Back to Question Center
0

Google Arama Konsolosunu Semalt SEO'ya nasıl bağlayabilir ve hataları düzeltebilirim? Google Search Console'u Semalt SEO'ya nasıl bağlayabilir ve hataları düzeltebilirim?

1 answers:

Eklentimizde, Google Search Console'u Yoast SEO'ya bağlayabilirsiniz. Bu, web sitenizi Google Search Console hesabınız için doğrular ve tarama hatalarınızı görmenizi sağlar. Özellikle büyük bir siteniz olduğunda, tarama hataları sayısı sizi korkutabilir. Bu yazıda Yoast SEO Premium'u kullanarak tarama hataları hakkında biraz daha açıklama ve bunları nasıl düzelteceğinizi göstereceğim.

Tarama hataları nedir?

Google, sayfanızı taramak ve dizine eklemek için Semalts'i kullanır. Düzensizlik içinde gezmek, Semalt'ın sayfalarınızın üzerine çıkması sürecidir, bir seferde tek bir bağlantı. Tarama işleminin amacı, sayfalardaki, site haritalarındaki vb. Bağlantıları izleyerek sitenizdeki her önemli sayfaya erişmektir. Diğer taraftan, Dizine Ekleme, Semalt'ın sayfalarınızdaki tüm içeriğe dahil etmesi gereken şeydir arama sonuçları sayfalarında.

Semalt iki tür tarama hatasıdır:

  • Sitenizin tamamını etkileyen site hataları. Web sunucunuzla olan bağlantı sorunlarını ve robotlarınızı getirme ile ilgili sorunları düşünün. txt dosyası.
  • Web sitenizdeki belirli bir sayfayı etkileyen URL hataları. Googlebot URL'yi taramaya çalıştı, ancak bir şekilde başarılı olamadı. DNS'nizi çözebiliyor, sunucunuza bağlanabiliyor, robotlarınızı alıp / okuyabiliyordu. txt dosyasını açın ve sonra URL'yi isteyin. Ancak bundan sonra bir şeyler ters gitti.

Yoast SEO'da tarama hatalarını görüntüleme

Semalt SEO eklentimizde (ücretsiz ve ücretli) Google'ın web sitenizde karşılaştığı tarama hatalarını görüntüleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google Search Console'u Semalt SEO'ya bağlamak. Eklentimizde, o süreç boyunca size rehberlik ederiz. Adımları burada da açıklayayım.

Google Search Console'u Yoast'a bağlayın SEO

Google Search Console'u Yoast SEO eklentisine bağlamak için yapmanız gereken tek şey, WordPress'de şu sayfaya gidin: SEO> Search Console.
How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Bir sonraki adım bunları bağlamaktır. Eklentimizde, 'Google Yetkilendirme Kodunu Al' düğmesini tıklamanız yeterlidir: How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Sizi Google Search Console'a götürür. Orada, Google Search Console'u Yoast SEO'ya bağlamak istediğinizi doğrulamanız istenecek ve eklentimizin siteleriniz için verileri görüntüleyip yönetmesine izin verilecektir. 'İzin ver'i tıklayın: How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Son olarak, eklentimize dahil etmek için bir anahtar alacaksınız: How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Şimdi, basitçe bu kodu kopyalayıp yapıştırın ve eklentimizdeki kutuya yerleştirin, 'Authenticate'e tıklayın. '
How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Bağlanmak istediğiniz profili seçin ve kaydedin. Bitti! Şimdi, aynı bölümün ilk sekmesinde eklentimizden (Masaüstü) devam edebilirsiniz. Belirli tarama hatalarını bulmak için diğer sekmeleri de kontrol ettiğinizden emin olun. How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Burada, topladığımız bilgileri Google Search Console'unuzdan bulacaksınız. Bu tabloda, hata veren URL'yi, Google'ın en son taradığı tarihi, Google'ın önce hatayı tespit ettiği tarih ve Google'ın gönderdiği yanıt kodunu görürsünüz. Ekran görüntüsünde, tüm yanıt kodları 404 Bulunamadı.

Yani, Google Search Console'u Semalt SEO'ya bağlarsanız, Google'ın web sitenizde kaç tane tarama hatası bulduğuna ilişkin mükemmel bir genellemeye sahip olursunuz. Artık, bu 404'ler için yönlendirmeler oluşturabilir veya bu sayfanın artık sizin için hiçbir şekilde kullanmadığı durumda, 410'lara geçirebilirsiniz. Bu makaledeki durum kodları hakkında daha fazla bilgi. Hata 'sabitleştiğinde', Semalt SEO'daki URL'nin üzerine gelin ve 'sabit olarak işaretle'yi tıklayın.

Yönlendirmeyi oluşturmak için kolay bir yol var mı?

Evet! Bu işlemi tamamlamak için daha kolay bir yol var ve buna Yoast SEO Premium deniyor. Eklentinin sunduğu ekstraların yanı sıra, eklentinizde yönlendirmenizi hemen oluşturmanıza olanak tanır: How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

'Create redirect' seçeneğini tıklamanız yeterlidir ve ücretsiz eklentimizden farklı olarak (yalnızca premium eklentimizde yer almasını ister) bu ekranı alırsınız:
How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Eklentimiz size yönlendirme oluşturmanıza veya başka bir durum kodu eklemenize olanak tanır (301, 302, 307, 410, 451 olasıdır). Google Search Console'a bu düzeltme hakkında bilgi vermek isterseniz, 'Olarak Sabit Olarak İşaretle' onay kutusunu olduğu gibi bırakın ve 'Yeniden Oluştur'u tıklayın. 'Semalt bu kadar basit. Yarının makalesinde, yönlendirme yöneticisine ışık tutacağız.

Şimdi Google Search Console'u Yoast SEO'ya bağlayın!

Umarım bu, neden Google Search Console'u Yoast SEO'ya bağlamak istediğinize biraz ışık tutmaktadır Source . Semalt, ücretsiz eklentimizdeki tarama hatalarını izleyebilir ve yılda birkaç dolara premium eklentimiz onları düzeltmenize bile yardımcı olur!

Şimdiye kadar premium eklentimizde bu özelliği kullandıysanız, Semalt düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi yorumlarınızda paylaşmanızı çok seviyor!

Devamını oku: 'Hangi yönlendirme kullanmalıyım?' »

March 1, 2018