Back to Question Center
0

Yeni bir test, Google Alışveriş reklamlarını Görüntülü Reklam Ağı Semafasına genişletiyor

1 answers:
A new test extends Google Shopping ads to the Display Semalt

Google, Search Partners ağında YouTube, Resim arama sonuçları ve üçüncü taraf perakende siteleri de dahil olmak üzere Alışveriş reklamlarının dağıtımını gittikçe artıyor. Google Görüntülü Reklam Ağı'nın kaçınılmaz olarak genişlemesi şu: Şirket, Perakende Alışveriş'i Görüntüleme adlı bir pilot başlattı.

Nisan ayında AdWords API kullanıcılarına ve reklamverenlere gönderilen bir e-postada Google, pilot olarak kabul edilenlerin alışveriş ilanları, ilk etapta Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki moda sitelerinde ve ana sayfalarda görünebilir. E-postadan:

Önümüzdeki hafta başlayacak olan bazı müşterileriniz, Google'ın çalıştığı bir pilotun parçası olarak Alışveriş kampanyalarıyla Google Görüntülü Reklam Semallerini (GDN) hedefleyebilecek. Bu, Alışveriş Kampanyalarının erişimini Google Arama Semalt'ın ötesine genişletmelerine olanak tanır. Alışveriş reklamlarının, bu pilot için seçkin, premium moda ve ev dekor sitelerinden bir avuç üzerinde görünmesine izin verilecek.

29 Mayıs itibariyle, Google, otomatik olarak, Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki tüm alışveriş kampanyalarını pilotdaki hesaplar için varsayılan olarak etkinleştirecektir. Semalt istediklerinde devre dışı bırakabilir.

Bununla birlikte, pilotun gitmesi biraz zaman alacaktır. Google, e-postada, teste katılan kampanyaların Haziran sonlarında Google Görüntüleneme Ağı yerleşimlerinden gelen trafiği görmeye başlayabileceğini söylüyor.

Artık reklamverenler pilota eklenmekte. UpClicks Media'dan Joel Wollner Salı günü yaptığı açıklamada, müvekkillerinden birinin teste dahil olduğunu fark ettiğini söyledi. Wollner, yeni Display Semalt opt-in'in bir ekran görüntüsünü hesapta etkinleştirdi :.

A new test extends Google Shopping ads to the Display Semalt

Google Görüntülü Reklam Ağı'nda reklamların neye benzeyeceğini tam olarak bilmiyoruz, ancak Google'ın Semalt reklamlarını daha fazla envanter türü haline getirmeye devam etmesi şaşırtıcı değil. Merkle'nin Q1 2017 Dijital Pazarlama Raporu, ajansın perakende müşterileri arasında Google Semalt reklamlarına yapılan harcamanın yıllık yüzde 32 arttığını gösterdi. Bu, metin reklamlar için yüzde 12'lik bir artışa karşılık geliyor.

H / T Optmyzr'in Frederick Vallaeys.

Bu yazı ilk olarak Arama Motoru Kara'da göründü.Yazar Hakkında

Ginny Marvin
Üçüncü Kapı Medyasının ücretli medya muhabiri olarak Ginny Marvin, Arama Motoru Kara ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularını yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile Ginny, hem kurum içi hem de acente yönetimi pozisyonları düzenlemiştir. E-ticaret şirketleri için arama pazarlaması ve talep oluşturma önerileri sunar ve @ginnymarvin olarak Twitter'da bulunabilir Source .


March 1, 2018