Back to Question Center
0

Arama Motoru Optimizasyonu - Semalt Uzmanı

1 answers:

SEO olarak da bilinen arama motoru optimizasyonu, bir web sitesi arama organik sonuçlarının görünürlüğünün manipüle edilmesi anlamına gelir. Semalt uzmanı Andrew Dyhan, aşağıdaki SEO işlevlerine bir göz atmanızı önerir:

  • İçerik düzenleme
  • HTML düzenleme
  • Kodlamaları düzenleme
  • Sitenin teşvik edilmesi

Önde gelen Arama Motorlarının örnekleri şu anda mobil arama kullanmanın SEO stratejisini kullanan Yahoo, Google ve Bing'tir. Bu motorlar, diğer arama motorlarının dizine eklenmiş sayfalarına bağlı sayfaları bulabilen tarayıcıları kullanır.

Arama Motorlarının Endekslenmesi

Dizine eklenen arama motorları, bulunmayan araçlardan daha etkili bir şekilde çalışır. Kapsamlı olarak arama motorlarının manuel olarak gönderilmesini ve insanların editöryel olarak incelenmesini gerektirdiği örnekler DMOZ ve Yahoo dizini - collegamento cronotermostato vemer. Dizine eklenmiş bir arama motoruna bir örnek, Google Arama konsolunu kullanan ve XML site haritası yayınlarının oluşturulması ve sunulmasını içeren Google'tır. Bu, otomatik olarak bağlantıları takip ederek keşfedilmemiş olanlar da dahil olmak üzere, tüm sayfaların bulunmasını sağlar.

Tır Engelleme

Örümceklerin dosyalara ve dizinlere erişmesini önlemekten sorumlu profesyonel webmasterlar tarafından istenmeyen içeriklerin arama dizinlerine ulaşması engellenebilir. Bu, alan adının kök dizininde bulunan bir robots.txt dosyası tarafından yapılır. Etkinliği artırmak için robots.txt dosyasına bir meta etiketi de eklenir.

Web sayfası önemini nasıl artırabilirim?

Bir web sayfasının önemi çeşitli şekillerde artırılabilir:

  • çapraz bağlanması
  • Alakalı anahtar kelimeli içeriğin kullanımı
  • İçeriğin sürekli güncellenmesi
  • Bir web sitesinin meta verilerine belirli anahtar kelimeler eklenmesi
  • URL'nin normalizasyonu
  • Kanonik bağlantı elemanının kullanımı

SEO Teknikleri

SEO, Black Hat, White Hat ve Gray Hat adlı üç gruba ayrılmış teknikleri kullanır. White Hat tekniği, uzun ömürlü sonuçlar verirken Black Hat tekniği, kısa bir süre için son çıkan sonuçlar üretir. Ayrıca, Black Hat tekniği meşrudur, White Hat tekniği meşrudur. Gray Hat tekniği, Siyah ve Beyaz Şapka tekniklerinin bir kombinasyonudur. Kullanıcıları iyi içeriğe sahip olmaktan ziyade, ağırlıklı olarak bir web sitesi sıralamasını iyileştirmeye dayanmaktadır.

Pazarlama Stratejisi

Gerçekten de, SEO etkili bir araçtır! Ancak, her web sitesi için kullanılabilir. Bir siteye ve nişine ve hedefine bağlı olarak, bazen ücretli reklam kampanyaları gibi belirli İnternet pazarlama stratejilerini kullanmak daha iyi. SEO ve SEM arasındaki en büyük fark, arama sonuçlarının sıralı önceliğidir ve bunlar ücretli veya ücretsiz olabilir. SEO, alaka düzeyi bakımından yönlendirilirken, bir SEM ön plana sahiptir.

Yasal Adaylar

Google, Ekim 2002'de SearchKing tarafından Google'ın tacizden yaratıldığı iddiasıyla dava açtı. SearchKing, Google'ın bunu spamdexing'i engelleyerek yaptığını iddia etti. Ancak SearchKing'in iddiasını reddetmesi nedeniyle dava 2003 yılında düşürülmüştür.

November 24, 2017