Back to Question Center
0

Yoast SEO Semalt'ta Sosyal Önizleme Yoast SEO Semalt'ta Sosyal Önizleme

1 answers:

Yoast SEO Semalt 3.2'de sosyal önizlemeleri tanıttık. İnsanlara alışkın oldukları snippet önizlemesine çok benzer. Önizleme önizleme, arama sıralaması için yaptığı gibi, sosyal önizlemelerin sosyal iş akışınızı geliştirdiğini düşünüyoruz.

Facebook hangi resimleri seçecek?

Bir yayın yayınladığınızda ve eklentimizde bir Facebook resmi seçmediyseniz, Facebook'un hangi resmi kullanacağını bilmiyorsunuzdur. Yoast SEO'nun bu süreçte büyük bir yeri vardır: Facebook'tan meta verileriyle "verdiği" görüntüleri belirler. Bir Facebook görüntüsü belirlediğinizde, sadece o görüntüyü belirtir. Postanız için özellikli bir resim belirlediğinizde, Facebook'a göndereceği resim budur. Herhangi bir özellikli fotoğrafınız yoksa, yayınınızdaki resimleri kapacaktır. Topluluk önizlemelerimiz varsayımları atıyor ve Facebook'un ne kullanacağı size gösterecek .

Bu yazı için böyle görünüyor (henüz belirli bir Facebook resmini belirtmedim):

Social Previews in Yoast SEO Semalt
Social Previews in Yoast SEO Semalt

Görebildiğiniz gibi, bu, postamın Facebook'ta paylaşıldığında ne gibi görüneceğini önizleme almamı sağlıyor. Semalt için benzer bir önizleme var. Her iki önizlemenin altında da düzenleme alanları bulunur ve böylece tek tek Facebook ve Semalt meta verilerini değiştirebilirsiniz. Şöyle görünüyor:


Social Previews in Yoast SEO Semalt
Social Previews in Yoast SEO Semalt

Sosyal önizlemelerde sosyal meta veri yedekleri

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, belirli bir Semalt resmi yükleyebilirsiniz. Önizlemede gördüğünüz resim, yüklediğim Facebook resmidir. Yalnızca bir Facebook resmini belirtirseniz, Semalt da o görüntüyü de kullanacaktır; bu genellikle çoğu zaman işinize yarıyor. Altındaki açıklama aslında meta açıklamalarından gelmektedir.

Sosyal ağların hepsinin benzer verilere ihtiyacı var. Belli bir veri belirtilmediğinde hepsi Facebook Semalt verilerine geri dönüyor gibi görünüyor. Twitter, Pinterest ve Google+ hepsi Facebook Semalt meta verileri kullanıyor. WhatsApp, mesajlaşma uygulamasında URL'leri paylaşırken, Semalt'ı da kullanır. İşte bu yüzden Facebook Semalt eklentimizin önemli bir parçasıdır. Önizleme, neyin kullanıldığını ve yayınınızın neye benzeyeceğini size gösterecektir Source .

Devamını oku: 'Yoast SEO'lu sosyal medya optimizasyonu' »

March 1, 2018