını tüketmesinin ve hemen çıkma oranını artırmasının arama motorunun gün içindeki sıralamasını etkilemek olmasıdır.

Bu sorunun çözümü

HulfingtonPost.com'un bağlantısını veya başka bir spam bağlantısını tıkladıysanız, web tarayıcınızı mümkün olan en kısa sürede kapatmanız gerekir. Ardından, güvenliğinizi sağlamak için onu tekrar açabilir ve çerezleri ve geçmişi silebilirsiniz. Farklı spam türlerinin çeşitli şekillerde ele alınabileceğini bilmek önemlidir. Bazıları aşağıda tartışılmıştır.

Creepy Crawler

Web hakkında sürünür ve kendi imkanları için bilgi alır. Bağlantılarınızı tıklatarak ve şüpheli bağlantıları tıklatmaya davet ederek çeşitli görevler gerçekleştirir. Çoğunlukla farklı IP adreslerinden gelir ve Google Analytics hesabınızdaki IP'leri hariç tutarak trafiği engelleyemezsiniz. Bununla birlikte, bunu .htaccess dosyalarınızdan engelleyebilirsiniz.

Hayalet Sevkiyatı

Hayalet tavsiyesi sitenizi ziyaret etmez. En yaygın örnekleri darodar.com ve ilovevitaly.co'dur. .htaccess dosyasını düzenlemeyi düşünebilirsiniz, fakat size fayda sağlayacak değildir ve hayalet tavsiyeleri başa çıkmak için oldukça güçlü olduğundan anlamsızdır. Ziyaretleri bir bütün olarak engelleyemezsiniz ancak izlerini Google Analytics hesabınızda saklayabilirsiniz. Görevlerini yerine getirmek için Google'ın kimliğini kandırma ve rasgele izleme kimlikleri kullanma niyetindedirler. Şansınız kimliğinizin istenen spam tarafından izlendiğini ve kaydedildiğidir ve şimdi yönlendirme ziyaretleri Google Analytics raporlarınızda gösterilmektedir. İstenmeyen postalardan korunmak ve şüpheli web sitesini Tavsiye Edilen Hariç Tutma listesine eklemek için filtreleri kullanmalısınız Source .

November 26, 2017