Back to Question Center
0

kategori başlığı ve SEO ve sıralama üzerindeki etkileri - Semalt

1 answers:

Bir iş ve beceri web sitesinde çalışıyoruz (Beceri Sayfalarına benzer) ve kategoriler üzerinde karar veriyoruz. Örneğin, Oluşturucu, Elektrikçi, Şemal vb gibi kategorilerin yüklenmesinden ziyade, genel kategorilere bir kelime daha eklemek istiyoruz.

Örneğin House, Computer, Semalt, Art vb. Var.Dolayısıyla bir inşaatçı kategori Evde ve bir kaç başka kategoride olurdu Source . Bu stil, SEO'unuzu ve sıralamanızı olumsuz etkileyecek mi? Ve öyleyse, terketmek ve geleneksel kategoriler ve alt kategorilere geri dönmeliyiz?

February 6, 2018

Üstten alta ağaç biçiminde benzersiz olan net kategori yapısına karar vermeniz gerekir. Bu, bilgi mimarinizin temasını oluşturur ve temalar / bilgi siloları oluşturur. Bu, arama motorlarının içeriğinizin ana bloklarını ve birbirlerine nasıl farklı / benzer olduklarını anlamalarına yardımcı olur.

Tanımlandıktan sonra, etiketleri biçiminde taksonomiye kaldırabilirsiniz , konuları StackExchange'in yaptığı şekilde benzer şekilde etiketleyebilirsiniz (ve SE modelini aramada çok iyi performans gösterdiği için kullanmanızı öneririm) ).

Bu konuyla ilgili faydalı olabilecek bazı bilgiler:

  • http: // www. WebmasterWorld. com / forum34 / 68. htm (Orijinal "Tema" açıklama)
  • http: // yoast. com / site-yapı-seo /

Hem kategori hem de etiket sayfalarında görünen WordPress yayınları dizine eklenebilir düşünülürse, birden çok kategoride bir üreticinin olması konusunda herhangi bir zarar görmüyorum. Çok kategorideki ürünlerle birçok modern e-ticaret web sitesi gibi olsa da. Oluşturucu sayfası için tek bir URL kullanmanızı öneririm ve kategorileri URL'de görüntülemez.

Kısaca:

SEO'larınızı şartlarınız için daha kolay bulunabilecek şekilde etkileyecektir (Ev, Bilgisayar, Eğitim, Sanat vb.). ), daha ziyade İnşaatçı, Elektrikçi, Marangoz vs.

Ancak elbette bu, web sitesini nasıl düzenleyeceğinize çok bağlı olacaktır. Metnin ve URL'nin iç bağlantıları hala eskisi kadar güçlü olmasa da hâlâ Google'a bir sinyal olduğuna dikkat edin.