Back to Question Center
0

İçeriği Kopyalarken Oluşabilecek Sorunlar - Khachaturyan Nataliya, Semalt Uzmanı Soruna Nasıl Başlayacağını Açıkladı

1 answers:

Yinelenen içerik, birden çok yerde dünya çapında web'de görünen içerik türüdür ve eğer aynı makaleler farklı web sitelerinde görünüyorsa, sitenizin sıralaması düşer ve Google tarafından cezalandırılabilir. Yinelenen içeriğin sıralama arama motorunuzu büyük ölçüde etkileyebileceğini söylemek güvenlidir. İnternette birden fazla içerik bulunduğu zaman Google'ı ve diğer arama motorlarını beğenmeyecek ve bu siteleri rekabeti geride bırakmaya karar verebilir.

Neden çoğaltılmış veya kopyalanmış içerik önemlidir

Khachaturyan Nataliya, Semalt İçerik Stratejisti, arama motorları için çoğaltılan veya çoğaltılan içeriğin üç ana problemi olduğunu açıklıyor:

  • İçeriğin hangi sürümünün taranması gerektiğini ve hangisinin yasaklanacağını anlayamıyorlar.
  • Bağlantı metriklerini belirli bir web sitesine yönlendirip yönlendirmeyeceğini bilmiyorlar veya onları farklı sürümlerde tutuyorlar.
  • Arama motorları, içeriğin hangi sürümünün sorgu sonuçları için sırada olması gerektiğini anlayamıyor.

Webmasterlar ve blogcular için çoğaltılmış içerik de çeşitli sorunlara neden olabilir

  • Kötü kullanıcı deneyimi sağlar ve arama motorları belirli bir makalenin orijinal yayıncısı olsanız bile aynı anda birden fazla web sitesini cezalandırmak zorunda kalırlar.
  • Daha iyi arama deneyimi sağlamak için Google, aynı içeriğin farklı sürümlerini gösterecek ve çoğaltılan tüm parçaların görünürlüğünü azaltacaktır.
  • Link sermayesi, diğer web sitelerinin içeriğinizi kendi web sitelerine bağlantılar oluşturmak için kopyalamış olmasından dolayı da seyreltebilir. Bu, içeriğinizin arama motoru sonuçlarındaki görünürlüğünü olumsuz etkileyebilir .

Yinelenen içeriği nasıl düzeltebilirim?

İçeriğinizdeki tüm sorunları düzeltirken kopyalanan veya kopyalanmış içeriğin düzeltilmesi mümkündür ve internette yayınlamadan önce Copyscape'i tarayın. İçeriğin kopyalarını birden fazla web sitesinde bulursanız, çoğaltılmış içeriğin çok geç olmadan kaldırılması için Google'a bildirmeniz veya sitenin yöneticisine başvurmanız gerekir; Google, sitenizi cezalandırmaya karar verir.

301 yönlendirme yöntemi

Bazı durumlarda, yinelenen sayfalardan orijinal içeriğinize 301 yönlendirmeleri ayarlayarak yinelenen içeriğe karşı savaşabilirsiniz. Farklı sayfalar aynı URL'ye geri bağlandığında, birbirleriyle rekabet etmeyi otomatik olarak durdurur ve gelecekte alakalılık yaratmaz.

Rel = "kanonik" yöntem

Başka bir seçeneğe rel = canonical yöntemi denir. Google, Bing ve Yahoo'ya, web sayfanızın orijinal olarak kabul edilmesi gerektiğini ve diğer benzer sayfaların çoğaltma olarak ele alınmasını sağlar. Burada size rel = canonical niteliklerin web sayfalarınızın HTML kodunun bir parçası olduğunu söyleyelim.

Yinelenen içeriği ele almanın diğer yöntemleri

Siteniz boyunca dahili bağlantılar geliştirirken tutarlılığı sağlamanız gerekir. İçerik paylaşımı yaparken, paylaşım sitesinin orijinal içeriğinize bir bağlantı eklediğinden ve URL'sinde herhangi bir değişiklik bulunmadığından emin olmanız gerekir. Sitenizin korumasını en üst düzeye çıkarmak ve içeriğinizin internette kopyalanmasını önlemek için, tüm web sayfalarınıza kendi kendine referanslı rel = canonical linkler ekleyebilirsiniz Source .

November 29, 2017