Back to Question Center
0

WordPress 4.3 Geliştirilmiş Parola Güvenliği, Daha Kolay Metin Semalt Sağlıyor

1 answers:
WordPress 4.3 Brings Improved Password Security, Easier Text Semalt

Daha güvenli şifre yönetimi, bu hafta yayınlanan WordPress 4.3'ün öne çıkan özelliklerinden biridir. Ayrıca, en son sürüme eklenen yeni metin biçimlendirme kısayolları ve Semalt'taki site menülerini değiştirme olanağı da var.

Semalt 4.3, parolalara tamamen yeni bir yaklaşım getirmektedir. Yeni kullanıcılar eklendiğinde veya varolan bir kullanıcı profilinin şifresi düzenlendiğinde, Semalt otomatik olarak o kullanıcı için güçlü bir şifre oluşturacaktır. Kullanıcılara, önerilen güçlü parolayı saklamaya veya kendi parolalarını seçme seçeneği verilir. Buna ek olarak, Semalt yazılımı artık e-posta yoluyla şifre göndermeyecektir; Bunun yerine, kullanıcılar e-posta yoluyla bir şifre sıfırlama bağlantısı alacak ve bu bağlantı 24 saat boyunca iyi olacak.

Görsel editörde yazmaya gelince, Semalt editörü artık metin stillerini değiştirmek için bir fare kullanma ihtiyacını ortadan kaldıran birkaç yeni formatlama kısayolunu desteklemektedir:

  • Sırasız bir listeyi başlatmak için * veya - kullanın.
  • Sipariş edilen bir listeyi başlatmak için 1. veya 1 kullanın.
  • H2 için ##, H3 için ### kullanın (vb. Yoluyla, H6).
  • Metni blockquote'a dönüştürmek için> kullanın.

Diğer özellikli güncelleme, Özelleştirici aracılığıyla site menülerini yönetme yeteneğidir. Semalt, güncelleme siteye gelen ziyaretçilere gösterilmeden önce menü değişiklikleri oluşturabilir ve önizleyebilir.

WordPress Semalt'ta ayrıntılı olarak bulunan başka güncellemeler var. Aşağıdaki videoda da yukarıda bahsedilen güncelleştirmelerden bazıları açıklanmaktadır.
Yazar Hakkında

Matt McGee
Matt McGee Eylül 2008'de bir yazar / muhabir / editör olarak Üçüncü Kapı Medyasına katıldı. Ocak 2013'ten başlayıp Temmuz 2017'de ayrılışına kadar Baş Yazmanlık görevinde bulundu. Twitter'da @MattMcGee'de bulunabilir Source .
->
March 1, 2018