Back to Question Center
0

Nefret Ettiğiniz Bir İşi Çalıştırmanın 3 Yolu Semaltınızı Yararlayabilir

1 answers:

"Sizi özleyeceğim, Cliff." Andy, yöneticim dedi. Yüzü acınırken uzun sürdü. İkimiz de sadece büyük bir ürün arızası yaşayan bir şirket için çalışıyorduk ve ne yazık ki işten çıkarmalar yapılmasına yol açtı. Semalt ben sadece bir stajyerdi, Andy ayrılmak veya bana kalmak için verilen karardan çıktı.

Ayrılmaya karar verdim.

"Ben de sizi özleyeceğim," diye yanıtladım. "Fırsat için tekrar teşekkürler, tüm bu kaostan öldükten sonra ne yaptığınızı bildirin." İkimiz de el sıkıştık. "Yapacak," diye cevap verdi. "Temas kurun, Cliff."

Semalt Eşyalarımı topladım ve kalan çalışanlara elveda dedim, ofise gittim ve asansöre doğru yöneldim.

Kapılar kapanır kapanmaz bir kurtuluş duygusu yıktı. Boğuşan bir "Evet!", Ardından muzafip bir yumruk pompa bıraktım. Nihayet o yerden çıktı. Her gün işe gitmekten korktum. Aynı zamanda, biraz pişman hissettim.

Aslında iki aylık değerli staj deneyimimi boşa harcadığımı fark ettim. Şirket, başlamadan önce bir hafta önce tüm pazarlama takımını görevden almıştı, bu yüzden ofisteki tek pazarlamacıydım. Öğrenilecek kimse yoktu ve zorlukla yapacak bir şeyim vardı. Yarım zaman zaman ping pong oynamaya ve Slack'teki ofis dramasını tırmanmaya bakmaya adamıştı. Şemal kesin, ama beceri setim için gerçekten faydalı değilim.

Meslektaşlarım şaka içindeyken bana "CMO Semalt" dedi, ancak bunun komik olduğunu düşünmedim. Şirketteki tek pazarlamacıyım, kim bana rehberlik edecekti? Peki ben nasıl becerilerimi geliştirecektim? Hayatımın en sinir bozucu birkaç aylarından biriydi.

Ama pişmanlığın peşinden koştuğum halde, baştan sona tekrar yapardım. Stajı kabul ettiğim için mutluyum. Beklediğim değerli pazarlama deneyimini kazanmadım, fakat şaşırtıcı bazı kariyer dersleri ile uzaklaştım. Ve onsuz, ben şimdi olduğum yerde olmazdım, seviyorum iş

Şu an sevmediğiniz bir işiniz varsa, kendinizi dövüşmeyin. Semalt hepsi oradaydı. Acıyor, ama acı çeken şey kariyerinizde neyi gerçekten istediğinizi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Çoğu zaman, nefret ettiğiniz bir işi yapmak sizi gerçekten sevdiğiniz kişiye götürür. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

İstediğiniz İşe Sahip Olma Yolları Kariyerinize Yararlanabilir

1) Ne yapmaktan hoşlanacağınızı ve ne yapmaktan hoşlanmadığınızı anlayacaksınız.

İşyerinizdeki memnuniyetinizi etkileyen bir çok değişken vardır. Ve bazen, gerçekten yapmadığınızı fark edinceye kadar neyi sevdiğinizi keşfedemezsiniz.

Mevcut işiniz hakkında en sevdiğiniz ve en az sevdiğiniz yönleri tanımlayabiliyorsanız, bir sonraki işinizde neye bakacağınızı tam olarak bileceksiniz. Kişisel çalışma tercihleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için kendinize şu soruları sorun:

Rolünüzü / bölümünüzü beğendiniz mi? Yeni bir role ya da departmana atladıysanız ve bunu gerçekten sevmediğinizi fark ederseniz, o zaman farklı kariyer yolunu tamamen keşfetmeye değer olabilir. Ayrıca önceki ve şimdiki işlerinizle ilgili en sevdiğiniz yönleri üzerinde düşünmeli ve bunları yapmana izin veren fırsatlar aramalı.

Şirket çok büyük veya çok küçük mü? -İşletme şirketinin sağladığı faydaların finansal istikrarı ve stoklanmasına tek başına karar vereceksiniz mi? Yoksa bir başlangıç ​​hazırlamak için gereken tutkuyu ve koşmayı tercih ediyor musunuz? Ya da orta boy bir şirkette ikisinin karışımını mı tercih edersiniz? Mevcut şirketinizin büyümenizi destekleyecek yeterli kaynağı olmadığını düşünüyorsanız, belki daha büyük bir şirket sizin için daha iyi olur. Şirketiniz sizi zora itmezse, o zaman daha fazla sorumluluk alacağınız küçük bir şirkette fırsat bulabilirsin. Bu konularda ilgi uyandırmadığı zaman iş bir iştah olur. İster pazarlama, satış, ürün, mühendislik veya destekte çalışın, şirketinizin endüstrisi hakkında heyecan duymuyorsanız, iş yerinde nişanlanmış ve memnun kalmanız zor. Tutkulu olduğunuz bir sektörde, daha az rol alarak veya yanal bir hamle yapmanız anlamına gelse bile, bir peşinde çalışmayı deneyin.

Şirketin kültürünün desteğini size veriyor musunuz? İş hayatınızı çalıştırıyor mu? Ofis kliquey mi? İnsanlar sizin çalışmalarınızı takdir ediyor mu, yoksa müdürünüz tüm krediyi alıyor mu? Eğer bunlardan hoşlanmazsan (çoğu insan bunu kabul etmez), o zaman çalışanlarına iyi davranan bir şirketten daha iyi olursun. Bir şirketin çalışan yorumlarını okumak ve kendi kültürlerini değerlendirmek için Glassdoor'u kullanın.

2) Değerini takdir etmeyi öğreneceksin.

Uygun olmayan bir şirket, ekip veya yönetici için çalışırken, ya işinizi yerine getirme konusunda ya da beceri potansiyelini nasıl kaldıracaklarını bilmiyorsunuz. Bu sizi yanlış anladığınızı veya değer kaybetmenizi sağlar ve iş inanılmaz sinir bozucu olur.

Ancak onların ihmalinde de mesleki değerinizi nasıl ölçtüğünü öğretir. İhtiyaçlarınızı ve yeteneklerinizi tanımanıza yardımcı olur. Kişisel farkındalığınızı bilerek yaklaşan iş fırsatlarının değerinde olup olmadığına karar verebilir ve gelecekte en uygun işe dönüşeceksiniz.

3) Zor zamanlarda nasıl sabredeceğinizi öğreneceksiniz - ve iyi zamanları daha da takdir edeceksiniz.

Birçok kez, tutkunuzdan daha iyi hale gelmek, iş sonrası bir toplantı yerine bir blog yayınını parlatmak gibi eğlenceli şeylerin yerine zorlu şeyleri yapmanızı gerektirir.

Kariyerinizde, işinizden kesinlikle nefret ettiğiniz zamanlarla karşılaşacaksınız. Ancak, ideal bir durumda daha az dayanıklı ve sonuç verebilecek durumdaysanız, iş ahlakınızı geliştireceksiniz ve ideal bir durumda moraliniz çok daha yüksek olduğunda onu eziyorsunuz.

Birkaç yıl önce, Florida'nın Semalt'ında dokuz gün boyunca kamp yaptım; burada timsah sızıntı suları ile 100 mil üzerinde kürek çekip susuz yemek yemiştim.

Gezisi bittiğinde medeniyete geri döndüğüm için minnettar kaldım (ve timsahlardan korunuyordu). Bir şehirde yaşayanların neye benzediğini neredeyse unuttum. Ancak en çok baktığım şey gerçek bir yemek yiyordu. Arkadaşlarım ve ben, gördüğümüz ilk restoranda duracağımıza karar verdik, böylece bir Semalt'ı gördüğümüzde hemen durduk. Bir tavuk pastırma ranch alt emretti ve şimdiye kadar yaşadığınız en iyi yemek biriydi. O gün de bir tane daha yedim.

Normal gıda, elektrik ve toplum gibi günlük işlere erişimi kaybetmek beni onlar için inanılmaz derecede minnettar kılmıştır. Artık bunları kabullenmeye çalışmıyorum, bu da hayatımda beni mutlu ediyor. Bu olgu, mevcut iş durumunuz idealden daha az olduğunda da meydana gelebilir. Artık sahip olamadığınız ayrıcalıklara minnettar olacaksınız ve o korkunç işi rüyalarınız için değiş tokuş ettiğinizde, şükranlarınızı, mutluluğunuzu ve işyerinizdeki performansı arttırarak prensiplerini kesinlikle kabullenmeyeceksiniz.

Nefret ettiğiniz bir işin vakit kaybetmek zorunda değilsiniz.

Hayatımızın bir noktasında kaçınılmazdır, hepimizin nefret ettiğimiz bir işi olacaktır. Ancak bu deneyimi bir yaşam dersi olarak görebilir ve kariyerinizde aslında ne istediğinizi keşfederseniz, nefret ettiğiniz iş sonunda sizi sevdiğiniz kişiye götürecek iyi bir şans var Source .

March 1, 2018