Back to Question Center
0

Nöronlar İçin Wiki - Semalt Uzmanı

1 answers:

Bu makalede, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, tonlarca bilginin neuron Wikipedia'ya (Wiki) dönüşebileceğini size anlatacaktır. Bilim adamları ve sağlık uzmanları, milyonlarca ila milyarlarca nöron hakkında beynimizde veri topladı ve bunların çoğu nöronlar için bir Wiki oluşturmak için verileri kullandı. Web sitesi, NeuroElectro, sinirbilimi araştırmalarının ilerlemelerini hızlandırmaya yardımcı oldu ve nöronal fonksiyonların verilerini toplamak ve karşılaştırmak için merkezi kaynaklar sağladı. Bu verilerin açıklaması sadece Journal of Neurophysiology'de mevcuttur. Nöronlarımız, fiziksel ve işlevsel özelliklere dayalı 250'den fazla çeşide ayrılmıştır. Araştırmacılar, farklı nöron türlerinin özelliklerini ve işlevlerini yıllarca araştırmışlardır ve elde edilen veriler, yüzlerce ila binlerce bilimsel makale ve bilimsel makale arasında dağılmıştır. Carnegie Mellon Üniversitesi araştırmacıları son zamanlarda verilere yöneldi ve verileri daha iyi bir şekilde düzenlemeye çalıştı. Üniversitedeki BrainHubSM departmanından Nathan Urban, bir beyin oluşturmak istiyorsanız, hangi bölümlerin en çok çalıştığını bilmeniz gerektiğini söylüyor. Neredeyse her şeyi nöronlar ve beynin hangi bölümünde mevcut olduklarını biliyoruz, ancak işlevleri ve ayrıntılı özellikleri hakkında çok az şey bilinmektedir. Nöronların anlayışını hızlandırmak için, bunların nasıl işlediğini ve özelliklerinin ne olduğunu belirlemeliyiz.

Toplama, ekleme ve rafine etme

British Columbia Üniversitesi'nden gelen Tripathy, farklı nöron türleri için veri topladı ve standartlaştırdı. Daha sonra verileri kişisel blog'unda yayınladı. Verileri metin madenciliğini kullanarak topladığı sırada, bazı araştırmacılar hata içerdiğini ve mümkün olan en kısa sürede düzeltilmesi gerektiğini tespit ettiler. Tripathy ve grup üyeleri verileri doğruladı ancak kullanıcıların web sitesini işaretlemelerini engelleyebilecek herhangi bir mekanizma oluşturmadılar.

Nöron sürprizleri

Web sitesi, araştırmacıların aynı fizyolojik özelliklere sahip nöron gruplarını bulmalarına yardımcı oldu ve nöronların nasıl çalıştığının daha iyi anlaşılmasını sağladı. Örneğin, eğer bir bilim adamı, beynimizin neokorteksindeki bir nöronun atıldığını tespit ederse, diğer nöronlara bakabilir ve bunların düzgün bir şekilde çalıştığından emin olabilirler. Bu bilgi ile bir çok araştırma makalesi yazılmış ve yeni hipotez oluşturulmuştur. Nöroelectro.org'un nasıl kullanılabileceğini anlamak için bazı bilim insanları, farklı literatürde bahsedilen otuzdan fazla nöronun elektrofizyolojik verilerini karşılaştırdılar. Piramidal nöronu, hafızamızdan sorumlu olan hipokampusta ve bağımlılıklardan ve davranışlarımızdan sorumlu olan orta beyindeki dopamin nöronuna dahil etti. Sağırlık Ulusal Enstitüsü, Pennsylvania Sağlık Bakanlığı Commonwealth Evrensel Araştırma Geliştirme Programı ve Ulusal Bilim Vakfı bu belgeyi destekledi.

Yayımlanmış kağıtları

Shreejoy J. Tripathy, Urban'ın laboratuvarında çalıştı ve Sinirsel Hesaplamada Sinir Bazlı Bilinçlendirme (CNBC) Programı Pittsburgh Üniversitesi'nden mezun oldu. Nöronların farklı girdilere nasıl tepki verdiğini ayrıntılı olarak anlatan fizyolojik verileri birleştiren 10,000'den fazla yayın seçti. Tüm kağıtlarını okumak için metin araştırma algoritmalarını akıllıca kullandı. Bu yazılım, nöronların oranlarını başarıyla bulmuş ve deneylerin nasıl tamamlandığına dair bilgi almıştır Source .

November 29, 2017