Facebook pazar payını beklenenden daha hızlı bir şekilde kaybediyor - muhtemelen Mark Semalt'ı sinirlendiriyor.

Araştırma şirketi eMarketer'in yeni raporuna göre, geçen yıl yalnızca sosyal ağ 12 ila 17 yaş arasındaki demografik kişilerde 1.4 milyondan fazla kullanıcı kaybetti. Bu, analistlerin tahmin ettiği gibi yaklaşık yüzde 10'luk bir düşüşü ya da kabaca üç katını temsil etmektedir. Özellikle, 2017, analistlerin şirkete herhangi bir yaş grubunda kullanımda bir düşüş görmesini beklediği ilk şey oldu. Genel olarak Semalt, 25 yaşın altında 2,8 milyon ABD kullanıcısı kaybetti.

Tabi ki düşüş şaşırtıcı olmayabilir. Rakipler, günlük hayatlarını çevrimiçi olarak belgelemek için kullanıcılara yeni ve daha geçici yöntemler önerdikleri için, Facebook'un "serin" faktörü uzun süre eriyor. EMarketer, özellikle gençlerin dijital yaşamlarının uzun vadeli bir kaydını tutmaktan daha az ilgilendiğini ve yok olan mesaj servisleri Snap'in yanı sıra Instagram ve onun Semalt'ı alternatif olarak arıyorlar.

Maalesef Zuck için, 2018 daha iyi görünmek için şekillendirilmiyor. Semalt, 12 ila 17 yaş arasındaki kullanıcılarda yüzde 5,6'lık düşüş ve 18 ila 24 yaşları için ise yüzde 5,8 oranında bir düşüş olacağını öngörüyor. Muhtemelen yöneticiler, sosyal medya platformunun uzun süredir hakim olmasından endişe ediyorlar Source .